Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Narkotykowy diler zatrzymany pod Strzegowem


fot ilustracyjne. policja.pl


40-letni mężczyzna urodzony w Mławie a obecny mieszkaniec Olsztyna, został zatrzymany pod Strzegowem, gdy przewoził w aucie 5 kg amfetaminy. Mężczyznę i jego towarzyszkę zatrzymali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu wspólnie z funkcjonariuszami z mławskiej komendy policji w Strzegowie w ubiegły czwartek 24 listopada. Mężczyzna w czasie „wpadki” objęty był elektronicznym dozorem za inne przestępstwa.

Od pewnego czasu w zainteresowaniu policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu był 40-letni mieszkaniec Olsztyna. Mundurowi podejrzewali mężczyznę, że może on być narkotykowym hurtownikiem i wprowadzać środki odurzające na teren województwa mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego. Kilka dni temu razem z kolegami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP ustalili, że mężczyzna może pojawić się w okolicach Mławy i może przewozić znaczne ilości narkotyków.

Policjanci z Radomia wspólnie z funkcjonariuszami z mławskiej komendy w Strzegowie zatrzymali do kontroli audi, którym podróżowały dwie osoby: 40-latek oraz jego 35-letnia znajoma. By potwierdzić słuszność swoich podejrzeń na temat przewozu narkotyków, policjanci zaangażowali także w akcję funkcjonariusza Izby Celnej z warszawskiego lotniska ze specjalnie przeszkolonym psem do wykrywania narkotyków. W bagażniku auta policjanci znaleźli dwa worki, w których była amfetamina o łącznej wadze 5 kg i czarnorynkowej wartości 250 tys. zł. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli dodatkowo prawie 200 gr amfetaminy. W czasie zatrzymania na nodze mężczyzny znajdowała się elektroniczna bransoletka, ponieważ był on objęty dozorem za pobicie.

– Zatrzymana kobieta po przesłuchaniach została zwolniona. Mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokuratura Rejonowa w Mławie wnioskowała o zastosowanie wobec mężczyzny aresztu. Mławski sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy – informuje Prokurator Rejonowy w Mławie Krzysztof Molenda.

źródło: Prokuratura Rejonowa w Mławie, KWP Radom

oprac. JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x