Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Działania „Piesi” – policja apeluje o ostrożność


rowerzysci-2Do najbliższego piątku na terenie całego garnizonu mazowieckiego, policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania prewencyjne, dotyczące bezpieczeństwa pieszych. Okres jesienno – zimowy, to czas w którym wzrasta liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Aby zapobiec tym zdarzeniom, mławscy policjanci od poniedziałku do piątku prowadzić będą wzmożone kontrole, dotyczące bezpieczeństwa pieszych. Pod policyjnym nadzorem będą przejścia dla pieszych – szczególnie te, gdzie dochodziło już do zdarzeń drogowych. Policjanci współpracować będą także z operatorami monitoringu miejskiego, w celu bieżącego nadzoru w rejonach przejść dla pieszych pod kątek ujawniania wykroczeń. Policjanci, podczas działań, zwracać będą szczególną uwagę na zachowanie kierujących względem pieszych.

Wzmożonych kontroli można się spodziewać także w rejonach pasaży handlowych, szkół, kościołów, przystanków autobusowych – a więc wszędzie tam gdzie odbywa się nasilony  ruch pieszych.

Policjanci zapowiadają surowe i bezwzględne kary dla kierowców :

– wyprzedzających na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim,

–  omijających pojazd, który zatrzymał się przed przejściem by ustąpić pierwszeństwa pieszemu ,

– nieustępujących pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu dla pieszych

– przejeżdżających na czerwonym świetle,

– nieustępujących pierwszeństwa pieszemu przy skręcaniu w drogę poprzeczną,

– parkujących w pobliżu przejścia dla pieszych.

Poza prowadzonymi kontrolami kierujących, policjanci zwracać będą także uwagę na zachowanie tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci będą interweniować m.in. wobec pieszych, przekraczających jezdnię w miejscu niedozwolonym, wchodzących na przejście tuż przed nadjeżdżający pojazd, przechodzących przez przejście na czerwonym świetle, wychodzących zza pojazdu na jezdnię, niekorzystających po zmierzchu, poza terenem zabudowanym z elementów odblaskowych.

Działania potrwają do 9 grudnia.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500