Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Agnieszka Ewa Rychcik-Nowakowska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

„Z kulturą za pan brat”- klasy artystyczne z Gimnazjum nr 2 w Gdyni


sliderJesienna aura sprzyja podziwianiu uroków i kolorów liści spadających z drzew. A zatem w tak urokliwych okolicznościach, gimnazjaliści z „Dwójki” wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Ich głównym celem była wizyta w Teatrze Muzycznym.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Pierwsze chwile po wejściu do budynku teatralnego wzbudziły duże emocje, zwłaszcza, że na lekcjach języka polskiego oraz na  zajęciach dodatkowych rozwijających zainteresowania uczniów kulturą i sztuką teatralną, wiele się o tym mówiło.

Przede wszystkim ogromne wrażenie wywołało wnętrze teatru, a następnie sama sztuka „GHOST”. Musical opowiada historię wielkiej miłości Sama i Molly. Pewnego dnia Sam zostaje zastrzelony i jako duch przekonuje się, że jego śmierć nie była przypadkowa, a Molly wciąż grozi niebezpieczeństwo. Za wszelką cenę pragnie nawiązać kontakt z ukochaną. Zawieszony pomiędzy światem żywych i umarłych próbuje rozwikłać tajemnicę swojej śmierci, a pomaga mu w tym kobieta medium Oda Mae Brown. Zaskakujący scenariusz, poruszająca muzyka, energiczna choreografia i przede wszystkim znakomite efekty iluzjonistyczne sprawią, że do musicalu GHOST młodzież powróci podczas szkolnych warsztatów teatralnych.

Kolejnym, nie mniej ciekawym punktem wycieczki była rozrywka w postaci gry zespołowej paintball laserowy oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Młodzież zwiedziła  je wędrując trasą ekskluzywną, gdzie zobaczyli, eksponaty przedstawiające historię i tradycje polskich sił morskich. Zobaczyli m.in. kolekcję obrazów wielkich marynistów polskich, modeli dawnych żaglowców, sprzęt nurkowy a także zbiory orderów, odznaczeń, fotografii, informacji biograficznych i historycznych, a także mapy, tablice, kroniki, modele, umundurowanie i wiele innych ciekawych muzealiów. Ponadto rękopis kmdr. Bogumiła Nowotnego z opisem spotkania z Józefem Piłsudskim w dniu odtworzenia Marynarki Wojennej 28.11.1918 r., maskotkę – Owieczkę z ORP „Sokół”, pamiątki po dowódcy ORP „Orzeł” kmdr. ppor. Janie Grudzińskim, w tym złoty krzyż Virtuti Militari, szablę oficera Marynarki Wojennej kmdr. por. pil. Edwarda Szystowskiego, który jako pierwszy poległ w II wojnie światowej, odpis aktu ślubu Andrzeja Jaraczewskiego i Jadwigi Piłsudskiej zredagowany na ORP „Conrad”, a także wiele innych pamiątek prezentujących historię i tradycje Marynarki Wojennej.

Mimo zmęczenia, wszyscy pełni niezapomnianych wrażeń i emocji, bardzo zadowoleni  wrócili do Mławy z nadzieją na kolejny taki wyjazd.

źródło: Mariusz Dziubiński Gim. Nr 2

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500