Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

NURD. Żeby na drogach było bezpieczniej


rowerzysci-214 listopad, przez cały dzień policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „NURD – Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Podczas działań policjanci ukarali mandatami 49 osób, w tym, 17 pieszych.

KSP Mława nabór

Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierujących, podczas zbliżania się i przejeżdżania przez przejścia dla pieszych, zachowanie kierujących względem pieszych oraz przestrzeganie przez pieszych przepisów ruchu drogowego. Najczęstszymi wykroczeniami pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Niewłaściwe zachowanie kierowców – to parkowanie w pobliżu przejścia dla pieszych oraz  nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu.

Wypadki z udziałem pieszych to najczęściej najtragiczniejsze w skutkach zdarzenia. Aby im zapobiec policja prowadzi systematyczne akcje prewencyjne. Policyjne kontrole i nadzór nad ruchem drogowym nie zastąpią jednak zdrowego rozsądku i ostrożności. Policjanci apelują- przechodząc przez przejście upewnij się, czy jest to bezpieczne i nie zmusisz kierowcy do nagłego hamowania lub innego niebezpiecznego manewru. Kierowco- zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność, zatrzymaj się, by oczekujący przed pasami pieszy mógł bezpiecznie przejść. Nie parkuj w pobliżu przejścia – zasłaniając widoczność na przejściu możesz doprowadzić do wypadku.

źródło: asp. Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz