Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Projekt „Sprawy globalne są dla nas lokalne” w Gimnazjum nr 2


KSP Mława nabór

Nasze gimnazjum w dn. 14- 20.11 16r. przyłączyło się do obchodów europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej pod hasłem „ Razem dla Pokoju”. Celem jest wskazanie działań, które w dłuższej perspektywie pomogą przeciwdziałać takim zjawiskom, jak ubóstwo, nierówności, dyskryminacja, nadmierne wykorzystywanie zasobów, czy konflikty zbrojne.

W ramach tych obchodów uczniowie zaangażowali się w pracę nad projektem „ Sprawy globalne są dla nas lokalne”. Uczniowie zapoznali się ze współzależnościami między globalnym Południem a Północą w obszarze społeczeństwa, środowiska i ekonomii. Klasa I e przygotowała wystawę składającą się z trzech części:

I. Jak jest w państwach globalnego Południa?

II. Dlaczego powinna nas interesować sytuacja państw globalnego Południa

III. Co możemy zrobić aby uczynić relacje między globalnym Południem i Północą bardziej sprawiedliwymi?

Uczniowie przygotowali również listę działań, które każdy może podjąć na rzecz globalnych wyzwań w ramach akcji „ Zrobię to”. Zrealizowane działania zostały odnotowane w przygotowanych dzienniczkach dla każdego ucznia.

źródło: Mariusz Dziubiński Gimnazjum nr 2

1757_14796760461981 1751_14796760183791

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Projekt „Sprawy globalne są dla nas lokalne” w Gimnazjum nr 2"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
uczen
Gość

super gimnazjum ! szkoda że pisowcy likwidują !

wpDiscuz