Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

53 wykroczenia na ulicy LG Electronics. Będą grzywny?


sliderNa początku tego tygodnia, przez dwa dni mławska policja prowadziła działania interwencyjne na ulicy LG Electronics. Chodziło o dość nagminnie zdarzającą się tam sytuację parkowania samochodów osobowych przez pracowników, w sposób utrudniający poruszanie się tą ulicą innym pojazdom, a poruszają się tam zarówno samochody ciężarowe jak i autobusy. W okolicach LG osobówki parkują nawet na ścieżce rowerowej. Policja podjęła tę interwencję po otrzymaniu zgłoszenia, że ulica jest nieprzejezdna.

KSP Mława nabór

– Trwające dwa dni działania kontrolne policji prowadzone były na skutek otrzymanego zgłoszenia o blokowaniu ulicy LG Electronics przez parkujące tam pojazdy.  Interweniujący policjanci ujawnili 53 przypadki wykroczeń polegające na nieprawidłowym parkowaniu. Nikt z kierowców nie został ukarany mandatem karnym. Z interwencji sporządzona została dokumentacja, ustalane są przyczyny tej sytuacji i do sądu skierowane zostaną wnioski o ukaranie – informuje Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława.

Czy problem zrodził się wyłącznie ze złej woli kierowców? Nie tylko. Brak miejsc parkingowych to problem ogólnomiejski, ale ze szczególną intensywnością występuje w okolicy największych zakładów pracy w Mławie, jakimi są spółki koreańskie czy Wipasz. Zdecydowana większość pracowników po prostu chce lub musi przyjechać do pracy własnym autem.

Próbą poprawy tej sytuacji przez mławski ratusz jest realizowana w tym roku przebudowa odcinka ulicy LG Electronics.Taką decyzję podjęła rada miasta w styczniu tego roku, kiedy to na miejskiej sesji do takiego działania zachęcał radnych prezes LG Si Hwan Park. Podczas obrad jedynie radny Rakowski dopytywał burmistrza, czy firma LG nie powinna również partycypować w kosztach miejskiej inwestycji, gdyż parkingi dla działalności gospodarczej powinny się mieścić w granicach działki, na której przedsiębiorca działalność prowadzi.

Ostatecznie radni przeznaczyli kwotę prawie 840 tys. zł na przebudowę ulicy wraz z budową parkingów. Prace prowadziła firma GUTBRUK. W ramach tych robót wykonanych ma być 108 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Inwestycja powinna zostać być skończona do 14 października.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

24 - liczba komentarzy w artykule "53 wykroczenia na ulicy LG Electronics. Będą grzywny?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
liz
Gość

Policja rozdawała mandaty -350 zł. Urząd miasta wyraził zgodę na parkowanie na chodniku!!!

Ktoś...
Gość

To prezenty z okazji mikołajek, policja lubi wręczać takie prezenty przed mikołajkami i świętami, po co ludzie mają kupować sobie szynki i inne luksusy na święta. Po za płaceniu wysokiego mandatu, nie będzie ich stać już na te specjały.

Dr Martens
Gość

Od poniedziałku do pracy w LG ma trafić 500 Ukraińców . Będą jeździć autobusami to rozwiąże problem parkingów . Polaków maja stopniowo zwalniać. Mistrzowie już dostali polecenie aby pozbywać się niewygodnych Polaków. Ukraińce pracują za 1/4 naszych zarobków.

pankracy
Gość

Jeśli chodzi o zatrudnienie Ukraińców i ich przyszłych zarobków to nie wiem jak wygląda sytuacja. Za to wiem co robią osoby na lepszych stołeczkach. Byłem świadkiem w pewnej firmie gdzie szef rozmawiał przez telefon z kimś z LG i instruował go co zrobić z niewygodnym pracownikiem – cytuje: „wyślij go na dział X i tam go załatwią”. Jak to skomentować?

Ktoś...
Gość

Nie przesadzaj, bo najniższą krajową muszą dostać.
Nie siej nienawiści. co Ci zawinili Ukraińcy? W Wipaszu już pracują, na Uniszkach pracują, a więc LG bierze przykład, choć summa summarum to wredne i moim zdaniem nieetyczne zwalniać Polaków żeby zatrudnić inne nacje.

Dr Martens
Gość

„Najniższą krajową” dostanie pośrednik , który policzy ich za noclegi dojazdy itp…
Wiem co piszę, byłem widziałem, rozmawiałem z pracownikami z Ukrainy.

