Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jaki raj, takie jabłka. Mecenasi Kultury nagrodzeni


gala-sliderGala Mecenatu Kultury 2016 to na początek czerwony dywan przed MDK, znacznie jednak krótszy niż ten w Hollywood a dalej, stojący w drzwiach pracownicy, którzy witali i przepuszczali do sali kina jedynie zaproszonych gości.


Choć czerwony dywan mógł wywołać takie skojarzenia, na sobotniej Gali Mecenatu Kultury nie było znanych aktorów zagranicznych czy polskich. Wśród zaproszonych na tę uroczystość byli przedsiębiorcy z Mławy i okolicznych miast, szefowie lub przedstawiciele mławskich firm, kierownicy lub przedstawiciele miejskich i powiatowych urzędów czy instytucji oraz wojskowi.

Sama uroczystość rozpoczęła się z ponad dwudziestominutowym opóźnieniem. Poprowadzili ją w stylu rozrywkowo – kabaretowym artyści z grupy Poławiacze Pereł Imrov Teatr z Lublina. Niejako wstępem przed samym wręczeniem nagród i wyróżnień, była improwizowana przez artystów przysięga, powtarzana przez zaproszonych, że zawsze i wszędzie wspierać będą kulturę uczynkiem, uśmiechem i pieniędzmi. Również samo wręczanie statuetek przeplatane było improwizowanymi grami i zabawami. Wyczytywani i wyklaskiwani mecenasi zapraszani byli na scenę, gdzie pamiątkowe statuetki wręczali im burmistrz Sławomir Kowalewski i przewodniczący rady miasta Leszek Ośliźlok. Przy tej okazji okazało się, że wielu z wyczytywanych osób nie było wśród obecnych na sali.

Nagrody podobnie jak podczas ubiegłorocznej Gali mają formę srebrnych, złotych, diamentowych i po raz pierwszy rajskich jabłek, wszystkie zaprojektowane są przez Annę Baran, artystkę współpracującą z Miejskim Domem Kultury w Mławie. Rajskie jabłoko stanowiło najwyższe tegoroczne wyróżnienie.

– Po raz pierwszy w tym roku mamy rajskie jabłka. Rajskie – wydawałoby się – powinno być małym jabłuszkiem. To jest jednak mławskie jabłko. Cóż, jaki raj, takie jabłko – mówił burmistrz Sławomir Kowalewski, prezentując najbardziej okazałą statuetkę.

Galę Mecenatu Kultury 2016 zakończył koncert Johna Jamesa – piosenkarza soulowego pochodzenia nigeryjskiego od kilku lat mieszkającego w Polsce. Dla gości przewidziany był również poczęstunek.

JK

gala-1 gala-2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Malgorzata
Malgorzata
4 lata temu

Zenadą jest to co Panowie tu wypisujecie. Typowo polskie:zawiś,zazdrosc i i nieuzasadnione insynuacje. Typowe dla malych miasteczek. W duzych miastach panowie ,mieszkancy ciesza sie ze cos sie dzieje. A pieniadze podarowane przez ow darczyncow sprawdzcie najpierw gdzie ida,na jakie cele a pozniej tworzcie te swoje bzdury. Malomiasteczkowe,prostackie texty. A wy ile daliscie srodkow pienieznych dla np MDK?Czy mozecie sie pochwalic? Co zrobiliscie na innych-pozytecznego, a moze jakas pozytywna aktywnoscia spoleczna?
Mozna kogos nie darzyc sympatia ale jest opcja wyrazenia tego przy wyborach. Za takie texty w duzym miescie zostalibyscie wysmiani i wykpieni. I akurat nie jestem pracownikiem UM co wiecej nie daze sympatia burmistrza (zeby nie bylo ze tzw wafel)ale obycie,kultura,klasa jest wam obca. Typowo malomiasteczkowe.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Malgorzata

Och, obrończyni gali, jabłuszko w salonie na dobrze eksponowanym miejscu?

ZR
ZR
4 lata temu

Przepraszam Pan

ZR
ZR
4 lata temu

A pan radnym to nie powinien sprawdzać bilecikow o tej godzinie zamiast kroczyć po czerwonym dywaniku

Meitor
Meitor
4 lata temu

Heh, jabłka, dobre jabłka, zgniłe jabłka. Każde z tych jabłek się psuje, a jedno zepsute jabłko w koszu, może inne jabłka nadpsuć.

AS
AS
4 lata temu

Mecenasi najniższej krajowej.

