Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Szkoły Katolickie. „Zerówka” już w nowych salach


sliderPoniedziałkowym popołudniem 21 listopada Szkoły Katolickie zaprosiły rodziców dzieci przede wszystkim z oddziału „zerowego” aby już oficjalnie pochwalić się nowym obliczem specjalnie wyremontowanej i przystosowanej dla najmłodszych uczniów kondygnacji szkoły. Zerówkowicze pod czujną opieką swoich wychowawczyń, wystąpili w pięknych kostiumach, w przygotowanym z tej okazji okolicznościowym występie o Pani Jesieni.

KSP Mława nabór

Pomieszczenia dla najmłodszych uczniów projektował specjalnie architekt wnętrz. Są jasne, kolorowe, przyjazne i dostosowane do potrzeb i możliwości tych najmniejszych. Zarówno w salach jak i holu jest wiele nisko wiszących  tablic, po których można malować kredą, ale są też z funkcją magnetyczną. Hol jest miejscem szczególnym. Jest tam mini ścianka wspinaczkowa, w planie jest też urządzenie wspólnie z dziećmi akwarium dla rybek lub mrówek. Celowo na wyposażeniu tego oddziału nie ma komputerów, a jedynie projektor multimedialny. Swój udział właśnie w takim ostatecznym kształcie mieli również szkolni nauczyciele, dzięki uwagom których projektant szukał najlepszego rozwiązania dostosowanego do potrzeb dzieci i szkoły.

– Nie chcieliśmy stwarzać miejsca do którego dzieci będą tylko chętnie przychodzić. To jest łatwe i stosunkowo proste. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym dzieci będą się dobrze i jak najlepiej rozwijać, aby to co mają w sobie najcenniejszego pomnażać ku chwale Boga, Ojczyzny i rodziny. Już pewnie do historii tej szkoły przejdzie spór, czy dzieci powinny robić ludziki z kasztanów, czy powinny raczej bawić się w origami. Chodzi nam o to, żeby nasze dzieci się rozwijały, a nie powielały jakieś niepotrzebne stereotypy – o nowym miejscu dla klas zerowych mówił  do rodziców prezes Akademii Rozwoju Wiedzy i Umiejętności Jacek Dusza.

Spotkanie zakończył wspólny poczęstunek w znajdującej się na tej kondygnacji stołówce.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz