Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Powiatowy apel w sprawie reformy edukacji


dsc_0015Uprawnieniem każdego szczebla samorządu jest między innymi podejmowanie apeli lub zajmowanie stanowisk w sprawach, które w jakiś sposób dotyczą zadań realizowanych przez jednostki samorządowe. Podczas listopadowej sesji, radni powiatowi, co prawda nie jednogłośnie  ale przyjęli treść apelu kierowanego do minister edukacji, a dotyczącego planowanej reformy edukacji.

KSP Mława nabór

Inicjatorem tych działań był radny Tomasz Chodubski. Treść apelu przyjęta przez radę powiatu różniła się od tej, jaką na wniosek wspomnianego radnego przyjęła komisja oświaty. Zgodnie z procedurą uchwała komisji oświaty w tej sprawie kierowana jest przed obradami sesji do zarządu powiatu. Ten z kolei analizując pierwotną treść apelu uznał, że powiat powinien się skupić jedynie na aspektach reformy dotyczących szkół ponadgimnazjalnych, gdyż jest dla nich organem prowadzącym. W mniejszym stopniu odnosić się do skutków reformy dla gimnazjów i szkół podstawowych.

Ostatecznie rada powiatu 17 głosami przyjęła treść apelu w brzmieniu zaproponowanym przez zarząd powiatu. Od głosu wstrzymali się radni Jan Łukasik i Jacek Szlachta.

JK

bez-tytulu

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "Powiatowy apel w sprawie reformy edukacji"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Janinka
Gość

Panie radny nie jątrz

Fred
Gość

Panie Radny, proszę o przekazanie petycji Panu siedzącemu z Pana prawej strony. Rządzący wsłuchują się w głos ludu, popierają inicjatywy oddolne, nie lekceważą ludzi, nie odrzucają projektów obywatelskich do kosza, a więc apel trafi do rąk Pani Premier i będzie tematem dyskusji Rządu. I być może reforma w powiecie mławskim nie będzie wprowadzona.

Fazi
Gość

Obudź się…

ZR
Gość

Popieram ideę izolacjonizmu. Ale jesli tak to włodarze musza pilnie zabierac sie za podpisywanie umów regulujacych stosunki powiatu z resztą kraju

melon
Gość

Żenada ten apel !

!
Gość

Żenadą i … , to Ty jesteś …

Ja
Gość

Może jakieś merytoryczne argumenty, panie melonie?

ZR
Gość

A taki ze ustawa wejdzie w życie wiec szanowni radni powinni zastanawiać się obecnie jak dostosowac powiatowy system oswiaty do jej wymogów zajmuja sie manifestacja pogladow. Ja osobiscie uważam ze nalezy wszkole zmienić więcej i sprawic żeby szkoła była dla ucznia Moze kiedys nauczyciel bedzie pracował 40 godzin tygodniowo i pomagał uczniowi w ich ramach ne za 60 zl

wpDiscuz