Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kursy operatorów maszyn ziemnych budowlanych i drogowych Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wiadukt na Piłsudskiego jak lodowisko


sliderPrawdziwie dantejskie sceny miały dziś miejsce ponownie na wiadukcie przy ulicy Piłsudskiego. Nocny przymrozek zamienił nawierzchnię, biegnącą na tym wiadukcie ostrym łukiem w jedno lodowisko. Do godziny ósmej nie pojawiła się na nim żadna piaskarka.Te TIR-y, którym udało się wjechać na wiadukt od strony Zatorza zatrzymały się na jego koronie obawiając się zjazdu. Te wjeżdżające ulicą Piłsudskiego dojeżdżały tylko do połowy łuku i nie mogły wjechać dalej, ślizgając się w miejscu.  Ruchem kierowali sami kierowcy, policja pokazała się tylko na trochę  i zniknęła. Na ulicy Piłsudskiego utworzył się bardzo długi korek czekających na możliwość wjazdu  na wiadukt  samochodów. A o tym, żeby ktoś odśnieżył chodniki dla pieszych chodzących tym wiaduktem na Zatorze w ogóle nie ma mowy.

Po około dwóch godzinach paraliżu sytuację rozładowało dopiero pojawienie się piaskarki, która zatrzymując się przy unieruchomionych pojazdach zsypywała mieszankę soli do ręcznego podsypania pod koła pojazdów. Za utrzymanie tego wiaduktu odpowiada Mazowiecki Zarząd Dróg w Warszawie, rejon w Ciechanowie podległy marszałkowi Struzikowi.

JK

To co mówili o tej sytuacji kierowcy nie nadaje się nawet do napisania, wyrazy składałyby się głównie z wykropkowanych miejsc. Dziwić tu musi taka organizacja służb drogowych MZDW. Dzisiejszy nocny spadek temperatury nie był zaskoczeniem, bo są przecież komunikaty meteorologiczne, które mam nadzieję, że drogowcy czytają. O tym jak jest na tym wiadukcie zimą też już wiadomo, choćby od przedwczoraj, ale wiemy że wielu kierowców w tej sprawie dzwoniło. Więc?

A co byłoby w sytuacji, gdyby utknęła tu karetka pogotowia lub straż pożarna jadąca do wypadku? Potrzeba, aż takiego wstrząsu?

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

21
KOMENTARZE

avatar
1500
Ktoś...
Gość
Ktoś...

Dziś, 07 grudnia, lekki mróz, na ulicy Piłsudskiego tak na chodniku jak i na ścieżce rowerowej – LODOWISKO!!!
Od samego początku, czyli od 02 grudnia ten chodnik wraz ze ścieżką rowerową nie był ani razu posypany piaskiem.
Rowerzyści jeżdżą jak po jajku, nie wiem czy śmiać się czy trząść ze strachu o nich. Młodzież ślizga się jak po doskonałej ślizgawce.
SKANDAL!!!!!!
A miasto przypomina o odśnieżaniu chodników – coś tu nie tak.

Fred
Gość
Fred

Na jakieś bzdurne badania i projekty miasto wydaje setki tysięcy złotych, np. na badanie powietrza, a nie stać na posypanie dróg ? To żadne usprawiedliwienie, że droga jest wojewódzka. Zaplanowanie kwoty 30 tyś. zł na odśnieżanie i utrzymanie zimowe dróg to kpina. Kpina z kierowców i mieszkańców tego miasta.

ZR
Gość
ZR

Żadne owszem ironią jest to ze dwa dni po przechwałkach Pani rzcznik droga jest nieprzejezdna zwyczajnie jestesmy traktowani jak idjoci jaśnie wielmożni powiedzieli wiec mamy byc im wdzięczni i klękać z wdziecznosci. A na pytania po co sa urzednicy i radni dobrze wiecie wystarczy sprawdzic gdzie pracuja

a123b
Gość
a123b

Właśnie z powodu dziadostwa opuściłem Mławę 18 lat temu. Z tego co czytam widzę, że nic się nie zmieniło. Mentalność z dziada-pradziada…

Klo
Gość
Klo

Jechałem rano i nie chcę użyć słów jakie cisneły się na usta. W światłach reflektorów to wszyscy chcą stać a do pracy rąk brak. Łobuzerka !

ZR
Gość
ZR

Pomijajac fakt budowy pozostaje kwestia utrzymania Pani rzecznik tłumaczyła w r.7 ze miasto posiada ponad 30 tys na utrzymanie dróg i. i nic. Mpdm to firma tkwiaca w latach 70 i co i nic Pani rzecznik chwaliła sie nowoczesnym sprzętem do odśnieżania i co i nic. Ta firma dysponuje starym jelczem i rozpadlinami traktorów wiec po co zaklinanie rzeczywistości po co przy takich kosztach utrzymania mpdm prywatna firma zatrudniona do odśnieżania ? A radni. po czerwonym dywanie na gale.

obywatel
Gość
obywatel

ten wiadukt to totalna porażka jak wracam nim z nocnej zmiany to czuje się jak na karuzeli co za debil go projektował brawo dla pomysłodawcy 🙂

Gosc
Gość
Gosc

W Konopkach jest jeszcze lepszy tam to dopiero sie beda cuda dzialy

Obserwator
Gość
Obserwator

Władza swoje i tylko swoje.
Wyborców i władzę najbardziej zbliżają do siebie wybory, a dzielą ich okresy pomiędzy nimi.
UM Mława, moim zdaniem ma ponad 150 osób w nim zatrudnionych, no może mniej.
Nikogo nie dziwi fakt, że jeszcze dodatkowo trzeba łożyć pieniądze na firmy, które będa na własny rachunek prowadziły i zawiadywały spółkami UM Mława

Ktoś...
Gość
Ktoś...

