Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miss World Poland 2016, Kaja Klimkiewicz w Mławie


image002Wyjątkowe wydarzenie będzie miało miejsce w poniedziałek, 21 listopada. Mławę odwiedzi świeżo upieczona Miss World Poland 2016, Kaja Klimkiewicz.


Organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół Nr 4 w Mławie, wraz z osobą nauczyciela szkoły, muzyka, pana Pawła Stawińskiego.

Wydarzenie odbędzie się o godz. 10.00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie. ZAPRASZAMY!

Dlaczego akurat wybór Mławy?

Miss Word Poland 2016, Kaja Klimkiewicz związana jest z naszym miastem od kilku lat, a wszystko to za przyczyną osoby, Pawła Stawińskiego. Jako anglista i muzyk, jest członkiem Jury Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Kozienicach, corocznej imprezy organizowanej pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika. Spotkanie niedoszłej wówczas miss z osobą pana Pawła nastąpiło trzy lata temu. Jako muzyk wokalista, prowadził warsztaty muzyczne dla młodzieży z całej Polski. Kaja Klimkiewicz wzięła udział w tych warsztatach oraz wystartowała w danym festiwalu dostając się do grona ścisłych laureatów. Po zakończeniu imprezy, podeszła do mławianina, z zapytaniem, czy nie zdecydowałby się na indywidualne zajęcia z nią. W ten oto sposób została nawiązana współpraca z Kają, która nieprzerwanie trwa do dnia dzisiejszego. Miss Word Poland od trzech lat odwiedza nasze miasto, przyjeżdżając na zajęcia, Jest też laureatką wielu ogólnopolskich festiwali muzycznych, na których to zawsze występuje razem ze swoim nauczycielem śpiewu i akompaniatorem, Pawłem Stawińskim.

Kilka słów o samej Miss

Kaja Klimkiewicz na 19 lat i pochodzi z Glinojecka. Jest tegoroczną maturzystką. W dniu 18 grudnia 2016 r. będzie reprezentować Polskę w konkursie piękności Miss World, który odbędzie się w Waszyngtonie. Honorowy patronat nad wydarzeniem wyboru Miss Świata 2016 objął Prezydent Stanów Zjednoczonych. W konkursie Kaja zaśpiewa piosenkę, do której przygotowuje się pod okiem Pawła Stawińskiego, który jest jednocześnie twórcą podkładu muzycznego, do którego zaśpiewa Kaja.

Kaja Klimkiewicz interesuje się jazdą konną, jest instruktorem jeździectwa. Oprócz tego gra w siatkówkę w reprezentacji szkoły, ma patent żeglarski, a także jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Glinojecku. Jej pasją są też taniec i śpiew, niedawno zaśpiewała gościnnie w programie „Pytanie na śniadanie” – https://pytanienasniadanie.tvp.pl/27320603/kaja-klimkiewicz-najbardziej-rozspiewana-polska-miss, a swój talent wokalny zaprezentuje także podczas finału Miss World. Modelka angażuje się także w wiele akcji charytatywnych.

W dniu 14 listopada telewizja TVN w programie „Dzień dobry TVN” wyemitowała reportaż z o osobie Miss Word Poland. W reportażu tym pokazana była osoba naszego mławianina. Pan Paweł udzielał wywiadu, wypowiadając się o Kai. Pokazane także zostały fragmenty zajęć muzycznych, prowadzonych przez Pawła Stawińskiego wraz ze wspólnym występem artystycznym – http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/wszechstronna-miss-polski,217166.html.

Kilka słów o Pawle Stawińskim

Jest muzykiem, wokalistą oraz pianistą, absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. Jest również magistrem filologii angielskiej. Swoje umiejętności artystyczne kształcił pod okiem wybitnych autorytetów muzycznych t.j Krystyna Stańko – znaną wokalistką jazzowa, czy też Włodzimierz Nahorny – wielka postać polskiej pianistyki jazzowej. Paweł jest laureatem wielu festiwali ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Jego pasją oprócz jazzu jest także soul oraz R&B. Potrafi śpiewać kontratenorem sopranowym, co jest niezwykle rzadką cechą i przez co porównywany jest do takich międzynarodowych autorytetów muzycznych jak Maxwell czy Vitas. Paweł Stawiński jest również tegorocznym uczestnikiem polskich edycji muzycznych show „X Factor” oraz „Mam Talent”.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Miss World Poland, Kają Klimkiewicz i Pawłem Stawińskim w najbliższy poniedziałek do Szkoły Muzycznej.

źródło: UMM

zdjęcie ze zbiorów prywatnych Kai Klimkiewicz oraz Pawła Stawińskiego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Niko
Niko
5 lata temu

Wow, bardzo fajnie. Miss Polski w Mlawie. Super ze takie osoby odwiedzają nasze misto i super, ze mamy takich mławiaków

anglista
anglista
5 lata temu

miss WORD czy miss WORLD?
Miss Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego??

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x