Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Debata dotycząca bezpieczeństwa w powiecie mławskim niemal bez dyskusji


sliderPo wypracowaniu wniosków na IV debacie powiatowej i cyklu konsultacji prowadzonych w roku 2016 w Mławie oraz gminach powiatu, mławska policja oceniła stopień realizacji wniosków przyjętych do realizacji. Choć formuła spotkania umożliwiała dyskusję, chętnych do zabierania głosu niemal nie było.

KSP Mława nabór

  22 listopada br., w auli PWSZ w Mławie odbyła się Debata ewaluacyjna z udziałem starosty mławskiego, władz samorządowych , mieszkańców oraz młodzieży . Debata poświęcona była podsumowaniu realizacji wniosków z IV cyklu debat społecznych dotyczących bezpieczeństwa na terenie pow. mławskiego oraz Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

IV Debata Powiatowa odbyła się 8 lutego 2016 roku. Debata powiatowa zapoczątkowała serię konsultacji społecznych, dotyczących budowy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Konsultacje odbywały się na poziomie osiedlowym, gminnym i sołeckim.

Organizatorem IV Debaty Społecznej na terenie miasta i powiatu mławskiego oraz debaty ewaluacyjnej był Komendant Powiatowy Policji w Mławie, we współpracy z samorządem lokalnym.

Podczas wtorkowego spotkania Komendant Powiatowy Policji w Mławie mł. insp. Artur Ryfiński, omówił realizację wniosków z IV Debaty Społecznej. Pełen raport z realizacji wniosków opublikowany został 9 września 2016 r. link na stronie internetowej mławskiej Policji http://kwp.radom.pl/polroczne-podsumowanie-prac-nad-realizacja-wnioskow-z-iv-debaty-powiatowej,pa25,29116,0/jednostka/komenda-powiatowa-policji-w-mlawie

Następnie, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman przedstawił nowe, ważne dla budowania bezpieczeństwa lokalnego narzędzie, jakimi są: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz darmowa aplikacja Moja Komenda.

Choć tego rodzaju spotkanie nie przewidywało formułowania nowych wniosków, pojawiła się ciekawa sugestia dotycząca funkcjonowania programu MKZB, polegająca na lokalizacji użytkownika – co jest istotne, gdy osoba dodająca zgłoszenie o wybranym zagrożeniu nie zna terenu.

Debata ewaluacyjna, podczas której uczestnicy wypełniali także ankiety dotyczące organizacji i tematyki debat, podsumowała IV cykl debat społecznych. Komendant Powiatowy Policji w Mławie oraz Starosta Mławski, podkreślili jak ważna jest aktywna współpraca ze społeczeństwem w dziedzinie budowania bezpieczeństwa lokalnego i czemu służyć mają także nowe narzędzia techniczne.

źródło: KPP Mława

oprac.RK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Debata dotycząca bezpieczeństwa w powiecie mławskim niemal bez dyskusji"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
As
Gość

co to za debata jak jej nie było? a gdzie są mieszkańcy? spędzili młodzież w trakcie zajęć i wszyscy zadowoleni?

al capone
Gość

Pan Sekretarz nie w sweterku???

Secretary
Gość

Ładny gajer, pożyczony od Rysia:)

wpDiscuz