Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Od Beethovena po Piazzollę. Koncert Filharmonii Narodowej


filharmoniaW środę 16 listopada Miejski Dom Kultury gościł filharmoników z Warszawy. Artyści zaprezentowali próbkę swojego talentu, wykonując najsłynniejsze utwory z kanonu muzyki klasycznej. Wśród światowych dzieł kameralistyki znalazły się wariacje Ludwika van Beethovena, fragmenty kompozycji Franciszka Schuberta oraz największe utwory XX-wiecznej muzyki rozpisane na trio fortepianowe.


Szczególnym zaskoczeniem było wirtuozowskie wykonanie utworu Dmitrija Szostakowicza, napisanego podczas oblężenia Leningradu w 1944 r. Te pełne dramatyzmu dzieło, nazywane również „Tańcem śmierci” wprowadziło słuchaczy w kolejny etap muzycznej podróży, rozpoczynającej się tym razem w Ameryce Południowej. Przez kolejne minuty melomani mogli posłuchać doskonałego wykonania utworu Astora Piazzolli „Cztery pory roku w Buenos Aires”, nawiązującego do znanej kompozycji Vivaldiego oraz być świadkiem autorskiej improwizacji pianisty. Mławianie, niczym goście noworocznego koncertu z wiedeńskiej filharmonii włączyli się do wspólnego wykonania jazzowej miniatury. Chętnie wyklaskiwali rytm i wyśpiewywali krótkie frazy. Gromkie brawa rozbrzmiewały również na zakończenie koncertu, któremu przez cały czas trwania towarzyszyły duże emocje.

Na kolejne „Spotkania z muzyką” i kunsztowne wykonania zapraszamy już 14 grudnia.

źródło i fot. MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
krys
krys
5 lata temu

Lubię chodzić na te koncerty, szkoda że niewiele osób ma potrzebę posłuchać muzyki i o muzyce

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x