Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Święto Niepodległości w Zespole Szkół nr 4


sliderChodź! Opowiem Ci o mojej Polsce. Zatrzymaj się na chwilę, milcz i wsłuchaj się w szum polskiej krainy.

KSP Mława nabór

„Ku Niepodległości” – pod takim tytułem miały miejsce obchody Święta Niepodległości, które w Zespole Szkół Nr 4 w Mławie odbyły się 10 listopada 2016r.

Uroczysty program słowno-muzyczny poświęcony losom Ojczyzny, która nie zginęła i pragnęła wolności przygotowała grupa młodzieży: Wioleta Gorząch, Marta Węglicka, Maja Rogozińska, Sebastian Szempliński, Kamil Mackiewicz, Adrian Makoć, Agnieszka Kańgowska, Patryk Stefański, Mateusz Rogowski, Jakub Żebrowski, Weronika Dobrosielska, Klaudia Wesołek, Łukasz Rosiński i Dominik Kocęba, pod opieką nauczycieli Martyny Szczygłowskiej i Michała Nowakowskiego.

Autorski spektakl artystyczny przeniósł nas do czasów, kiedy śpiewano pieśni takie jak: „Leśna kołysanka”, „Deszcz jesienny”, czy „Legiony to”. Uczniowie oddali hołd walecznej Ojczyźnie indywidualną aranżację wokalną i instrumentalną pieśni patriotycznych oraz interpretacją utworów Adama Asnyka i Cypriana Kamila Norwida.

Wzruszenie i aplauz, towarzyszące występowi dowiodły, że młodzi uzdolnieni wykonawcy pracujący nad tym projektem potrafili przywołać ducha dawnych dziejów a historię odzyskania przez Polskę niepodległości uczynili żywą lekcją patriotyzmu.

źródło i foto: ZS nr 4

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz