Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu mławskiego nagrodzeni


sliderJedenastu najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu mławskiego odebrało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia tego wyjątkowego wyróżnienia odbyła się wczoraj, 17. listopada w zespole pałacowo – parkowym Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 44 najzdolniejszych uczniów z powiatów ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego  i żuromińskiego.


 – Gratuluję Wam zdobycia stypendium Prezesa Rady Ministrów. Tkwi w Was wielki potencjał i został on doceniony. Ja osobiście trzymam za was kciuki i wierzę, że zrobicie z niego dobry użytek –  powiedziała Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty witając wszystkich zgromadzonych na uroczystości gości. W swoim wystąpieniu odwołała się do słów Jana Zamoyskiego „Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie”, podkreślając ich ponadczasową aktualność. List gratulacyjny z tej okazji do stypendystów skierowała poseł Anna Cicholska.

Akty przyznania stypendiów w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczali uzdolnionym uczniom Aurelia Michałowska -Mazowiecki Kurator Oświaty, oraz Jacek Zawiśliński dyrektor delegatury MKO w Ciechanowie. Uczniom w tej uroczystej chwili towarzyszyli rodzice i dyrektorzy ich macierzystych szkół. Uroczystą oprawę wręczenia stypendiów podkreśliły występy artystyczne uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku oraz pokaz tańca w wykonaniu tancerzy Sportowego Klubu Tańca Towarzyskiego „Start”  w Płońsku.

W tym roku wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu mławskiego miały  swoich stypendystów, spełniających warunki przyznania takiego wyróżnienia. Zespoły Szkół nr 3 i nr 4 mogły poszczycić się nawet dwoma stypendystami. Poniżej lista pełna stypendystów, serdecznie gratulujemy zarówno nagrodzonym, ich rodzicom i pedagogom.

Jarosław Bednarski Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Radzanowie

Aleksandra Bodziałko Liceum Ogólnokształcące ACK przy PWSZ w Mławie

Dominika Bukowska II LO w Zespole Szkół Nr 4 w Mławie

Kinga Gawlińska Technikum nr 4 w Zespole Szkół Nr 4 w Mławie

Klaudia Grochowalska – III LO w Zespole Szkół Nr 3 w Mławie

Magdalena Grzywaczewska Technikum nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie

Mariola Jasińska Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie

Adrian Lewandowski  Technikum nr 3 w Zespole Szkół Nr 3 w Mławie

Jacek Kamil Stankiewicz Technikum nr 2 w Zespole Szkół Nr 2 w Mławie

Daria Szczepańska Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Strzegowie

Magdalena Wieczorek I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie.

JK

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są od 1997 roku. Mogą je otrzymać uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej (ukończenie której umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości), którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczniowie wykazujący szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach rezultaty co najmniej dobre.

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x