Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Powiatowy apel w sprawie reformy edukacji


dsc_0015Uprawnieniem każdego szczebla samorządu jest między innymi podejmowanie apeli lub zajmowanie stanowisk w sprawach, które w jakiś sposób dotyczą zadań realizowanych przez jednostki samorządowe. Podczas listopadowej sesji, radni powiatowi, co prawda nie jednogłośnie  ale przyjęli treść apelu kierowanego do minister edukacji, a dotyczącego planowanej reformy edukacji.

Inicjatorem tych działań był radny Tomasz Chodubski. Treść apelu przyjęta przez radę powiatu różniła się od tej, jaką na wniosek wspomnianego radnego przyjęła komisja oświaty. Zgodnie z procedurą uchwała komisji oświaty w tej sprawie kierowana jest przed obradami sesji do zarządu powiatu. Ten z kolei analizując pierwotną treść apelu uznał, że powiat powinien się skupić jedynie na aspektach reformy dotyczących szkół ponadgimnazjalnych, gdyż jest dla nich organem prowadzącym. W mniejszym stopniu odnosić się do skutków reformy dla gimnazjów i szkół podstawowych.

Ostatecznie rada powiatu 17 głosami przyjęła treść apelu w brzmieniu zaproponowanym przez zarząd powiatu. Od głosu wstrzymali się radni Jan Łukasik i Jacek Szlachta.

JK

bez-tytulu

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

1500
Janinka

Panie radny nie jątrz

Fred

Panie Radny, proszę o przekazanie petycji Panu siedzącemu z Pana prawej strony. Rządzący wsłuchują się w głos ludu, popierają inicjatywy oddolne, nie lekceważą ludzi, nie odrzucają projektów obywatelskich do kosza, a więc apel trafi do rąk Pani Premier i będzie tematem dyskusji Rządu. I być może reforma w powiecie mławskim nie będzie wprowadzona.

ZR

Popieram ideę izolacjonizmu. Ale jesli tak to włodarze musza pilnie zabierac sie za podpisywanie umów regulujacych stosunki powiatu z resztą kraju

Fazi

Obudź się…

melon

Żenada ten apel !

Ja

Może jakieś merytoryczne argumenty, panie melonie?

ZR

A taki ze ustawa wejdzie w życie wiec szanowni radni powinni zastanawiać się obecnie jak dostosowac powiatowy system oswiaty do jej wymogów zajmuja sie manifestacja pogladow. Ja osobiscie uważam ze nalezy wszkole zmienić więcej i sprawic żeby szkoła była dla ucznia Moze kiedys nauczyciel bedzie pracował 40 godzin tygodniowo i pomagał uczniowi w ich ramach ne za 60 zl

!

Żenadą i … , to Ty jesteś …