Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

29 stycznia wybory wójta w Dzierzgowie


dsc_0003Znany jest już termin wyborów wójta w gminie Dzierzgowo. Ustalenie tej daty to kompetencje Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło. Zgodnie z wydanym rozporządzeniem termin ten wyznaczony został na niedzielę 29 stycznia 2017 roku.

KSP Mława nabór

Od momentu wydania rozporządzenia określającego termin wyborów zaczyna swój bieg tzw. kalendarz wyborczy. Są to terminy, w jakich należy dokonywać poszczególnych czynności wyborczych.

I tak – do 19 grudnia muszą zarejestrować się komitety wyborcze, które mają prawo wystawić kandydata na wójta. 5 stycznia najpóźniej do godziny 24:00, komitety muszą odkryć karty. W tym terminie bowiem muszą zgłosić i zarejestrować w gminnej komisji wyborczej swojego kandydata na wójta. Kampania wyborcza trwać będzie do 27 stycznia do godziny 24:00. Same zaś wybory odbędą się 29 stycznia w godzinach 7 – 21.

Kandydatem na wójta może być osoba posiadająca obywatelstwo polskie i mająca ukończone 25 lat. Nie może być to osoba karana i pozbawiona praw publicznych bądź wyborczych. Kandydat na wójta nie musi być mieszkańcem danej gminy.

Gmina Dzierzgowo pozostaje bez wójta od 3 listopada. Według przepisów ustawy o samorządzie gminnym w takim przypadku nikt nie może zastąpić zmarłego wójta. Do czasu wybrania nowego, uprawnienia do zarządzania gminą otrzymuje od Prezesa Rady Ministrów osoba pełniąca obowiązki wójta tzw. komisarz. W gminie Dzierzgowo taką funkcję od 2 grudnia br. pełni obecny sekretarz Zdzisław Morawski.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

16 - liczba komentarzy w artykule "29 stycznia wybory wójta w Dzierzgowie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Dzierzgowiak
Gość

Mamy nowego wojta,
Gratulacje

Xxl
Gość

Jak to was boli, ksztalcic sie i do urzedu do pracy

sołtys
Gość

A może Zofia R. ???? co wy na to?? hahaha

JA
Gość

potrzeba jest młoda i energiczna osoba na to stanowisko. Ps. NIECH CALA OBSADA GMINY WEŹMIE SIE ZA ROBOTE ALBO WYWALIC ICH WSZYSTKICH. WIELKIE KUMOTERSTWO I KOLESIOSTWO

KONIEC Z BALAGANEM
Gość

Wiekszosc ludzi na etatach w gminie to jedna wielka rodzina niczym MAFIA. Potrzebna jest osoba z zewnątrz żeby ZROBIŁA TAM PORZĄDEK!!!

piszon
Gość

Racja, tak naprawde potrzebna jest osoba z zewnatrz, osoba z Dzierzgowa czy z gminy Dzierzgowa – ktokolwiek by to byl – to i tak bedzie tak samo.
Potrzebna jest osoba „twarda”
Pracownicy gminy – w pracy Wojt to jest wasz szef a nie kolega.

wpDiscuz