Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

53 wykroczenia na ulicy LG Electronics. Będą grzywny?


sliderNa początku tego tygodnia, przez dwa dni mławska policja prowadziła działania interwencyjne na ulicy LG Electronics. Chodziło o dość nagminnie zdarzającą się tam sytuację parkowania samochodów osobowych przez pracowników, w sposób utrudniający poruszanie się tą ulicą innym pojazdom, a poruszają się tam zarówno samochody ciężarowe jak i autobusy. W okolicach LG osobówki parkują nawet na ścieżce rowerowej. Policja podjęła tę interwencję po otrzymaniu zgłoszenia, że ulica jest nieprzejezdna.


– Trwające dwa dni działania kontrolne policji prowadzone były na skutek otrzymanego zgłoszenia o blokowaniu ulicy LG Electronics przez parkujące tam pojazdy.  Interweniujący policjanci ujawnili 53 przypadki wykroczeń polegające na nieprawidłowym parkowaniu. Nikt z kierowców nie został ukarany mandatem karnym. Z interwencji sporządzona została dokumentacja, ustalane są przyczyny tej sytuacji i do sądu skierowane zostaną wnioski o ukaranie – informuje Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława.

Czy problem zrodził się wyłącznie ze złej woli kierowców? Nie tylko. Brak miejsc parkingowych to problem ogólnomiejski, ale ze szczególną intensywnością występuje w okolicy największych zakładów pracy w Mławie, jakimi są spółki koreańskie czy Wipasz. Zdecydowana większość pracowników po prostu chce lub musi przyjechać do pracy własnym autem.

Próbą poprawy tej sytuacji przez mławski ratusz jest realizowana w tym roku przebudowa odcinka ulicy LG Electronics.Taką decyzję podjęła rada miasta w styczniu tego roku, kiedy to na miejskiej sesji do takiego działania zachęcał radnych prezes LG Si Hwan Park. Podczas obrad jedynie radny Rakowski dopytywał burmistrza, czy firma LG nie powinna również partycypować w kosztach miejskiej inwestycji, gdyż parkingi dla działalności gospodarczej powinny się mieścić w granicach działki, na której przedsiębiorca działalność prowadzi.

Ostatecznie radni przeznaczyli kwotę prawie 840 tys. zł na przebudowę ulicy wraz z budową parkingów. Prace prowadziła firma GUTBRUK. W ramach tych robót wykonanych ma być 108 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Inwestycja powinna zostać być skończona do 14 października.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
liz
liz
6 lata temu

Policja rozdawała mandaty -350 zł. Urząd miasta wyraził zgodę na parkowanie na chodniku!!!

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu
Reply to  liz

To prezenty z okazji mikołajek, policja lubi wręczać takie prezenty przed mikołajkami i świętami, po co ludzie mają kupować sobie szynki i inne luksusy na święta. Po za płaceniu wysokiego mandatu, nie będzie ich stać już na te specjały.

Dr Martens
Dr Martens
6 lata temu

Od poniedziałku do pracy w LG ma trafić 500 Ukraińców . Będą jeździć autobusami to rozwiąże problem parkingów . Polaków maja stopniowo zwalniać. Mistrzowie już dostali polecenie aby pozbywać się niewygodnych Polaków. Ukraińce pracują za 1/4 naszych zarobków.

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu
Reply to  Dr Martens

Nie przesadzaj, bo najniższą krajową muszą dostać.
Nie siej nienawiści. co Ci zawinili Ukraińcy? W Wipaszu już pracują, na Uniszkach pracują, a więc LG bierze przykład, choć summa summarum to wredne i moim zdaniem nieetyczne zwalniać Polaków żeby zatrudnić inne nacje.

Dr Martens
Dr Martens
6 lata temu
Reply to  Ktoś...

„Najniższą krajową” dostanie pośrednik , który policzy ich za noclegi dojazdy itp…
Wiem co piszę, byłem widziałem, rozmawiałem z pracownikami z Ukrainy.

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu
Reply to  Dr Martens

Masz rację, ale Ukraińcy robią po 10, 14 godzin, a więc wyciągną po jakieś 2 tysiące, a Koreańczycy mają darmową siłę roboczą.
Nasze władze z ratusza takiego obrotu spraw nie przewidziały. Koreańczycy zaś, dobrze wykorzystali swoje szanse, teraz już nikt nie powie, do kogoś kto szuka pracy, że zawsze LG jest. Polacy tam już nie będą mile widziani. Polakom podobno już nie przedłużają umów o pracę.
Ciekawe co na to ratusz i SK?
Tak właził w d.pę Koreańczykom po palcu.
Może jakiś artykuł na codzienniku o tej sprawie?
Może sam włodarz by się wypowiedział co sądzi na ten temat???

