Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Podsumowanie XII Kampanii Białych Serc w Mławie


slider2Działania profilaktyczne Kampanii realizowane były nie tylko w Mławie, ale i w wielu innych miejscowościach w Polsce i zagranicą. Przystąpiło do nich niemal 900 placówek, w tym szkoły, ośrodki pomocy społecznej, ośrodki kultury, biblioteki, policja, straż pożarna, domy dziecka i ośrodki opiekuńczo-wychowawcze oraz samorządy terytorialne.


W piątek 18 listopada szef Kampanii Mariusz Zalewski , jej uczestnicy i propagatorzy zebrali się w celu jej podsumowania. W serdeczną  atmosferę spotkania doskonale wpisały się koncert Marty i Pawła Stawińskich i poezja Heleny Grąckiej. Helena Grącka napisała specjalnie z tej okazji wiersz „Motyl”, a Paweł Stawiński skomponował piosenkę, która zapewne stanie się hymnem Kampanii.

Wśród osób zebranych w sali parafii pw. św. Stanisława BM obecni byli m.in. ks. Ryszard Kamiński,  dyrektor wydziału edukacji w mławskim starostwie Jan Marek Wtulich, przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, mławskiej policji, koordynatorzy, pedagodzy, młodzież, przyjaciele i sympatycy.

Spotkanie rozpoczął spektakl profilaktyczny pod nazwą „W SIECI UZALEŻNIEŃ”, który przygotowali pracownicy Urzędu Gminy Stupsk, Gminnej Biblioteki Publicznej w Stupsku oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stupsku. Spektakl wystawiany był we wszystkich lokalnych szkołach na terenie gminy Stupsk w czasie trwania XII Kampanii Białych Serc i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Po spektaklu zaprezentowano ponad 200 zdjęć z różnych miejsc w Polsce gdzie odbywał się solidarny protest przeciwko narkotykom,a pomysłodawca Kampanii Białych Serc Mariusz Zalewski przedstawił raport podsumowujący trwającą od 12 października Kampanię. W tym roku Białe Serca Kampanii pojawiły się nawet w  Doniecku na Ukrainie, a także w Stanach Zjednoczonych.

Warto podkreślić, że Kampania prowadzona jest społecznie i oparta jest na pracy wolontariuszy. Podczas uroczystego podsumowującego spotkania szef kampanii Mariusz Zalewski podziękował wszystkim angażującym się w Kampanię za bezinteresowną pracę. Wręczył też pamiątkowe dyplomy. Otrzymali je m.in.  dyrektor wydziału edukacji i zdrowia starostwa Jan Wtulich, dyrektor Miejskiej Bibliotece Publicznej Maria Świtoń i prezes Klubu Seniora „Pogodny uśmiech” Henryk Kacprzak, koordynatorzy i wolontariusze. Na koniec nie mogło zabraknąć tortu z nazwą Kampanii i symbolami w postaci białych serduszek.

RK

XII Kampania Białych Serc, zorganizowana była przez Grupę Zalewski Patrol i Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Patronat nad nią objęli m.in. biskup płocki, marszałek województwa mazowieckiego, starosta mławski, mistrzyni Polski 2016 w klasie Olimpijskiej RSX Zofia Klepacka, strongman, zawodnik MMA Kamil Bazelak.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
5 lata temu

Podziwiam i serdecznie gratuluję Panu Mariuszowi Zalewskiemu, w wytrwałości i poświęceniu się innym, potrzebującym osobom. Widać, że Kampania Białych Serc cieszy się popularnością.
Pozdrawiam również inne osoby, które aktywnie włączyły się w niniejszą kampanię, a są to między innymi: przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, mławskiej policji, koordynatorzy, pedagodzy, młodzież, przyjaciele i sympatycy. Tak trzymajcie !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x