Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowe radiowozy mławskiej policji, w tym jeden z videorejestratorem


slider2Mławscy policjanci otrzymali pięć nowych radiowozów – to 3 oznakowane skody yeti oraz dwa nieoznakowane auta marki Opel Astra i Skoda Octavia. Samochody trafią do posterunków policji, wydziału kryminalnego oraz  ruchu drogowego.

 

17  listopada, podczas krótkiej uroczystości przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Mławie, starosta Włodzimierz Wojnarowski, burmistrz Sławomir Kowalewski oraz wójtowie Jacek Świderski i Zbigniew Kleniewski, przekazali policjantom kluczyki do nowych pojazdów. Auta zostały poświęcone, by pełniona w nich służba była bezpieczniejsza.

Trzy skody yeti, to auta które służyć będą dzielnicowym w posterunkach policji w Strzegowie, Szydłowie oraz na terenie gmin Wiśniewo i Lipowiec Kościelny. Pojazdy mają napęd 4×4 i przystosowane są do jazdy po trudnych drogach gruntowych. To ważne, ponieważ dzielnicowy z terenu wiejskiego musi dojeżdżać do mieszkańców, odległych od głównych dróg, kolonii. Skody wyposażone są w silniki 1.4 o mocy 150 KM.

Nieoznakowany opel astra wykorzystywany będzie przez służbę kryminalną , natomiast skoda Octavia, wyposażona w wideorejestator wyruszy na drogi miasta i powiatu, służąc kontroli ruchu drogowego. Tego ostatnie pojazdu jeszcze w jednostce nie ma, jest obecnie przystosowywany i wyposażany.

Zakup pojazdów został sfinansowany z środków budżetowych policji oraz dzięki wsparciu ze strony samorządu lokalnego powiatu mławskiego , miasta Mława oraz pięciu gmin – Wiśniewa, Lipowca Kościelnego, Szydłowa, Strzegowa i Stupska.

 

źródło: KPP Mława

oprac. JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
do wikary
Gość
do wikary

na zupe:)

wikary
Gość
wikary

A batman tam po co heheheh na tace zbiera???

proboszcz
Gość
proboszcz

Żebyś miał zagadkę