No może bez przesady, 150 nie, ale ponad setka pracuje w UM, tyle, że brak wśród nich fachowców, specjalistów, osób kompetentnych.
DO WSZYSTKIEGO SĄ WYNAJMOWANE FIRMY ZEWNĘTRZNE:
– DO ROBIENIA JAKICHKOLWIEK PROJEKTÓW
– DO ROBIENIA RÓŻNYCH EKSPERTYZ.
Obsługę spółek też najlepiej zlecić firmom zewnętrznym , a spółki wydzierżawić i mieć święty spokój, za nic nie odpowiadać, tylko wydawać publiczne (czytaj: nasze) pieniądze.

Po co w takim razie jest UM i takie w nim zatrudnienie????????????????

ZR
Gość
ZR

To w ramach tych olbrzymich pieniędzy o ktorych mówiła Pani rzecznik. Propagandowo brzmiało nieźle. Ta sytuacja jak i piatkowa gala wzajemnej adoracji swiadcza o poważnym oderwaniu UMM od rzeczywistości Ciemny lud już tego nie kupuje

melon
Gość
melon

Dzięki komu mamy takie wiadukty? Czyżby to zasługa poprzedniego burmistrza? Po tym co słyszę to chyba pewne.

Gość
Gość
Gość

Tak wyglądają drogi wojewódzkie co roku . Ja mieszkam na Gdyńkiej i jest tam nie wielkie wzniesienie , a samochody ledwie podjeżdżają lub zjeżdżają na skrzyżowanie ,a mowa wiadukt. O znakach informujących nie wspomnę, Kierowcy jadący na Warszawę nie mają zielonego pojęcia jak jechać. Jest tylko Żuromin , centrum, Działdowo…………

Fan
Gość
Fan

Nie wiem, jak inni myślą, ale bardzo lubię Codziennik Mławski. Rano- bach: świeże informacje, południe- bach: świeższe informacje, popoludnie- bach- najświeższe informacje.
Sobota i tu zawsze spotyka mnie miłe zaskoczenie, że pojawiają się newsy.
Panie Redaktorze, bardzo proszę, niech zamieści mój Pan komentarz.
Codziennik jest The Best. Tak dawno brakowało dobrego serwisu lokalnego.
Dziekuję, że jesteście. Znam osoby, które w ciepłych słowach się o Was wyrażają.
Miłego popołudnia oraz całej, do tego słonecznej niedzieli życzę całej Redakcji Codziennika oraz Wam, moi drodzy czytelnicy!

Ja
Gość
Ja

Piaskarkę to widać raz na rok na wiosnę jak do remontu prowadzą.

Przewodniczacy Zarzadu Osiedla Nr 8
Gość
Przewodniczacy Zarzadu Osiedla Nr 8

Mam nadzieje, ze wreszcie osoby, ktore posiadaja potezniejsze uprawnienia nie dopuszcza do sytuacji, jaka z rana mielismy dzis. Karetka pogotowia, Straz Pozarna- one nie moga czekac na zablokowanych odcinkach drog, wiaduktow. W ich przypadku opoznienia moga skonczy sie tragiczne, bo ktos moze utracic zycie, albo dorobek zycia. I zeby nie byc goloslownym i tylko mowic i narzekac, bede pomagal w miare mozliwosci czasowych tym ktorzy wpadna w drogowe tarapaty na tym wiadukcie.

Przewodniczacy Zarzadu Osiedla Nr 8
Gość
Przewodniczacy Zarzadu Osiedla Nr 8

Dzisiaj mielismy przedsmak, tego co moze jeszcze tej zimy sie przydarzyc.
Poruszalem ten temat podczas sesji RM oraz na zebraniach osiedlowych, ze wiadukty te sa zbyt ostre, o duzym promilu nachylenia. Cale szczescie, ze nie bylo zadnego wezwania pogotowia ratunkowego do wypadku. W obecnym ukladzie komunikacyjnym brakuje trzeciego rozwiazania drogowego, w postaci tunelu drogowego od ulicy Kosciuszki do ulicy Batorego, pod linia kolejowa. Dwa wiadukty, w tym jeden byl unieruchomiony i juz chaos drogowy jest gotowy.

Rumcajs
Gość
Rumcajs

Na wszystkich ulicach taka sama masakra, ronda także śliskie jak i wiadukty. To jest po prostu horror. Na jezdni lodowiska, na chodnikach lodowiska, nigdzie nie widać ani piasku, ani piaskarek. Rozbój w biały dzień. Za co drogowcy dostają wypłaty to nie wiem. To nie jest pierwszy w tym roku opad śniegu i nie pierwszy przymrozek, taka sytuacja to skandal. Samochody buksują, piesi też ślizgają się i przewracają na chodnikach. Przez ulice, na pasach trzeba przechodzić też bardzo ostrożnie bo ślisko, białe pasy zebr są jak szklanka. Jakoś inne państwa sobie radzą, a u nas zawsze drogowcy śpią, bo przecież jest… Czytaj więcej »

Edek
Gość
Edek

Haha mlawa policja

mlawianin
Gość
mlawianin

powiedzcie co za idiota wymyslil ten wiadukt bo chyba nie byl to inzynier. A JAK PRZYJDZIE PRAWDZIWA ZIMA BĘDZIE JESZCZE WESELEJ

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Takich wiaduktów i podobnych w Polsce jest bardzo dużo, w samym naszym powiecie jest kilka.
Kto wymyślił te wiadukty? – zapewne ktoś nie znający realiów polskiej zimy, może ktoś Afryki?, bo k…wa chyba nie Polak jakiś, a jeśli to jakiś matoł raczej.