Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

XIV Rockowania Mława 2016


sliderLaur najlepszego zespołu tegorocznych Rockowań zdobył zespół The Cassino z Braniewa. Na kolejnych miejscach znaleźli się: The Suits i Ruch Wolnych Myśli. Właśnie ta trójka laureatów 19 listopada zagrała dla mławian koncert finałowy.

KSP Mława nabór

Po koncercie finałowym na scenie pojawiła się zapowiadana wcześniej grupa Lao Che, której występ zakończył XIV Rockowania w Mławie.

W tym roku Miejski Dom Kultury gościł zespoły B&B, Depth Of Silence, Hot Air, Hug The Devil, Ruch Wolnych Myśli, The Cassino, The Foolishly, The Suits, Steel Habit. Pracom jury przewodniczy w tym roku Paweł Sztompke – recenzent i dziennikarz muzyczny, w latach 1977-96 prowadzący audycje w radiowej Trójce, obecnie związany z Programem I Polskiego Radia. Decyzją jurorów za najlepsze zespoły uznano:

I Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1500 zł – zespół The Cassino
II Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł – zespół The Suits
III Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 800 zł – zespół Ruch Wolnych Myśli
Ponadto jury przyznało wyróżnienie i nagrodę  dla najlepszego gitarzysty – doceniony został gitarzysta solowy zespołu The Suits.

JK

Tegoroczny laureat zespół The Cassino powstał w Braniewie w 2012 r. Rok 2016 jest szczególnie pomyślny dla zespołu, otrzymał w nim bowiem szereg wyróżnień i nagród. Najważniejsze z nich to: „UnderGramy” 2016r. Tczew – Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego i Nagroda Starosty Tczewskiego, I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu „MIASTO ROCKA” plus nagroda indywidualna dla Najlepszego Basisty W Ogólnopolskim Festiwalu „MIASTO ROCKA”.

Zespół gra w składzie:

Hubert Wiśniewski – wokal, gitara
Piotr Dawidek – bębny
Jacek Łączyński – bas

Ich muzyka to autorski repertuar w stylu rock, blues, indie.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "XIV Rockowania Mława 2016"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
muzyk
Gość

Drodzy dziennikarze, dwóch z wymienionych zespołów nie było.!

wpDiscuz