Z daleka
Z daleka
6 lata temu
Reply to  Ktoś...

Czy burmistrz Sk kiedykolwiek otworzył swoje zlote usta w obronie mlawskich pracowników w LG? Ja, sobie jakoś tego nie przypominam

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu
Reply to  Z daleka

A czy ja mówię, że otworzył?
ale chyba w końcu może by się wypowiedział na temat swoich porozumień z LG, wszak dzięki pewnym lukom w nich tkwiących LG sprowadza pracowników z Ukrainy. Zatrudnienia LG nie zmniejsza, czyli postępuje zgodnie z ustaleniami (na szczeblu: LG, miasto, powiat), tyle, że niedługo większość pracowników to będą właśnie Ukraińcy, a nie mławianie, tfu… nawet nie Polacy.
Takie działania chyba z etyką mają mało wspólnego, tym bardziej, że z myślą o LG i ich kooperantach powstała specjalna warmińsko-mazurska strefa ekonomiczna, dzięki czemu korporacja ma niższe koszty.

Z daleka
Z daleka
6 lata temu
Reply to  Ktoś...

Prawo powinno być o tyle zaostrzone, że kazda z 14 SSE w Polsce powinna mieć tylko ulgi w przypadku zatrudniania wyłącznie Polaków na terenie kraju, w którym ta SSE działa. Jeśli jednak już doszło do zatrudniania Ukraińców, to prawo powinno przewidywać tak zwany procentowy udział pracowników spoza granic Polski na poziomie nie większym niż 15 procent, albo 10%. Jeśli już jednak firma przekroczyłaby dopuszcalny limit zatrudnienia obcokrajowców, to wstedy firmy działające w SSE, zostają pozbawione ulg.

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu
Reply to  Z daleka

Bydgoska PESA podobno zatrudnia już koło 50% Ukraińców, jak dobrze pójdzie w LG będzie podobnie, bo podobno nie przedłużają umów z Polakami

zdzichu
zdzichu
6 lata temu
Reply to  Ktoś...

jaki obcykany

Z daleka
Z daleka
6 lata temu
Reply to  Ktoś...

Posiadamy podobne informacje. Wzrost Ukrainizacji w zakładach pracy jest jednoznacze ze zwalnianiem polskiej załogi.
Ciekawe co Pan burmistrz Sławomir Kowalewski, burmistrz od roku 2006 ma do powiedzenia ?
Czy jest to jego obietnica 600 miejsc nowych pracy ?

pankracy
pankracy
6 lata temu
Reply to  Dr Martens

Jeśli chodzi o zatrudnienie Ukraińców i ich przyszłych zarobków to nie wiem jak wygląda sytuacja. Za to wiem co robią osoby na lepszych stołeczkach. Byłem świadkiem w pewnej firmie gdzie szef rozmawiał przez telefon z kimś z LG i instruował go co zrobić z niewygodnym pracownikiem – cytuje: „wyślij go na dział X i tam go załatwią”. Jak to skomentować?

A...
A...
6 lata temu

Tak ścieżką rowerową nikt nie jeździ wiec nieliczni pakują tam samochody.drogi też tarasuja i tiry.ulica dwu pasmowa wtedy jest jedno pasmowa i tego nikt nie widzi.jest tyle tysięcy ludzi i trzeba gdzieś zaparkować,ale nikt nie blokuje druk,trzeba trochę serca jak jest chodnik i prywatne łąki tam ludzie pakują.a parking nadal niedokończony.

do A
do A
6 lata temu
Reply to  A...

Ulica jest dwupasmowa wtedy kiedy w obu kierunkach są po dwa pasy ruchu. W Mławie żadna taka ulica nie jest (a bynajmniej ja takiej nie widziałem). Za to w Ciechanowie jest takich kilka. Auto trzeba zaparkować tak by nie utrudniał innym ruchu ani nie niszczył czyjegoś mienia.

pankracy
pankracy
6 lata temu

Jeśli ulica była rzeczywiście „nieprzejezdna” to policja miała rację. Nie może być tak że każdy będzie parkował jak będzie mu pasowało i gdzie bo w końcu inne samochody nie będą mogły przejechać. Tym bardziej że to jest droga przez którą przejeżdżają także tiry. Niemniej jednak policja powinna zainteresować się tym co dzieje się na początku ul Narutowicza, 18 Stycznia czy wokół skwerku przy MOPS. Parkowanie aut jak popadnie czy kilkanaście cm od skrzyżowania chyba również stwarza zagrożenie?

