Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Powiatowy apel w sprawie reformy edukacji


dsc_0015Uprawnieniem każdego szczebla samorządu jest między innymi podejmowanie apeli lub zajmowanie stanowisk w sprawach, które w jakiś sposób dotyczą zadań realizowanych przez jednostki samorządowe. Podczas listopadowej sesji, radni powiatowi, co prawda nie jednogłośnie  ale przyjęli treść apelu kierowanego do minister edukacji, a dotyczącego planowanej reformy edukacji.

Słoneczne ogrody Mława

Inicjatorem tych działań był radny Tomasz Chodubski. Treść apelu przyjęta przez radę powiatu różniła się od tej, jaką na wniosek wspomnianego radnego przyjęła komisja oświaty. Zgodnie z procedurą uchwała komisji oświaty w tej sprawie kierowana jest przed obradami sesji do zarządu powiatu. Ten z kolei analizując pierwotną treść apelu uznał, że powiat powinien się skupić jedynie na aspektach reformy dotyczących szkół ponadgimnazjalnych, gdyż jest dla nich organem prowadzącym. W mniejszym stopniu odnosić się do skutków reformy dla gimnazjów i szkół podstawowych.

Ostatecznie rada powiatu 17 głosami przyjęła treść apelu w brzmieniu zaproponowanym przez zarząd powiatu. Od głosu wstrzymali się radni Jan Łukasik i Jacek Szlachta.

JK

bez-tytulu

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

1500
Janinka

Panie radny nie jątrz

Fred

Panie Radny, proszę o przekazanie petycji Panu siedzącemu z Pana prawej strony. Rządzący wsłuchują się w głos ludu, popierają inicjatywy oddolne, nie lekceważą ludzi, nie odrzucają projektów obywatelskich do kosza, a więc apel trafi do rąk Pani Premier i będzie tematem dyskusji Rządu. I być może reforma w powiecie mławskim nie będzie wprowadzona.

ZR

Popieram ideę izolacjonizmu. Ale jesli tak to włodarze musza pilnie zabierac sie za podpisywanie umów regulujacych stosunki powiatu z resztą kraju

Fazi

Obudź się…

melon

Żenada ten apel !

Ja

Może jakieś merytoryczne argumenty, panie melonie?

ZR

A taki ze ustawa wejdzie w życie wiec szanowni radni powinni zastanawiać się obecnie jak dostosowac powiatowy system oswiaty do jej wymogów zajmuja sie manifestacja pogladow. Ja osobiscie uważam ze nalezy wszkole zmienić więcej i sprawic żeby szkoła była dla ucznia Moze kiedys nauczyciel bedzie pracował 40 godzin tygodniowo i pomagał uczniowi w ich ramach ne za 60 zl

!

Żenadą i … , to Ty jesteś …