Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Debata dotycząca bezpieczeństwa w powiecie mławskim niemal bez dyskusji


sliderPo wypracowaniu wniosków na IV debacie powiatowej i cyklu konsultacji prowadzonych w roku 2016 w Mławie oraz gminach powiatu, mławska policja oceniła stopień realizacji wniosków przyjętych do realizacji. Choć formuła spotkania umożliwiała dyskusję, chętnych do zabierania głosu niemal nie było.


  22 listopada br., w auli PWSZ w Mławie odbyła się Debata ewaluacyjna z udziałem starosty mławskiego, władz samorządowych , mieszkańców oraz młodzieży . Debata poświęcona była podsumowaniu realizacji wniosków z IV cyklu debat społecznych dotyczących bezpieczeństwa na terenie pow. mławskiego oraz Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

IV Debata Powiatowa odbyła się 8 lutego 2016 roku. Debata powiatowa zapoczątkowała serię konsultacji społecznych, dotyczących budowy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Konsultacje odbywały się na poziomie osiedlowym, gminnym i sołeckim.

Organizatorem IV Debaty Społecznej na terenie miasta i powiatu mławskiego oraz debaty ewaluacyjnej był Komendant Powiatowy Policji w Mławie, we współpracy z samorządem lokalnym.

Podczas wtorkowego spotkania Komendant Powiatowy Policji w Mławie mł. insp. Artur Ryfiński, omówił realizację wniosków z IV Debaty Społecznej. Pełen raport z realizacji wniosków opublikowany został 9 września 2016 r. link na stronie internetowej mławskiej Policji http://kwp.radom.pl/polroczne-podsumowanie-prac-nad-realizacja-wnioskow-z-iv-debaty-powiatowej,pa25,29116,0/jednostka/komenda-powiatowa-policji-w-mlawie

Następnie, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman przedstawił nowe, ważne dla budowania bezpieczeństwa lokalnego narzędzie, jakimi są: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz darmowa aplikacja Moja Komenda.

Choć tego rodzaju spotkanie nie przewidywało formułowania nowych wniosków, pojawiła się ciekawa sugestia dotycząca funkcjonowania programu MKZB, polegająca na lokalizacji użytkownika – co jest istotne, gdy osoba dodająca zgłoszenie o wybranym zagrożeniu nie zna terenu.

Debata ewaluacyjna, podczas której uczestnicy wypełniali także ankiety dotyczące organizacji i tematyki debat, podsumowała IV cykl debat społecznych. Komendant Powiatowy Policji w Mławie oraz Starosta Mławski, podkreślili jak ważna jest aktywna współpraca ze społeczeństwem w dziedzinie budowania bezpieczeństwa lokalnego i czemu służyć mają także nowe narzędzia techniczne.

źródło: KPP Mława

oprac.RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
As
As
5 lata temu

co to za debata jak jej nie było? a gdzie są mieszkańcy? spędzili młodzież w trakcie zajęć i wszyscy zadowoleni?

al capone
al capone
5 lata temu

Pan Sekretarz nie w sweterku???

Secretary
Secretary
5 lata temu
Reply to  al capone

Ładny gajer, pożyczony od Rysia:)

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x