Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

29 stycznia wybory wójta w Dzierzgowie


dsc_0003Znany jest już termin wyborów wójta w gminie Dzierzgowo. Ustalenie tej daty to kompetencje Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło. Zgodnie z wydanym rozporządzeniem termin ten wyznaczony został na niedzielę 29 stycznia 2017 roku.


Od momentu wydania rozporządzenia określającego termin wyborów zaczyna swój bieg tzw. kalendarz wyborczy. Są to terminy, w jakich należy dokonywać poszczególnych czynności wyborczych.

I tak – do 19 grudnia muszą zarejestrować się komitety wyborcze, które mają prawo wystawić kandydata na wójta. 5 stycznia najpóźniej do godziny 24:00, komitety muszą odkryć karty. W tym terminie bowiem muszą zgłosić i zarejestrować w gminnej komisji wyborczej swojego kandydata na wójta. Kampania wyborcza trwać będzie do 27 stycznia do godziny 24:00. Same zaś wybory odbędą się 29 stycznia w godzinach 7 – 21.

Kandydatem na wójta może być osoba posiadająca obywatelstwo polskie i mająca ukończone 25 lat. Nie może być to osoba karana i pozbawiona praw publicznych bądź wyborczych. Kandydat na wójta nie musi być mieszkańcem danej gminy.

Gmina Dzierzgowo pozostaje bez wójta od 3 listopada. Według przepisów ustawy o samorządzie gminnym w takim przypadku nikt nie może zastąpić zmarłego wójta. Do czasu wybrania nowego, uprawnienia do zarządzania gminą otrzymuje od Prezesa Rady Ministrów osoba pełniąca obowiązki wójta tzw. komisarz. W gminie Dzierzgowo taką funkcję od 2 grudnia br. pełni obecny sekretarz Zdzisław Morawski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dzierzgowiak
Dzierzgowiak
6 lata temu

Mamy nowego wojta,
Gratulacje

Xxl
Xxl
6 lata temu

Jak to was boli, ksztalcic sie i do urzedu do pracy

sołtys
sołtys
6 lata temu

A może Zofia R. ???? co wy na to?? hahaha

JA
JA
6 lata temu

potrzeba jest młoda i energiczna osoba na to stanowisko. Ps. NIECH CALA OBSADA GMINY WEŹMIE SIE ZA ROBOTE ALBO WYWALIC ICH WSZYSTKICH. WIELKIE KUMOTERSTWO I KOLESIOSTWO

KONIEC Z BALAGANEM
KONIEC Z BALAGANEM
6 lata temu

Wiekszosc ludzi na etatach w gminie to jedna wielka rodzina niczym MAFIA. Potrzebna jest osoba z zewnątrz żeby ZROBIŁA TAM PORZĄDEK!!!

piszon
piszon
6 lata temu

Racja, tak naprawde potrzebna jest osoba z zewnatrz, osoba z Dzierzgowa czy z gminy Dzierzgowa – ktokolwiek by to byl – to i tak bedzie tak samo.
Potrzebna jest osoba „twarda”
Pracownicy gminy – w pracy Wojt to jest wasz szef a nie kolega.

E..!
E..!
6 lata temu

..a może kobieta- wójt by się sprawdziła?? Nasza Pani Radna…

Mmm
Mmm
6 lata temu
Reply to  E..!

I może by się sprawdziła bo jako Radna jest bardzo dobra. A co niektórzy przyjdą na sesję,posiedzą ,popatrzą i ani be ani me, bo albo nie wiedzą co powiedziec albo nie mają nic sensownego do powiedzenia.

nowy
nowy
6 lata temu
Reply to  Mmm

Tak Pani radna jest wykształcona,mądrą pracowita wszyscy to widzimy. Ale na wójta to jednak Pan Rafał
Ale tacy radni jak ta pani na pewno będą mu pomocni

.
.
6 lata temu
Reply to  nowy

ZGADZAM SIE!!! TA GMINA MA MĄDRYCH I RACJONALNIE MYŚLĄCYCH RADNYCH I RADNĄ ALE JESZCZE POTRZEBA WÓJTA NA WYSOKIM POZIOMIE
RADA POSTAWIŁA WYSOKO POPRZECZKIE ALE PAN RAFAŁ JĄ NIETYLKO POKONA ALE JESZCZE SAM JĄ PODNIESIE!!!
POWODZENIA – AREK

E....
E....
6 lata temu

Dziwie sie Panu R.K ze chce kandydowac, z takiej cieplej posadki zrezygnowac chyba niepowazny

!
!
6 lata temu
Reply to  E....

A ja dziwię się tak beznadziejnym wpisom. E….. chce jak za komuny dać nam Wójta w teczce!

???
???
6 lata temu

to co….?? Dzierzgowo już p.Kucinskiego nie chce???., ależ Wy nie zdecydowani jesteście. .!!

wyka
wyka
6 lata temu
Reply to  ???

chce chce nawet bardzo !!!!!

Dzierzgowiak
Dzierzgowiak
6 lata temu

Mam nadzieję,że Pan Morawski zdecyduję się kandydować.Wiem Panie Sekretarzu,że to trudna decyzja,bo z Radą to ciężka współpraca,niestety tacy ludzie.Jednak Pan to najlepsza osoba na tym stanowisku.POPIERAMY i CZEKAMY

!
!
6 lata temu
Reply to  Dzierzgowiak

Pan Morawski jest rozsądny, żadnym pajacom podpuścić się nie da1

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x