Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Z kulturą za pan brat”- klasy artystyczne z Gimnazjum nr 2 w Gdyni


sliderJesienna aura sprzyja podziwianiu uroków i kolorów liści spadających z drzew. A zatem w tak urokliwych okolicznościach, gimnazjaliści z „Dwójki” wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Ich głównym celem była wizyta w Teatrze Muzycznym.


Pierwsze chwile po wejściu do budynku teatralnego wzbudziły duże emocje, zwłaszcza, że na lekcjach języka polskiego oraz na  zajęciach dodatkowych rozwijających zainteresowania uczniów kulturą i sztuką teatralną, wiele się o tym mówiło.

Przede wszystkim ogromne wrażenie wywołało wnętrze teatru, a następnie sama sztuka „GHOST”. Musical opowiada historię wielkiej miłości Sama i Molly. Pewnego dnia Sam zostaje zastrzelony i jako duch przekonuje się, że jego śmierć nie była przypadkowa, a Molly wciąż grozi niebezpieczeństwo. Za wszelką cenę pragnie nawiązać kontakt z ukochaną. Zawieszony pomiędzy światem żywych i umarłych próbuje rozwikłać tajemnicę swojej śmierci, a pomaga mu w tym kobieta medium Oda Mae Brown. Zaskakujący scenariusz, poruszająca muzyka, energiczna choreografia i przede wszystkim znakomite efekty iluzjonistyczne sprawią, że do musicalu GHOST młodzież powróci podczas szkolnych warsztatów teatralnych.

Kolejnym, nie mniej ciekawym punktem wycieczki była rozrywka w postaci gry zespołowej paintball laserowy oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Młodzież zwiedziła  je wędrując trasą ekskluzywną, gdzie zobaczyli, eksponaty przedstawiające historię i tradycje polskich sił morskich. Zobaczyli m.in. kolekcję obrazów wielkich marynistów polskich, modeli dawnych żaglowców, sprzęt nurkowy a także zbiory orderów, odznaczeń, fotografii, informacji biograficznych i historycznych, a także mapy, tablice, kroniki, modele, umundurowanie i wiele innych ciekawych muzealiów. Ponadto rękopis kmdr. Bogumiła Nowotnego z opisem spotkania z Józefem Piłsudskim w dniu odtworzenia Marynarki Wojennej 28.11.1918 r., maskotkę – Owieczkę z ORP „Sokół”, pamiątki po dowódcy ORP „Orzeł” kmdr. ppor. Janie Grudzińskim, w tym złoty krzyż Virtuti Militari, szablę oficera Marynarki Wojennej kmdr. por. pil. Edwarda Szystowskiego, który jako pierwszy poległ w II wojnie światowej, odpis aktu ślubu Andrzeja Jaraczewskiego i Jadwigi Piłsudskiej zredagowany na ORP „Conrad”, a także wiele innych pamiątek prezentujących historię i tradycje Marynarki Wojennej.

Mimo zmęczenia, wszyscy pełni niezapomnianych wrażeń i emocji, bardzo zadowoleni  wrócili do Mławy z nadzieją na kolejny taki wyjazd.

źródło: Mariusz Dziubiński Gim. Nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x