Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Od Beethovena po Piazzollę. Koncert Filharmonii Narodowej


filharmoniaW środę 16 listopada Miejski Dom Kultury gościł filharmoników z Warszawy. Artyści zaprezentowali próbkę swojego talentu, wykonując najsłynniejsze utwory z kanonu muzyki klasycznej. Wśród światowych dzieł kameralistyki znalazły się wariacje Ludwika van Beethovena, fragmenty kompozycji Franciszka Schuberta oraz największe utwory XX-wiecznej muzyki rozpisane na trio fortepianowe.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Szczególnym zaskoczeniem było wirtuozowskie wykonanie utworu Dmitrija Szostakowicza, napisanego podczas oblężenia Leningradu w 1944 r. Te pełne dramatyzmu dzieło, nazywane również „Tańcem śmierci” wprowadziło słuchaczy w kolejny etap muzycznej podróży, rozpoczynającej się tym razem w Ameryce Południowej. Przez kolejne minuty melomani mogli posłuchać doskonałego wykonania utworu Astora Piazzolli „Cztery pory roku w Buenos Aires”, nawiązującego do znanej kompozycji Vivaldiego oraz być świadkiem autorskiej improwizacji pianisty. Mławianie, niczym goście noworocznego koncertu z wiedeńskiej filharmonii włączyli się do wspólnego wykonania jazzowej miniatury. Chętnie wyklaskiwali rytm i wyśpiewywali krótkie frazy. Gromkie brawa rozbrzmiewały również na zakończenie koncertu, któremu przez cały czas trwania towarzyszyły duże emocje.

Na kolejne „Spotkania z muzyką” i kunsztowne wykonania zapraszamy już 14 grudnia.

źródło i fot. MDK Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
krys

Lubię chodzić na te koncerty, szkoda że niewiele osób ma potrzebę posłuchać muzyki i o muzyce