Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Głupie żarty – drogie żarty


slider-znakWyrwać znak drogowy a następnie umieścić go wysoko na słupie trakcji elektrycznej, to trzeba się napracować. Obrazek nadesłany przez jednego z czytelników widoczny na ulicy Ciechanowskiej w Mławie, przywodzi na myśl zanikającą już co prawda (a może na szczęście) tradycję andrzejkową (lub noworoczną, lub wielkopostną – w zależności od regionu) polegającą na robieniu różnych kawałów i psikusów jak np.zdejmowanie bram, furtek czy malowanie okien. Znak, sądząc z jego treści prawdopodobnie zginął z parkingu przy szpitalu.

Trudno dociec jaka motywacja przyświecała autorom tego wybryku, pewne jest, że trzeba poświęcić na to sporo energii, którą na pewno można by spożytkować z o wiele korzystniejszym dla otoczenia skutkiem. Niezależnie od intencji autora (autorów?) tego wybryku jest to akt wandalizmu, bo trudno go nazwać nawet głupim żartem. Nie mówiąc już o tym, że – co prawda miejskie służby naprawią lub wymienią uszkodzone oznakowanie, ale przecież nie za darmo. Kompletny znak drogowy w zależności od jego rodzaju może kosztować nawet 300 zł.

red.

img_20161122_055750slider-znak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
Fred
Gość
Fred

Kamil, wreszcie przyznajesz, że Mława to bezbieczne, zadbane i rozwijące się miasto. Jestem mile zaskoczona.

Do Fred
Gość
Do Fred

Prosze czytać wypowiedzi ze zrozumieniem. Tu jest napisane, ze Mieszkańcy CHCĄ.

Przewodniczacy Zarzadu Osiedla Nr 8
Gość
Przewodniczacy Zarzadu Osiedla Nr 8

Bardzo dobrze, ze takie rzeczy, takie niszczenie mienia jest pietnowane. Wandale ostatnio zniszczyli w przejsciu podziemnym na Wolce, jeden z monitorow informacyjnych dla podroznych. Powinno im sie skrocic rece za ten wyczyn i inne temu podobne. Nie po to placa mieszkancy swoje ciezko zarobione pieniadze w postaci podatkow, by ktos niszczyl ich wspolne dobro.
Jestem za jak najszybszym rozwojem sieci monitoringu wizyjnego na Wolce, a takze za podjeciem dzialan eliminujacych takie spolecznie niepozadane zachowania.
Wierze w to, ze mieszkancy chca zyc w spokojnym, bezpiecznym, zadbanym i rozwijajacym sie miescie.

dziango
Gość
dziango

Nie przesadzajmy z tym 300 zł. Wystarczy zdjąć znak ze słupa i spowrotem wsadzić go na swoje miejsce. Beton nie kosztuje chyba 300zł?

Rencista
Gość
Rencista

do dziango; słowa nie bolą. Yć i zdejmij i wkop ponownie, pokaz, ze cos potrafisz. Bije brava.

Kolo
Gość
Kolo

To trzeba byc IDIOTA bo innego slowa uzyc nie mozna..
Smietniki.. znaki.. windy.. lawki i multum innych elementow krajobrazu takie osoby niszcza dla zabawy a my za to placimy..

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Idioci tego nie niszczą, tylko zwykli wandale, chuligani, którzy wyżywają się na mieniu publicznym.
Natomiast każdy świadomy mieszkaniec winien zgłaszać takie czyny pod nr 112 lub 997, a nie odwracać się plecami i udawać, że nic się nie widzi.