Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
meblolux

Dzierzgowo. Zdzisław Morawski już pełni obowiązki wójta


dzierzgowo-9-2Od piątku 2 grudnia Zdzisław Morawski, obecny sekretarz gminy Dzierzgowo pełni obowiązki wójta. Będzie tak do czasu przeprowadzenia nowych wyborów. Taką funkcję na wniosek wojewody powierzyła mu Prezes Rady Ministrów Beata Szydło.

Słoneczne ogrody Mława

Nominację w obecności radnych i pracowników urzędu gminy wręczył Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, przyjeżdżając w tym celu do Dzierzgowa.

Wyznaczenie osoby pełniącej funkcję wójta, zwanej potocznie komisarzem, było spowodowane śmiercią dotychczasowego wójta Roberta Jelińskiego. Wygaśnięcie mandatu wójta stwierdził postanowieniem z dnia 7 listopada br. Komisarz Wyborczy w Ciechanowie. To postanowienie otwiera drogę do rozpisania przedterminowych wyborów.

Zdzisław Morawski dotychczas był sekretarzem gminy Dzierzgowo. W latach 2003-2005 był Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Przasnyszu, a w latach 1993-2003 wójtem gminy Czernice Borowe. Dobrze zna samorząd i posiada umiejętności w zakresie planowania i realizacji planu finansowego gminy.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

20
KOMENTARZE

1500
E....

no niech się teraz wykaże komisarz.
podobno taki mądry.

ela

mądry i inteligentny zna samorząd

dzierzgowo

DZIERZGOWIAK Czytam art.henryki majewskiej ta pani chyba zyje w czasach KOMUNY ze przwozili naczelników i innych dygnitarzy w teczkach. Podobnie chce zrobic obecna władza na czele z kacz?????m .Naprawde wojt powinien byc obcy bo w innym przypadku bedzie jak za poprzednika .Pan komisarz powiniwn załatwic problem Pani utrapionej M.N.i sitwą jaka panoje w szkole i gminie ??????????.

Dzierzgowiak

Panie Morawski czekamy na pana przy wyborach! Wygra pan napewno !Będzie pan najlepszem wójtęm dla naszej gminy!Bardzo prosimy startować!!!!!

Miejscowy

Hahahahahahhaahhahahahha
Jednak Ci Dzierzgowiacy to ciemnota i buractwo…

Miejscowy

Podobno jak żegnał się z posadą wójta w Czernicach to wszyscy bili brawo ciesząc się, że nareszcie odchodzi… chyba popierają go Ci, którzy jakieś zyski z kurników otrzymali… Bo jeśli ktoś nie wie to właśnie Pan Z.M. je do nas sprowadził i jeszcze ten smród wam wyjdzie bokiem. Pozdrawiam Ciemnotę

czrek

człowieku co piszesz za brednie sp. wójt RJ zapewniał mnie ze niebodze żadnych kurników . piszesz brednie ze wszyscy bili brawo bo akurat w CZ. Bor. znam wielu ludzi i akurat oni bardzo byli zasmuceni tym ze odchodzi wspaniały gospodarz

bernard

ciemnota to ty bo nawet nie masz odwagi się podpisać
a jak powstano nowe miejsca pracy to co> a gdzie ci nasi mieszkańcy mają pracować jak taki mądry jesteś to może byś zatrudnił kilku bezrobotnych
zrozum to ze niektórzy nie maja na chleb
łatwo się wyśmiewać z biednych ludzi i nazywać ich ciemnoto

henryka majewska

uważam, że na takie stanowisko powinien być przydzielony KTOŚ z góry, powinien wykazać się przede wszystkim: wiedzą — dużą kulturą — nie może być uzależniony od alkoholu – i – odwołanie go ze stanowiska wójta przed terminem nie powinno być skomplikowane — moje zdanie jest takie ponieważ ludzie na wsiach przy wyborze kierują się – emocjami (na zasadzie my wygramy) – duże powiązania rodzinne, — jeśli chodzi o męską stronę wyborców to niestety wielu z nich nie wylewa za kołnierz i nie ma pojęcia co i gdzie…..– kolejna grupa : – nie wybiera bo straciła nadzieję( niema siły przebicia ),… Czytaj więcej »

Gggg

Drogi panie nie wiem czy jest pan tak tzw. mieszczuchem bo ja pochodzę ze wsi i rozczaruję pana nie piję alkoholu, proszę więc ze społeczeństwa wiejskiego nie robić ciemnoty ,która nie potrawi decydować o sobie.Czy w miastach wybieracie ludzi ,których nieznacie?Pan sektretarz oczywiście powinien startować i być bardziej stanowczy wobec zarówno rady jak i dyrekcji szkół. Gratulacje i czekamy na pana jako kandydata !!!!!!!

Jerzy

Taka jest istota lokalnego samorządu, że większość wybiera tego, który cieszy się w swojej społeczności większym zaufaniem niż pozostali kandydaci. Jeśli ktoś ma dużą rodzinę i duże grono przyjaciół to jego szczęście, ale żeby wygrać to ta rodzina i przyjaciele też muszą go cenić. Myślę, że stanowimy społeczność przyzwoitych ludzi więc z pewnością znajdziemy wśród siebie przyzwoitego kandydata godnego poparcia. Każdy kandydat z zewnątrz jest zaprzeczeniem i porażką idei samorządności lokalnej. Ktoś przydzielony z góry będzie kierował się własnym interesem i interesem tych, którzy go tu przydzielili bo on się nie utożsamia z naszym środowiskiem, przyjedzie i kiedyś odjedzie. Kandydat… Czytaj więcej »

Poborzanin

Ciekawe zdjęcie, bo widać też na nim przyszłego wójta.

Bolek

Masz na myśli oczywiście pana sekretarza !!!Bardzo liczę na pana kandydaturzę !Jest pan najlepszą osobą dla gminy !!!

wyborca

tak słuszne twierdzenie. Panie Rafale mamy nadzieje ze pan zdecyduje się kandydować. Dzierzgowo potrzebuje mądrych ludzi.

i

Może nowy komisarz w końcu pozbędzie się p.Nowickiej

Trs

A kto odpowie za „nadgodziny” nauczycieli i wyprowadzenie tylu pieniędzy z budżetu Gminy? ??

gucio

Nauczyciele znowu bez wynagrodzeń…. Miejmy nadzieje, że wreszcie ktoś za to odpowie!

maniek

Gratulacje wreszcie w Dzierzgowie odpowiedni fachowiec w zakresie samorządu.
Gratulacje życzę owocnej pracy a będzie jej zapewne dużo.

Gggg

Najlepszy

mi..

również dobry kandydat na wójta. .