Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Projekt „Sprawy globalne są dla nas lokalne” w Gimnazjum nr 2Nasze gimnazjum w dn. 14- 20.11 16r. przyłączyło się do obchodów europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej pod hasłem „ Razem dla Pokoju”. Celem jest wskazanie działań, które w dłuższej perspektywie pomogą przeciwdziałać takim zjawiskom, jak ubóstwo, nierówności, dyskryminacja, nadmierne wykorzystywanie zasobów, czy konflikty zbrojne.

W ramach tych obchodów uczniowie zaangażowali się w pracę nad projektem „ Sprawy globalne są dla nas lokalne”. Uczniowie zapoznali się ze współzależnościami między globalnym Południem a Północą w obszarze społeczeństwa, środowiska i ekonomii. Klasa I e przygotowała wystawę składającą się z trzech części:

I. Jak jest w państwach globalnego Południa?

II. Dlaczego powinna nas interesować sytuacja państw globalnego Południa

III. Co możemy zrobić aby uczynić relacje między globalnym Południem i Północą bardziej sprawiedliwymi?

Uczniowie przygotowali również listę działań, które każdy może podjąć na rzecz globalnych wyzwań w ramach akcji „ Zrobię to”. Zrealizowane działania zostały odnotowane w przygotowanych dzienniczkach dla każdego ucznia.

źródło: Mariusz Dziubiński Gimnazjum nr 2

1757_14796760461981 1751_14796760183791

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
uczen
uczen
5 lata temu

super gimnazjum ! szkoda że pisowcy likwidują !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x