Ktoś...
Gość

Masz rację, ale Ukraińcy robią po 10, 14 godzin, a więc wyciągną po jakieś 2 tysiące, a Koreańczycy mają darmową siłę roboczą.
Nasze władze z ratusza takiego obrotu spraw nie przewidziały. Koreańczycy zaś, dobrze wykorzystali swoje szanse, teraz już nikt nie powie, do kogoś kto szuka pracy, że zawsze LG jest. Polacy tam już nie będą mile widziani. Polakom podobno już nie przedłużają umów o pracę.
Ciekawe co na to ratusz i SK?
Tak właził w d.pę Koreańczykom po palcu.
Może jakiś artykuł na codzienniku o tej sprawie?
Może sam włodarz by się wypowiedział co sądzi na ten temat???

Z daleka
Gość

Czy burmistrz Sk kiedykolwiek otworzył swoje zlote usta w obronie mlawskich pracowników w LG? Ja, sobie jakoś tego nie przypominam

Ktoś...
Gość

A czy ja mówię, że otworzył?
ale chyba w końcu może by się wypowiedział na temat swoich porozumień z LG, wszak dzięki pewnym lukom w nich tkwiących LG sprowadza pracowników z Ukrainy. Zatrudnienia LG nie zmniejsza, czyli postępuje zgodnie z ustaleniami (na szczeblu: LG, miasto, powiat), tyle, że niedługo większość pracowników to będą właśnie Ukraińcy, a nie mławianie, tfu… nawet nie Polacy.
Takie działania chyba z etyką mają mało wspólnego, tym bardziej, że z myślą o LG i ich kooperantach powstała specjalna warmińsko-mazurska strefa ekonomiczna, dzięki czemu korporacja ma niższe koszty.

Z daleka
Gość

Prawo powinno być o tyle zaostrzone, że kazda z 14 SSE w Polsce powinna mieć tylko ulgi w przypadku zatrudniania wyłącznie Polaków na terenie kraju, w którym ta SSE działa. Jeśli jednak już doszło do zatrudniania Ukraińców, to prawo powinno przewidywać tak zwany procentowy udział pracowników spoza granic Polski na poziomie nie większym niż 15 procent, albo 10%. Jeśli już jednak firma przekroczyłaby dopuszcalny limit zatrudnienia obcokrajowców, to wstedy firmy działające w SSE, zostają pozbawione ulg.

Ktoś...
Gość

Bydgoska PESA podobno zatrudnia już koło 50% Ukraińców, jak dobrze pójdzie w LG będzie podobnie, bo podobno nie przedłużają umów z Polakami

Z daleka
Gość

Posiadamy podobne informacje. Wzrost Ukrainizacji w zakładach pracy jest jednoznacze ze zwalnianiem polskiej załogi.
Ciekawe co Pan burmistrz Sławomir Kowalewski, burmistrz od roku 2006 ma do powiedzenia ?
Czy jest to jego obietnica 600 miejsc nowych pracy ?

zdzichu
Gość

jaki obcykany

A...
Gość

Tak ścieżką rowerową nikt nie jeździ wiec nieliczni pakują tam samochody.drogi też tarasuja i tiry.ulica dwu pasmowa wtedy jest jedno pasmowa i tego nikt nie widzi.jest tyle tysięcy ludzi i trzeba gdzieś zaparkować,ale nikt nie blokuje druk,trzeba trochę serca jak jest chodnik i prywatne łąki tam ludzie pakują.a parking nadal niedokończony.

do A
Gość

Ulica jest dwupasmowa wtedy kiedy w obu kierunkach są po dwa pasy ruchu. W Mławie żadna taka ulica nie jest (a bynajmniej ja takiej nie widziałem). Za to w Ciechanowie jest takich kilka. Auto trzeba zaparkować tak by nie utrudniał innym ruchu ani nie niszczył czyjegoś mienia.

pankracy
Gość

Jeśli ulica była rzeczywiście „nieprzejezdna” to policja miała rację. Nie może być tak że każdy będzie parkował jak będzie mu pasowało i gdzie bo w końcu inne samochody nie będą mogły przejechać. Tym bardziej że to jest droga przez którą przejeżdżają także tiry. Niemniej jednak policja powinna zainteresować się tym co dzieje się na początku ul Narutowicza, 18 Stycznia czy wokół skwerku przy MOPS. Parkowanie aut jak popadnie czy kilkanaście cm od skrzyżowania chyba również stwarza zagrożenie?

234
Gość

A może policja zajęła by się ulicą Narutowicza od początku do MOPSu nie można tam przejechać . Pracownicy parkują metr o skrzyżowań które są tu co kawałek czy to zgodne z przepisami panowie policjanci liczę na was ,bo straż miejska swoich przecież nie będzie przecież karać.:)

wpDiscuz