Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szlachetna Paczka na ulicach Mławy


sliderJak co roku przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia z propozycją pomocy rodzinom potrzebującym wsparcia zwraca się do mławian Szlachetna Paczka.


W sobotę 19 listopada na ulicach miasta pojawili się z daleka widoczni wolontariusze, zachęcający do udziału w tej akcji. Data tego happeningu nie jest przypadkowa, w tym dniu zostaje bowiem otwarta internetowa baza z opisem rodzin, dla których można taką świąteczna paczkę ufundować.

– Na stronie internetowej Szlachetnej Paczki mamy tych rodzin w Mławie  wytypowanych blisko 40. Już wiemy że mamy kilku darczyńców, od wczoraj już mamy dwie wybrane rodziny. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że już mamy zainteresowanie. Dzisiejsza akcja ma doinformować społeczeństwo w jaki sposób zrobić paczkę, kto może zrobić paczkę i na czym polega ogólnie projekt – mówi  Anna Jaroszewska lider mławskiej Szlachetnej Paczki.

Wolontariuszy Szlachetnej Paczki można było również spotkać w sklepach Carrefour oraz Kaufland. W akcję włączyły się też mławski szpital i stacja Caritas, organizując punkty, w których bezpłatnie można było zmierzyć sobie ciśnienie i zbadać zawartość cukru.

JK

JAK MOŻNA POMAGAĆ Z PACZKĄ W TYM ROKU?

W tym roku można pomagać z Paczką na wiele sposobów. Oto niektóre z nich:

  1. Sztuka Teraz: Kupując dzieło sztuki, wspierasz obiecującego artystę, rodziny w potrzebie i inwestujesz w polski rynek sztuki. Zapraszamy do licytowania na www.sztukateraz.pl od 20 listopada do 18 grudnia. W tym czasie można także za darmo zwiedzać wystawę w Gmachy Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.
  2. Moda na Polskę: Ania Kuczyńska, Robert Kupisz oraz inni słynni polscy projektanci stworzyli limitowaną kolekcję ubrań i biżuterii dedykowaną Szlachetnej Paczce. 50% przychodu ze sprzedanych produktów, wesprze rodziny potrzebujące (reszta to koszty produkcji). Sprzedaż będzie prowadzona od 1.12 do 31.12 za pośrednictwem sklepu internetowego SHOWROOM oraz przez sklep na stronie magazynu ELLE.
  3. Inwestor Społeczny: Inwestorem może zostać firma lub osoba prywatna, która chce finansowo wesprzeć jeden z rejonów Paczki lub Akademii. Inwestor wpływa na życie rodzin w potrzebie i rozwój wolontariuszy w swojej najbliższej okolicy.
  4. Wpłata. To najszybszy i najprostszy sposób na pomaganie potrzebującym razem z Paczką.
  5. Akademia Przyszłości: Darczyńca wybiera dziecko, któremu funduje Indeks Sukcesów. W ten sposób wspiera ucznia, który ma problemy w szkole i pochodzi z niezamożnej rodziny. Wybór dziecka będzie możliwy od 19-go listopada.
  6. Przygotowanie paczki dla rodziny w potrzebie: Darczyńca wybiera rodzinę z bazy na stronie Paczki, następnie wspólnie z rodziną lub znajomymi przygotowuje dla niej pomoc, dopasowaną do jej potrzeb. Bazę z historiami rodzin otwieramy 19-go listopada: www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x