Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Podsumowanie XII Kampanii Białych Serc w Mławie


slider2Działania profilaktyczne Kampanii realizowane były nie tylko w Mławie, ale i w wielu innych miejscowościach w Polsce i zagranicą. Przystąpiło do nich niemal 900 placówek, w tym szkoły, ośrodki pomocy społecznej, ośrodki kultury, biblioteki, policja, straż pożarna, domy dziecka i ośrodki opiekuńczo-wychowawcze oraz samorządy terytorialne.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W piątek 18 listopada szef Kampanii Mariusz Zalewski , jej uczestnicy i propagatorzy zebrali się w celu jej podsumowania. W serdeczną  atmosferę spotkania doskonale wpisały się koncert Marty i Pawła Stawińskich i poezja Heleny Grąckiej. Helena Grącka napisała specjalnie z tej okazji wiersz „Motyl”, a Paweł Stawiński skomponował piosenkę, która zapewne stanie się hymnem Kampanii.

Wśród osób zebranych w sali parafii pw. św. Stanisława BM obecni byli m.in. ks. Ryszard Kamiński,  dyrektor wydziału edukacji w mławskim starostwie Jan Marek Wtulich, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, mławskiej policji, koordynatorzy, pedagodzy, młodzież, przyjaciele i sympatycy.

Spotkanie rozpoczął spektakl profilaktyczny pod nazwą „W SIECI UZALEŻNIEŃ”, który przygotowali pracownicy Urzędu Gminy Stupsk, Gminnej Biblioteki Publicznej w Stupsku oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stupsku. Spektakl wystawiany był we wszystkich lokalnych szkołach na terenie gminy Stupsk w czasie trwania XII Kampanii Białych Serc i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Po spektaklu zaprezentowano ponad 200 zdjęć z różnych miejsc w Polsce gdzie odbywał się solidarny protest przeciwko narkotykom,a pomysłodawca Kampanii Białych Serc Mariusz Zalewski przedstawił raport podsumowujący trwającą od 12 października Kampanię. W tym roku Białe Serca Kampanii pojawiły się nawet w  Doniecku na Ukrainie, a także w Stanach Zjednoczonych.

Warto podkreślić, że Kampania prowadzona jest społecznie i oparta jest na pracy wolontariuszy. Podczas uroczystego podsumowującego spotkania szef kampanii Mariusz Zalewski podziękował wszystkim angażującym się w Kampanię za bezinteresowną pracę. Wręczył też pamiątkowe dyplomy. Otrzymali je m.in.  dyrektor wydziału edukacji i zdrowia starostwa Jan Wtulich, dyrektor Miejskiej Bibliotece Publicznej Maria Świtoń i prezes Klubu Seniora „Pogodny uśmiech” Henryk Kacprzak, koordynatorzy i wolontariusze. Na koniec nie mogło zabraknąć tortu z nazwą Kampanii i symbolami w postaci białych serduszek.

RK

XII Kampania Białych Serc, zorganizowana była przez Grupę Zalewski Patrol i Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Patronat nad nią objęli m.in. biskup płocki, marszałek województwa mazowieckiego, starosta mławski, mistrzyni Polski 2016 w klasie Olimpijskiej RSX Zofia Klepacka, strongman, zawodnik MMA Kamil Bazelak.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8

Podziwiam i serdecznie gratuluję Panu Mariuszowi Zalewskiemu, w wytrwałości i poświęceniu się innym, potrzebującym osobom. Widać, że Kampania Białych Serc cieszy się popularnością.
Pozdrawiam również inne osoby, które aktywnie włączyły się w niniejszą kampanię, a są to między innymi: przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, mławskiej policji, koordynatorzy, pedagodzy, młodzież, przyjaciele i sympatycy. Tak trzymajcie !