Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Spacer z dr Leszkiem Zygnerem w zimowej scenerii


dsc_0003W piątek 2 grudnia w pięknej zimowej scenerii, duża grupa zawsze ciekawych historii naszego miasta osób wyruszyła na kolejny spacer po Mławie.


Tym razem dr Leszek Zygner opowiadał o budynkach i historiach związanych z losami najbardziej znanych mławian. W opowieściach przewinęli się:: Józef Ostaszewski, Janina i Adrian Laskowski,  Józef  Witwicki, Wiktor Alter, Wawrzyniec Stanisław Benik (twórca odprawianych do dziś w kościołach „Gorzkich żalów”), nauczycielka i pisarka Zuzanna Morawska oraz twórca polskiej penicyliny Tadeusz Korzybski.

Spacerowicze wyruszyli spod budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. 3 Maja, przeszli ulicą Długą oraz Starym Rynkiem.

Spacery z dr Leszkiem Zygnerem to inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie oraz Stacji Naukowej im. prof. St. Herbsta w Mławie.

JK

dsc_0009 dsc_0013 dsc_0005 dsc_0016

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x