Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wjechać na wiadukt to graniczyło z cudem


sliderTruizmem jest dziś napisać, że zima zaskoczyła drogowców. No przynajmniej niektórych. Mławscy kierowcy chyba już zdążyli się przyzwyczaić, że różne drogi mają różnych zarządców, którzy odpowiadają za ich utrzymanie, ale przejezdni nie muszą wiedzieć na czyjej drodze akurat utknęli i do kogo dzwonić o pomoc.


Taką przygodę przeżył dziś około północy kierowca TIR-a z Sochaczewa. Wjeżdżając na serpentynę wiaduktu na ulicy Piłsudskiego w pewnym momencie zaczął się ślizgać, a za moment już utknął na dobre blokując całkowicie jeden pas ruchu. Nie bardzo wiedząc do kogo ma zadzwonić o pomoc, powiadomił o sytuacji policję. Pomoc policjantów ograniczyła się do powiadomienia Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich podległego marszałkowi Struzikowi. MZDW  jednak nie spieszył się z jakąkolwiek pomocą. Przez ponad godzinę od zgłoszenia nie pojawiła się żadna piaskarka, ani inny pojazd.  TIR na szczęście nie musiał czekać na odwilż. Kierowcę z niemałego kłopotu wybawił jeden z mieszkańców Wólki, który usłyszał wycie silnika pojazdu próbującego podjechać pod wiadukt. Przyniósł on łopaty do odgarniania śniegu i sól. Dopiero te działania uwolniły pojazd ze śliskiej pułapki.

Na powiatowe drogi piaskarki ruszyły już wczoraj. Jak każdej zimy drogi posypywane i odśnieżane są w kolejności zimowego utrzymania. Na pierwszy ogień poszły te główne –  Mława – Szreńsk – Bieżuń, Liberadz – Radzanów – Raciąż, Mława – Dzierzgowo – Rzęgnowo, Kuklin – Wieczfnia Kościelna – Nowa Wieś. Dopiero później odśnieżane i posypywane są wiadukty i wzniesienia oraz pozostałe drogi.

– Na drogach powiatowych piaskarki i pługi Powiatowego Zarządu Dróg pracują od wczoraj od godziny 19 – tej. Po odśnieżeniu i posypaniu tych głównych, odśnieżamy kolejne drogi pozostałe – informuje Leszek Ślubowski dyrektor PZD w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
7 lata temu

Ten wiadukt to jakaś porażka. Ale co mławski urzad to obchodzi pewnie nikt z ważniaków nie musi tamtendy jeździć

mlawiak
mlawiak
7 lata temu

to dopiero sie zaczyna, a co najsmieszniejsze to Powiatowy Zarząd Dróg, nie zajmuje sie odsniezaniem tych wiaduktów bo poprostu nie musi, nikt im za to nie placi, osniezaja drogi powiatowe o których jest wspomiane w artykule 😉 za odsniezanie miejskich wiaduktów i dróg jest odpowiedzialna inna firma…….

torki
torki
7 lata temu

to absurdalne by zaczynać odśnieżanie od dróg krańcowych powiatu bo jak maja wyjechać służby ratunkowe z Mławy jeśli nie będą odśnieżone drogi w mieście

.\'.\'.,\'.\'.\'.\'.\'
.\'.\'.,\'.\'.\'.\'.\'
7 lata temu

Snieg padał już o godzinie 18. Dlaczego rano na osiedlach było lodowisko? Na trasie Mława-Szydłowo – masakra. Przecież ten śnieg nie padał 20 minut, tylko od wieczora !

Ktoś...
Ktoś...
7 lata temu

Gdzie jest burmistrz??
Wrócił z wojaży? i gdzie się podziewał?
Pani rzecznik nie dała żadnego oświadczenia, a burmistrza nie widać w świetle jupiterów 😀

beata
beata
7 lata temu

No i pierwsze problemy na wiadukcie wiedziałam że jak spadnie śnieg będzie tam tragedia, a to dopiero początek jeszcze nie raz usłyszymy o problemach na tym wiadukcie.

Ktoś...
Ktoś...
7 lata temu

Zima jednak znów zaskoczyła służby miejskie,
a tak się chwalili podczas opadów pierwszego śniegu… i co???
Pługi jeździły z podniesionymi lemieszami, a teraz…?
W pierwszej kolejności powinno się chyba zadbać o wiadukty, bo to bardzo niebezpieczne miejsca dla kierowców, szczególnie przy takiej pogodzie: te serpentyny, wzniesienia, ech… szkoda słów.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
7 lata temu

Pochwalam taką postawę. Miło jest zapewne temu kierowcy, że ktoś udzielił mu pomocy. Brawo mieszkańcy!!!- takie przykłady budują solidarność i dają wyraz zaangażowania się na rzecz pomocy innym.
Chcę jeszcze dodać, że wiadukt ten, szczególnie w tym okresie niejednemu kierowcy przysporzy problemy. Osoba, która projektowała ten wiadukt, projektowała go chyba, jako jeden z elementów toru wyścigowego, dla sportowych aut dla których takie warunki jakie stwarza ten wiadukt są idealne i pożądane. Tylko szkoda, że nikt nie pomyślał o kierowcach zwykłych aut osobowych, dostawczych. Wielka szkoda!

...
...
7 lata temu

Cieszy mnie fakt, że chcociaż w mieście są osoby, które mimo później pory nocnej pomogły temu kierowcy. Na pewno mieszkaniec Sochaczewa, będzie miał w pamięci te dobre chwile, w których to ktoś odważył się przyjść, pomóc, mimo, że to służby do tego kwalifikowane winny zrobić w pierwszej kolejności. Cieszy mnie również, że redakcja Codziennika, publikuje takie rzeczy, by unaocznić, z jakimi trudnościami borykają się kierowcy na tych arcytrudnych drogowych serpentynach.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x