Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

„Nadejście”. Tomik wierszy Jarosława Trześniewskiego-Kwietnia


dsc_0015„Nadejście” to cykl, a właściwie połączone dwa cykle krótkich wierszy, w których motywem przewodnim są metaforyczne opowieści o Ewenkach. I choć jest to dziś już nieliczny lud zamieszkujący południową i środkową Syberię, to w tomiku mławskiego poety Ewenkowie nadchodzą, nadpływają, dzwonią do drzwi i ogłaszają koniec świata. Są wszędzie.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Wiersze powstawały w dwóch cyklach, z których ten chronologicznie drugi opowiadający o stacjach drogi krzyżowej, a napisany głównie w 2014 roku, w tomiku znajduje się jako pierwszy.

25 listopada w Miejskim Domu Kultury w Mławie miłośnicy poezji, podczas wieczoru autorskiego mogli posłuchać wierszy z tego tomiku w wykonaniu uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, a także samego ich autora. O najnowszych wierszach, inspiracjach do ich napisania, a także dylematach związanych z samym tytułem rozmawiała z poetą Joanna Czapska, polonistka  KLO w Mławie, która ten wieczór poprowadziła. Poetycki nastrój podkreślił muzycznym występem Jacek Mianowski.

Jarosław Trześniewski-Kwiecień debiutował w 1986 r. w miesięczniku Literatura. Dotychczas wydał tomiki poetyckie „W stronę Beethovena” (1999) Stowarzyszenie Katolicko – Społeczne Ziemi Mławskiej, „Pomarańczowy zeszyt” (2003) Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, „Casus mixtus” (2009) Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, i „Sonaty i repertoria” (2014) Zeszyty poetyckie, Gniezno.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500