Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Narkotykowy diler zatrzymany pod Strzegowem


fot ilustracyjne. policja.pl40-letni mężczyzna urodzony w Mławie a obecny mieszkaniec Olsztyna, został zatrzymany pod Strzegowem, gdy przewoził w aucie 5 kg amfetaminy. Mężczyznę i jego towarzyszkę zatrzymali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu wspólnie z funkcjonariuszami z mławskiej komendy policji w Strzegowie w ubiegły czwartek 24 listopada. Mężczyzna w czasie „wpadki” objęty był elektronicznym dozorem za inne przestępstwa.

Od pewnego czasu w zainteresowaniu policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu był 40-letni mieszkaniec Olsztyna. Mundurowi podejrzewali mężczyznę, że może on być narkotykowym hurtownikiem i wprowadzać środki odurzające na teren województwa mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego. Kilka dni temu razem z kolegami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP ustalili, że mężczyzna może pojawić się w okolicach Mławy i może przewozić znaczne ilości narkotyków.

Policjanci z Radomia wspólnie z funkcjonariuszami z mławskiej komendy w Strzegowie zatrzymali do kontroli audi, którym podróżowały dwie osoby: 40-latek oraz jego 35-letnia znajoma. By potwierdzić słuszność swoich podejrzeń na temat przewozu narkotyków, policjanci zaangażowali także w akcję funkcjonariusza Izby Celnej z warszawskiego lotniska ze specjalnie przeszkolonym psem do wykrywania narkotyków. W bagażniku auta policjanci znaleźli dwa worki, w których była amfetamina o łącznej wadze 5 kg i czarnorynkowej wartości 250 tys. zł. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli dodatkowo prawie 200 gr amfetaminy. W czasie zatrzymania na nodze mężczyzny znajdowała się elektroniczna bransoletka, ponieważ był on objęty dozorem za pobicie.

– Zatrzymana kobieta po przesłuchaniach została zwolniona. Mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokuratura Rejonowa w Mławie wnioskowała o zastosowanie wobec mężczyzny aresztu. Mławski sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy – informuje Prokurator Rejonowy w Mławie Krzysztof Molenda.

źródło: Prokuratura Rejonowa w Mławie, KWP Radom

oprac. JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500