Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

XIV Rockowania Mława 2016


sliderLaur najlepszego zespołu tegorocznych Rockowań zdobył zespół The Cassino z Braniewa. Na kolejnych miejscach znaleźli się: The Suits i Ruch Wolnych Myśli. Właśnie ta trójka laureatów 19 listopada zagrała dla mławian koncert finałowy.Po koncercie finałowym na scenie pojawiła się zapowiadana wcześniej grupa Lao Che, której występ zakończył XIV Rockowania w Mławie.

W tym roku Miejski Dom Kultury gościł zespoły B&B, Depth Of Silence, Hot Air, Hug The Devil, Ruch Wolnych Myśli, The Cassino, The Foolishly, The Suits, Steel Habit. Pracom jury przewodniczy w tym roku Paweł Sztompke – recenzent i dziennikarz muzyczny, w latach 1977-96 prowadzący audycje w radiowej Trójce, obecnie związany z Programem I Polskiego Radia. Decyzją jurorów za najlepsze zespoły uznano:

I Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1500 zł – zespół The Cassino
II Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł – zespół The Suits
III Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 800 zł – zespół Ruch Wolnych Myśli
Ponadto jury przyznało wyróżnienie i nagrodę  dla najlepszego gitarzysty – doceniony został gitarzysta solowy zespołu The Suits.

JK

Tegoroczny laureat zespół The Cassino powstał w Braniewie w 2012 r. Rok 2016 jest szczególnie pomyślny dla zespołu, otrzymał w nim bowiem szereg wyróżnień i nagród. Najważniejsze z nich to: „UnderGramy” 2016r. Tczew – Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego i Nagroda Starosty Tczewskiego, I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu „MIASTO ROCKA” plus nagroda indywidualna dla Najlepszego Basisty W Ogólnopolskim Festiwalu „MIASTO ROCKA”.

Zespół gra w składzie:

Hubert Wiśniewski – wokal, gitara
Piotr Dawidek – bębny
Jacek Łączyński – bas

Ich muzyka to autorski repertuar w stylu rock, blues, indie.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
muzyk
Gość
muzyk

Drodzy dziennikarze, dwóch z wymienionych zespołów nie było.!