Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Działania „Piesi” – policja apeluje o ostrożność


rowerzysci-2Do najbliższego piątku na terenie całego garnizonu mazowieckiego, policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania prewencyjne, dotyczące bezpieczeństwa pieszych. Okres jesienno – zimowy, to czas w którym wzrasta liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.


Aby zapobiec tym zdarzeniom, mławscy policjanci od poniedziałku do piątku prowadzić będą wzmożone kontrole, dotyczące bezpieczeństwa pieszych. Pod policyjnym nadzorem będą przejścia dla pieszych – szczególnie te, gdzie dochodziło już do zdarzeń drogowych. Policjanci współpracować będą także z operatorami monitoringu miejskiego, w celu bieżącego nadzoru w rejonach przejść dla pieszych pod kątek ujawniania wykroczeń. Policjanci, podczas działań, zwracać będą szczególną uwagę na zachowanie kierujących względem pieszych.

Wzmożonych kontroli można się spodziewać także w rejonach pasaży handlowych, szkół, kościołów, przystanków autobusowych – a więc wszędzie tam gdzie odbywa się nasilony  ruch pieszych.

Policjanci zapowiadają surowe i bezwzględne kary dla kierowców :

– wyprzedzających na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim,

–  omijających pojazd, który zatrzymał się przed przejściem by ustąpić pierwszeństwa pieszemu ,

– nieustępujących pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu dla pieszych

– przejeżdżających na czerwonym świetle,

– nieustępujących pierwszeństwa pieszemu przy skręcaniu w drogę poprzeczną,

– parkujących w pobliżu przejścia dla pieszych.

Poza prowadzonymi kontrolami kierujących, policjanci zwracać będą także uwagę na zachowanie tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci będą interweniować m.in. wobec pieszych, przekraczających jezdnię w miejscu niedozwolonym, wchodzących na przejście tuż przed nadjeżdżający pojazd, przechodzących przez przejście na czerwonym świetle, wychodzących zza pojazdu na jezdnię, niekorzystających po zmierzchu, poza terenem zabudowanym z elementów odblaskowych.

Działania potrwają do 9 grudnia.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x