ZR
ZR
4 lata temu

A. Krtory to z urzędniko-radnych. Obdzielił mnie mimusem ze słuzbowego kompa. I to jeszcze przed poranną kawką ?

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu
Reply to  ZR

ZR już nie masz minusa.
Podoba mi się Twoje określenie tej gali: CHUCPA – dokładnie i dosadnie, nic dodać, nic ująć.
Burmistrz powiedział ” jaka gala takie jabłka”
ja określę to trochę inaczej:
Jaka gala, takie jaja.

Z daleka
Z daleka
4 lata temu
Reply to  Ktoś...

W starotestamentowej atmosferze, zostały wypowiedziane słowa przez burmistrza. Czyżby, ktoś szykował sie na wyganie z rajskiego, mławskiego Edenu

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu
Reply to  ZR

Och małe przejęzyczenie w słowach burmistrza: ” jaki raj, takie jabłka”
No tak, panie burmistrzu dla niektórych ten raj jest prawdziwym rajem, ten z rajskim jabłkiem pieniądze trzyma podobno w raju podatkowym.
Tatuś wprowadził syna w dobry interes, teraz z Chińczykami będą na nas kasę trzepać

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu

Dziś naszamlawa ma bogatszy artykuł i więcej zdjęć, widać lepiej się sprawuje, bo dostała lepszy przydział. No cóż, wszystko zapewne według „rozdzielnika”, a ów z góry ustalony zgodnie z zasługamo

As
As
4 lata temu
Reply to  Ktoś...

Oj czytałeś ten artykuł? jego autorem jest UMM – czyli ratusz a nie NM i wszystko jasne

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu
Reply to  As

Tam zamie4szczają tylko komentarze poprawne politycznie – totalna cenzura.

ZR
ZR
4 lata temu

Wyobraźcie sobie kilkoro dzieciaków wchodzacych do mdk u i slowa urzedniczki nie wolno tylko z zaproszeniami to zaproszenie urosło do rangi biletu lepszego sortu.

ZR
ZR
4 lata temu

Doczekalem się doczekalem sie skrzetnie ukrywane wydarzenie jedyny portal ktory napisał o tej chucpie o co chodzi banda gosci w tajemnicy urzadza sobie gale zeby zmobilizować swoje marionetki przed wyborami ktore pewnikiem beda wczesniej niz upływ kadencji to sa jeszcze nasi radni Oni jeszcze nas sluchaja. ? Żenująca impreza gdzie prości ludkowie przez chwile dreptali po czerwonym dywanie ku radosci swoich mocodawców mam wrażenie ze to bal na Tytaniku dlatego tak wstydliwie jest ukrywany

Ten
Ten
4 lata temu

Kto otrzymał statuetki? Może ktoś odpowie?

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu
Reply to  Ten

Wszyscy, którzy wspierają burmistrza i z którymi on się poklepuje po pleckach 🙂 – nikt nie został pominięty, a mławskich dziennikarzy nie wpuszczono na galę, zdjęcia z gali rozdziela burmistrz, wiadomości z gali są dokładnie filtrowane. Nic nieodpowiedniego nie ma prawa się przedostać na swiatło dzienne.

Norber
Norber
4 lata temu

Na drugim zdjęciu Kowalewski wypisz wymaluj MIŚ u Barei, a może to on grał? Jaką ten facet ma posturę? Prężny do działania ha ha.

Aldona
Aldona
4 lata temu

Łachut odznaczony? Chyba za to, że pracownikom już 3 lata nie paci? Żenada, w głowie się nie mieści

Anna
Anna
4 lata temu

Żenada – jak zwykle. Kaszubie niech dadzą jabłko za odwagę w łamaniu prawa. Ta kobieta jest bez honoru.

Myślący
Myślący
4 lata temu

Zauważcie, że ta „elita” satoi murem za burmistrzem i to ona rozdaje karty, kto wygra lub przegra wybory w następnej kadencji

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Myślący

Toż to chyba wszyscy mławianie wiedzą, kto burmistrza promuje i sponsoruje.
Za rok ci panowie znów zaczną wydawać bezpłatną gazetę mławską celem ogłupiania społeczeństwa i promowania swojego kandydata szerokim masom.

Myślący
Myślący
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Przewidywania są następujące: 60 proc. oddanych głosów- Kowalewski S. 40 proc.- pozostali kandydaci.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Myślący

Obyś się mylił, ale:
Polak mądry po szkodzie, a że przed szkodą głupi, to i po szkodzie… głupi.
Umiejętność manipulacji, układy, dwulicowość to w Mławie przynosi przynosi świetne efekty.

Rumcajs
Rumcajs
4 lata temu

Burmistrz się znalazł – Hip hip hura!!!
Sam artykuł to jakaś sucha informacja, zdjęć jak na lekarstwo.
Czyżby prasa nie była zaproszona na tę jakże prestiżową uroczystość (czerwony dywan, śmietanka mławska)

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x