Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Nowe radiowozy mławskiej policji, w tym jeden z videorejestratorem


slider2Mławscy policjanci otrzymali pięć nowych radiowozów – to 3 oznakowane skody yeti oraz dwa nieoznakowane auta marki Opel Astra i Skoda Octavia. Samochody trafią do posterunków policji, wydziału kryminalnego oraz  ruchu drogowego.

 

17  listopada, podczas krótkiej uroczystości przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Mławie, starosta Włodzimierz Wojnarowski, burmistrz Sławomir Kowalewski oraz wójtowie Jacek Świderski i Zbigniew Kleniewski, przekazali policjantom kluczyki do nowych pojazdów. Auta zostały poświęcone, by pełniona w nich służba była bezpieczniejsza.

Trzy skody yeti, to auta które służyć będą dzielnicowym w posterunkach policji w Strzegowie, Szydłowie oraz na terenie gmin Wiśniewo i Lipowiec Kościelny. Pojazdy mają napęd 4×4 i przystosowane są do jazdy po trudnych drogach gruntowych. To ważne, ponieważ dzielnicowy z terenu wiejskiego musi dojeżdżać do mieszkańców, odległych od głównych dróg, kolonii. Skody wyposażone są w silniki 1.4 o mocy 150 KM.

Nieoznakowany opel astra wykorzystywany będzie przez służbę kryminalną , natomiast skoda Octavia, wyposażona w wideorejestator wyruszy na drogi miasta i powiatu, służąc kontroli ruchu drogowego. Tego ostatnie pojazdu jeszcze w jednostce nie ma, jest obecnie przystosowywany i wyposażany.

Zakup pojazdów został sfinansowany z środków budżetowych policji oraz dzięki wsparciu ze strony samorządu lokalnego powiatu mławskiego , miasta Mława oraz pięciu gmin – Wiśniewa, Lipowca Kościelnego, Szydłowa, Strzegowa i Stupska.

 

źródło: KPP Mława

oprac. JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Nowe radiowozy mławskiej policji, w tym jeden z videorejestratorem"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
do wikary
Gość

na zupe:)

wikary
Gość

A batman tam po co heheheh na tace zbiera???

proboszcz
Gość

Żebyś miał zagadkę

wpDiscuz