Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szkoły Katolickie. „Zerówka” już w nowych salach


sliderPoniedziałkowym popołudniem 21 listopada Szkoły Katolickie zaprosiły rodziców dzieci przede wszystkim z oddziału „zerowego” aby już oficjalnie pochwalić się nowym obliczem specjalnie wyremontowanej i przystosowanej dla najmłodszych uczniów kondygnacji szkoły. Zerówkowicze pod czujną opieką swoich wychowawczyń, wystąpili w pięknych kostiumach, w przygotowanym z tej okazji okolicznościowym występie o Pani Jesieni.


Pomieszczenia dla najmłodszych uczniów projektował specjalnie architekt wnętrz. Są jasne, kolorowe, przyjazne i dostosowane do potrzeb i możliwości tych najmniejszych. Zarówno w salach jak i holu jest wiele nisko wiszących  tablic, po których można malować kredą, ale są też z funkcją magnetyczną. Hol jest miejscem szczególnym. Jest tam mini ścianka wspinaczkowa, w planie jest też urządzenie wspólnie z dziećmi akwarium dla rybek lub mrówek. Celowo na wyposażeniu tego oddziału nie ma komputerów, a jedynie projektor multimedialny. Swój udział właśnie w takim ostatecznym kształcie mieli również szkolni nauczyciele, dzięki uwagom których projektant szukał najlepszego rozwiązania dostosowanego do potrzeb dzieci i szkoły.

– Nie chcieliśmy stwarzać miejsca do którego dzieci będą tylko chętnie przychodzić. To jest łatwe i stosunkowo proste. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym dzieci będą się dobrze i jak najlepiej rozwijać, aby to co mają w sobie najcenniejszego pomnażać ku chwale Boga, Ojczyzny i rodziny. Już pewnie do historii tej szkoły przejdzie spór, czy dzieci powinny robić ludziki z kasztanów, czy powinny raczej bawić się w origami. Chodzi nam o to, żeby nasze dzieci się rozwijały, a nie powielały jakieś niepotrzebne stereotypy – o nowym miejscu dla klas zerowych mówił  do rodziców prezes Akademii Rozwoju Wiedzy i Umiejętności Jacek Dusza.

Spotkanie zakończył wspólny poczęstunek w znajdującej się na tej kondygnacji stołówce.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x