Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Święto Niepodległości w Zespole Szkół nr 4


sliderChodź! Opowiem Ci o mojej Polsce. Zatrzymaj się na chwilę, milcz i wsłuchaj się w szum polskiej krainy.


„Ku Niepodległości” – pod takim tytułem miały miejsce obchody Święta Niepodległości, które w Zespole Szkół Nr 4 w Mławie odbyły się 10 listopada 2016r.

Uroczysty program słowno-muzyczny poświęcony losom Ojczyzny, która nie zginęła i pragnęła wolności przygotowała grupa młodzieży: Wioleta Gorząch, Marta Węglicka, Maja Rogozińska, Sebastian Szempliński, Kamil Mackiewicz, Adrian Makoć, Agnieszka Kańgowska, Patryk Stefański, Mateusz Rogowski, Jakub Żebrowski, Weronika Dobrosielska, Klaudia Wesołek, Łukasz Rosiński i Dominik Kocęba, pod opieką nauczycieli Martyny Szczygłowskiej i Michała Nowakowskiego.

Autorski spektakl artystyczny przeniósł nas do czasów, kiedy śpiewano pieśni takie jak: „Leśna kołysanka”, „Deszcz jesienny”, czy „Legiony to”. Uczniowie oddali hołd walecznej Ojczyźnie indywidualną aranżację wokalną i instrumentalną pieśni patriotycznych oraz interpretacją utworów Adama Asnyka i Cypriana Kamila Norwida.

Wzruszenie i aplauz, towarzyszące występowi dowiodły, że młodzi uzdolnieni wykonawcy pracujący nad tym projektem potrafili przywołać ducha dawnych dziejów a historię odzyskania przez Polskę niepodległości uczynili żywą lekcją patriotyzmu.

źródło i foto: ZS nr 4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x