234
234
6 lata temu

A może policja zajęła by się ulicą Narutowicza od początku do MOPSu nie można tam przejechać . Pracownicy parkują metr o skrzyżowań które są tu co kawałek czy to zgodne z przepisami panowie policjanci liczę na was ,bo straż miejska swoich przecież nie będzie przecież karać.:)

ktoś...
ktoś...
6 lata temu

Czegoś chyba tu nie rozumiem.. „Inwestycja powinna zostać być skończona do 14 października” – dziś mamy 25 listopad więc jak to jest? Inwestycja miała zostać skończona więc w czym jest problem?

123
123
6 lata temu

Dla takiego kolosa jak LG znaleziona pieniądze w budżecie na przebudowę odcinka ul LG. Jakim to prawem firma LG, która ma część ogrodzonej ul.LG, nie inwestuje, albo nie partycypuje w kosztach przebudowy tej ulicy, wszak ta ulicy nosi nazwę tej korporacji. Sytuacja też dotyczy zbiornika retencyjnego. Jeśli taki zakład obraca setkami milionówzłotych, to chyba stać go na budowę takich instalacji, czy też innych naziemnych urządzeń wraz z infrastrukturą drogową. Ale jak to w Mł…., mieszkańcy muszą z własnej kieszeni muszą robić prezenty zagranicznym koncernom, bo władza tak chce. Koniec końców mieszkańcy czekają latami na realizację ważnych zadań na osiedlach i doczekać się nie mogą, a Koreańczycy pstrykną palcami, coś tam powiedzą na sesji RM, a rada miasta na czele z włodarzem, robi im dobrze, by tylko nie stracić protektorów na czas kampanii wyborczej!

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu
Reply to  123

Ano właśnie, sam odpowiadasz sobie na swoje wątpliwości, tu cały czas chodzi o włażenie w tyłek firmie LG żeby mieć poparcie i dofinansowanie do wyborów samorządowych. Nie ma nic za darmo.
Korpo ma się dobrze, zyski są ogromne, a kwota na wynagrodzenia miesięczne głównej kadry kierowniczej na poziomie kwoty na wynagrodzenia pozostałych pracowników. SK i WW obchodzą się z władzami LG ja z bardzo delikatną miśnieńską porcelaną, a szefostwo LG korzysta z przywilejów jakie daje im Mława, no bo kto by nie korzystał? chyba tylko… g.upi 🙂

Z daleka
Z daleka
6 lata temu
Reply to  Ktoś...

Władza świetnie się ma. Tylko fotki, fociunie, wstążki, wstążeczki, ryzykowne i odważne decyzje, szastanie publicznymi pieniędzmi na lewo i na prawo, niedotrzymane terminy oddawanych inwestycji, brak nowoczesnych rozwiążań ekologicznych dla miasta, praktycznie niskie pozyskiwanie środków z funduszy UE, pozbywanie sie dochodowych przedsiebiorstw, promocja zagranicznych koncernów i ta cała celebra na czele z Radą Miasta- którą smiem nazywać: Naczelnym Chórem Apologetów Burmistrza, albo : Radą Potakiwaczy, Utrwalaczy i Piewców SK.

Obiektywny
Obiektywny
6 lata temu
Reply to  123

LG nie może wiązać się kosztami z terenem działania. Polityka firmy jest taka, żeby w razie konieczności przenieść zakład w inne miejsce bez straty w postaci ulic, czy zbiorników retencyjnych. Inwestować może w coś, co przyniesie finansową korzyść. Poza tym faktycznie firma widzi swoją pozycję jeśli chodzi o zatrudnienie i korzysta z tego faktu. To jest biznes, liczą się tylko zyski a prawnie firma nie bardzo może remontować miejskie drogi, czy inwestować w infrastrukturę miasta.

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu
Reply to  Obiektywny

w swoją infrastrukturę chyba może inwestować??
Zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc parkingowych dla swoich pracowników to jest chyba własna infrastruktura, nie sądzisz Obiektywny???
Czemu pracownicy mają płacić mandaty???
Tylko właśnie, to jest biznes, nastawiony na maksymalny zysk, a parkingi to dodatkowe kaszty, dodatkowa powierzchnia gruntu nie przynosząca zysku, a więc niech szary Kowalski – szary pracownik LG płaci mandaty za to że nie ma gdzie parkować swojego auta.
Ot, polityka…

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu

Nie rozumiem
Nie ma miejsc parkingowych i dlatego każe się kierowców samochodów za złe parkowanie? – to czysty absurd!!!
Należy chyba ukarać LG za nie stworzenie swoim pracownikom parkingu zapewniającego prawidłowe zaparkowanie aut, no ale najlepiej karać statystycznego Kowalskiego niż wielkiego molocha.

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x