Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

XIV Rockowania Mława 2016


sliderLaur najlepszego zespołu tegorocznych Rockowań zdobył zespół The Cassino z Braniewa. Na kolejnych miejscach znaleźli się: The Suits i Ruch Wolnych Myśli. Właśnie ta trójka laureatów 19 listopada zagrała dla mławian koncert finałowy.


Po koncercie finałowym na scenie pojawiła się zapowiadana wcześniej grupa Lao Che, której występ zakończył XIV Rockowania w Mławie.

W tym roku Miejski Dom Kultury gościł zespoły B&B, Depth Of Silence, Hot Air, Hug The Devil, Ruch Wolnych Myśli, The Cassino, The Foolishly, The Suits, Steel Habit. Pracom jury przewodniczy w tym roku Paweł Sztompke – recenzent i dziennikarz muzyczny, w latach 1977-96 prowadzący audycje w radiowej Trójce, obecnie związany z Programem I Polskiego Radia. Decyzją jurorów za najlepsze zespoły uznano:

I Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1500 zł – zespół The Cassino
II Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł – zespół The Suits
III Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 800 zł – zespół Ruch Wolnych Myśli
Ponadto jury przyznało wyróżnienie i nagrodę  dla najlepszego gitarzysty – doceniony został gitarzysta solowy zespołu The Suits.

JK

Tegoroczny laureat zespół The Cassino powstał w Braniewie w 2012 r. Rok 2016 jest szczególnie pomyślny dla zespołu, otrzymał w nim bowiem szereg wyróżnień i nagród. Najważniejsze z nich to: „UnderGramy” 2016r. Tczew – Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego i Nagroda Starosty Tczewskiego, I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu „MIASTO ROCKA” plus nagroda indywidualna dla Najlepszego Basisty W Ogólnopolskim Festiwalu „MIASTO ROCKA”.

Zespół gra w składzie:

Hubert Wiśniewski – wokal, gitara
Piotr Dawidek – bębny
Jacek Łączyński – bas

Ich muzyka to autorski repertuar w stylu rock, blues, indie.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
muzyk
muzyk
5 lata temu

Drodzy dziennikarze, dwóch z wymienionych zespołów nie było.!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x