Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kilkanaście osób rannych, jedna nie żyje. Ćwiczenia na Marszałkowskiej


sliderUspakajamy tych mieszkańców, którzy wyrażali swoje zaniepokojenie dźwiękiem syren kliku radiowozów, karetek pogotowia i strażackich wozów  bojowych jadących w kierunku mławskiego lasu. To tylko ćwiczenia z udziałem Kompanii Gaśniczej „MŁAWA” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego oraz jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu mławskiego i służb współdziałających pod kryptonimem „JESIEŃ 2016”.


Do Mławy przyjechało około 10 zastępów straży pożarnej między innymi z JRG PSP Przasnysz, JRG PSP Żuromin, JRG PSP Płońsk, OSP Wola Folwark (pow. płoński), Gąsocin (pow. ciechanowski), Krzynowłoga Mała (pow. przasnyski), Trzepowo (pow. płocki), Sierakówek (pow. gostyniński), Rościszewo (pow. sierpecki), Jednorożec (pow. przasnyski), a także jednostki OSP z naszego powiatu: OSP  Niedzbórz, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna, Szreńsk i Stupsk. W trakcie ćwiczeń rolę osób poszkodowanych w wypadku drogowym odgrywali uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Mławie – członkowie szkolnej drużyny PCK.

Służby zarządzania kryzysowego ćwiczyły według następującego scenariusza:
Na terenie Leśnictwa Krajewo dochodzi do pożaru terenu leśnego, bezpośrednio przylegającego do al. Marszałkowskiej w Mławie. Wskutek niekorzystnej i nagłej zmiany kierunku wiatru dochodzi do silnego zadymienia na drodze al. Marszałkowskiej. W sytuacji znacznie ograniczonej widoczność na drodze dochodzi do wypadku z udziałem autobusu i samochodu osobowego. Zdarzenie ma charakter masowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowanych zostaje kilkanaście osób. Do zdarzenia dysponowane są siły i środki ksrg powiatu mławskiego oraz inne służby.

W  dniu wypadku na terenie powiatu prowadzone są ćwiczenia z udziałem Kompanii Gaśniczej „Mława” WOO. Strażacy kompanii odbywają poprzedzające ćwiczenia, szkolenie teoretyczne w siedzibie KP PSP w Mławie, a pojazdy stacjonują na placu komendy. Na teren objęty pożarem dysponowane są alarmowo siły i środki przedmiotowej kompanii. W czasie dogaszania powstałego pożaru, gdy trwają działania ratownicze w związku z wypadkiem drogowym, dyżurny mławskiego stanowiska kierowania PSP w Mławie otrzymuje zgłoszenie o drugim ognisku pożaru lasu w pobliżu ul. Krajewo w Mławie. Część sił i środków kompanii przedysponowywawanych zostaje w rejon kolejnego ogniska pożaru, gdzie podejmują działania gaśnicze.

Na teren działań dysponowany jest dodatkowy zastęp wraz z agregatem pompowym z KP PSP Mława, celem organizacji punktu czerpania wody na naturalnym zbiorniku wodnym. Celem zapewnienia wody do celów gaśniczych strażacy będą budowali dwie linie wężowe o długości 750 m każda. Wodę będą też dowoziły pojazdy pożarnicze. W celu ułożenia linii wężowej, występujące na drodze jej przebiegu przeszkody w postaci zwalonych drzew zostaną usunięte za pomocą pił mechanicznych.

źródło: PSP Mława

oprac. JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x