Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Oskarżenie przeciw dyrektor MDK skierowane do sądu


slider_prawo_jazdy_silverW dniu wczorajszym  (18 listopada) mławska prokuratura zakończyła postępowanie w sprawie dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie Katarzyny K., dotychczas podejrzanej o to, że w dniu 17 lipca 2016 r. w Mławie na ulicy Kopernika kierowała autem będąc w stanie nietrzeźwości. Postępowanie zakończyło się postawieniem Katarzynie K. zarzutu o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a sprawa trafi do mławskiego sądu.


 – Zebrany materiał dowodowy pozwala na postawienie Katarzynie K. zarzutu z art. 178 a §1 (prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości – red.). Taki akt oskarżenia dziś, a najpóźniej w poniedziałek trafi do Sądu Rejonowego w Mławie  i tego aktu będziemy bronić przed sądem. Na tym etapie innych informacji o postępowaniu nie chcę udzielać – podaje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

Wiadomo jednak, że w toku postępowania Katarzyna K. składała wyjaśnienia oraz wnioski dowodowe. W celu sprawdzenia wiarygodności składanych wyjaśnień prokuratura zleciła przeprowadzenie badań retrospektywnych, jednak opinii z ich wyników na razie nie ujawnia.

Podejrzana próbowała też odzyskać zatrzymane w dniu 17 lipca br. prawo jazdy składając zażalenie na postanowienie prokuratury o jego zatrzymaniu. Ten wniosek obrońcy Katarzyny K. został jednak przez mławski sąd we wrześniu oddalony. Sąd oparł się na wyjaśnieniach złożonych przez podejrzaną w dniu 19 i 21 lipca br., w których przyznała się do popełnienia zarzuconego jej czynu.

Przypomnijmy, Katarzyna Maria K. jest podejrzana o to, że w dniu 17 lipca 2016 na ulicy Kopernika w Mławie kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości 0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

JK

Art. 178 a KK

§1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
5 lata temu

No w końcu – już myślałam że to ucichnie – ta baba dawno już powinna odejść. Zero kultury i taktu. Sama byłam świadkiem jak krzyczała na ludzi przed kasa w kinie kosmos.

abc
abc
5 lata temu

Zapowiada się ciekawy proces. Nie tylko ze względu na rangę popełnionego przestępstwa przez osobę publiczną, ale też konfrontację mławskiego establishmentu PSL – PO i osób powiązanych ze starymi służbami specjalnymi a organami ujawniającymi, ścigającymi przestępców i wydającymi wyroki. Z jednej strony establishmentem, który ma swoje korzenie w PRL-u (ludzie ci rozpoczynali w PRL-u swoje biznesy, kariery, tworzyli podstawy swojej pozycji w dziesiejszym Układzie) a Instytucjami , które stoją na straży demokrtycznego państwa prawa, urzeczywistniającymi zasady spawiedliwości społecznej, które od jakiegoś czasu wykonują swoje powinności w sposób właściwy, a wręcz perfekcyjny.

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu

Sprawa zostanie umorzona ze względu na małą szkodliwość, a przecież akta osobowe tej pani muszą pozostać czyste, żeby mogła nadal zajmować swoje stanowisko, bo chyba osoba karana nie może pełnić tak eksponowanego stanowiska ani w administracji państwowej, ani w administracji samorządowej.
W taki oto sposób sprawa zostanie definitywnie zakończona i na stałe zamieciona pod dywan.

AS
AS
5 lata temu

Czy można publiczne stanowisko hańbić zarzutami i jazdą pod wpływem alkoholu? Za dwa lata będzie szansa oderwać od stołków tą sitwę i to się stanie, ludzi na całym świecie mają dość utrzymywania przy korycie wieprzy, które widzą tylko własne zady i wzajemnie się po nich poklepują

Abstynent
Abstynent
5 lata temu

Na grzywnej się zakończy.

Do Torki
Do Torki
5 lata temu

Ależ Kolego w Mławie prócz PSL, PO, niedobitków SLD i PIS mamy jeszcze conajmniej dwa ugrupowania. KOMITET czyli ruch antyspołeczny obsadzający stanowiska administracji samorządowej rodzinnymi Misiewiczami(tutaj partia chłopów czynnie go wspiera) oraz ukryte wsparcie oparte na sile Polskiej Waluty. Twój przykład w warunkach mlawskich jest śmiechu warty.

torki
torki
5 lata temu

jak jest z PiSu albo ma poparcie u Rydzyka to będzie sprawa przeciągana aż przycichnie wszystko i w sumie ulegnie przedawnieniu -takie mamy teraz prawo za tego rządu

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  torki

Skończ waść wszystko łączyć z PIS-em, bo niedługo to brak papieru toaletowego w toy-toy będziesz uważał za winę PIS-u, to tak nie działa, PIS PIS-em, a układy miejscowe układami miejscowymi, partie polityczne tu nie działają, liczą się układy.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x