Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tama bobrów w Mławie? W którym miejscu?


bobry-mlawaTaką ciekawą zagadkę fotograficzną zadał Radosław Chyl wczoraj mławianom na portalu społecznościowym.


– Kto zgadnie gdzie to jest ? Mała podpowiedź Mława przy jednej z dłuższych ulic ok 1,5 km od ratusza ( na jednym ze zdjęć widoczny samochód jadący po asfalcie). Tama bobrów ma ok 1 metra wysokości i ponad 10 m szerokości. Pozostałe fotografie pokazują bezpośrednie otoczenie.: zalany teren o obszarze kilku hektarów oraz leżące w odległości od 1 m (eternit) do 15 m ( opony i gruz) od tamy sterty śmieci. Osoby które będą chciały tam pójść muszą uważać i patrzeć pod nogi bo bobry wykopały nory ukryte w trawie w które można wpaść – napisał – jak widać na załączonych w galerii fotografiach – wszędobylski mławianin.

Zagadkę udało się dość szybko rozwiązać, przynajmniej niektórym ze zgadujących. Chodzi rzecz jasna o ulicę Płocką i tereny położone przy torach w okolicach ujściu wody z oczyszczalni do Seracza (widoczne na zdjęciu z tamą bliskie ujęcie) dalsze fotografie wykonane są przy torach i mostku.

red.

fot. Radosław Chyl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ann
ann
5 lata temu

Okolice ulicy Płońskiej albo Olesin?

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Bobry bobrami, ale te hałdy śmieci…
To przecież nie bobry usypały taką hałdę opon, eternitu czy też innych śmieci.
Następny teren, który należałoby ogrodzić drutem kolczastym pod napięciem.
Może tak władze miasta zainstalowałyby na tym terenie kamery?

W tym miejscu warto dokarmiać również ptaki, a nawet dziką zwierzynę.
Tam wiosną odbywają się prawdziwe ptasie koncerty i tam nie raziłby w oczy taki karmik, jaki postawiono w parku.

Mam piękne zdjęcie tego rejonu chyba zrobione jeszcze za kadencji burmistrza Rakowskiego

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Muszę jeszcze dodać, żeby nie było wątpliwości, w tamtym okresie Seracz w tym miejscu był wyjątkowo dobrze zadbany, brzegi rzeczki były równe, brak zaśmiecenia, a sama rzeczka równiutkiej szerokości, no ale wiadomo obecna władza jest krótkowzroczna i widzi tylko teren wokół ratusza, a straż miejska nie widzi na swoim monitoringu leżącego człowieka, ale za to dobrze widzi każdy błąd kierowców, jak to wyjaśnić??

ramzes
ramzes
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Z tym leżącym człowiekiem jestem jeszcze w stanie zrozumieć że może ich nie widzieli. Może był daleko od kamery czy coś.. Ale jak oni nie widzą kto kopie skrzynkę która jest centralnie pod kamerą to jak to skomentować?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x