Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

O profilaktyce można ciekawie. Program ,,Dopalacze w środku miasta”


sliderW dniu 23 listopada 2016r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie  odbył się program profilaktyczno- edukacyjny ,,Dopalacze w środkumiasta ”. Uczestniczyło w nim 500 uczniów klas V i VI wszystkich mławskich  szkół  podstawowych .


Program  składał się z czterech części:

1. Spektakl teatralny pt. ”W środku miasta” , który  opowiadał o losach dziecka żyjącego w  rodzinie z problemem alkoholowym. Główny bohater – dziecko staje między biegunami moralności: Aniołem i Diabłem, Dobrem i Złem . One kierują bohaterem, przeciągając go na jedną bądź na drugą stronę..

2. Psychodrama – dwóch widzów pod nadzorem aktorów grało role rodziców. Widzowie tworzą pozytywne zakończenie spektaklu, w którym dziecko zyskując akceptacje i miłość rodziców, nie umiera. Psychodrama aktywizowała emocjonalnie widownię i prowokowała do wypowiadania słów „symboli”: kocham, przepraszam, wybaczam, zmienię się, obiecuję, postaram się.

3.Talk show – aktorka prowadząca nawiązała otwartą rozmowę z publicznością na następujące tematy :

Praktyczne pomysły na  pomoc koleżeńską i okazywanie przyjaźni, zainteresowania problemami drugiego człowieka, aktywna pomoc.

Dostrzeganie zaistnienia zmian w osobowości człowieka pod wpływem problemów życiowych (min. ucieczka w nałogi, samobójstwo). Element programu, który w bardzo sugestywny sposób uświadamia widzów o konieczności aktywnej pomocy koleżeńskiej – „dostrzegając problemy innych zauważysz własne” – jest również skutecznym elementem w walce ze „znieczulicą”, a także przypomina poprawność norm ludzkich zachowań, w których obowiązują zasady wzajemnej pomocy, odpowiedzialności i miłości.

4. Spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Mławie – P. Anną Pawłowską, które poruszyła następującą problematykę:

– Dopalacze, zagrożenia, szkody i omówienie problemu.

– Jesteśmy zastraszeni, boimy się narazić na zemstę lub szykany. Czy możemy anonimowo powiadomić policję o przestępstwie?

– Na jakie formy pomocy ze strony policji może liczyć młodzież i szkoła?

Element programu, któremu przyświeca przesłanie – SZUKANIE POMOCY WYMAGA ODWAGI! RATUJESZ LUDZKIE ŻYCIE, WIĘC NIE JESTEŚ DONOSICIELEM!

Program ,,Dopalacze w Środku Miasta”  był realizowany przez aktorów Teatru Piccolo z Łodzi. Organizatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek  Pomocy Społecznej w Mławie.

źródło: MOPS Mława

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x