Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Od deski do ikony”. zapraszamy na wernisaż


plakat3-kopiaGaleria „13” zaprasza na otwarcie wystawy Katarzyny Kobuszewskiej z Płocka pt. „Od deski do ikony”, która odbędzie się 18 listopada 2016 r. w piątek o godz. 1800 w siedzibie galerii przy ul. Żwirki 26 w Mławie.


Materiał wystawy obejmuje 21 zdjęć, na których autorka przedstawia zdjęcia z wybranych etapów powstawania podobrazi i ikon, które wykonuje w swej pracowni ikonografii oraz prezentuje kilka finalnie gotowych ikon.

W programie wernisażu znajdzie się m.in. przedstawienie sylwetki i dokonań autorki, będzie można także dowiedzieć się co to jest ikona i jak powstaje,  a wszystko to uświetni recital muzyczny w wykonaniu mławskiego barda Jacka Mianowskiego. Nie zabraknie lampki szampana i słodkiego poczęstunku.

KATARZYNA KOBUSZEWSKA – urodzona w 1970 r., płocczanka, z wykształcenia plastyk, od wielu lat zainteresowana wschodnim malarstwem religijnym. Uczestniczy w wielu krajowych i zagranicznych warsztatach i plenerach. Pisze ikony stosując tradycyjne, wielowiekowe kanony –wykonanie podobrazia, proces przenoszenia rysunku, złocenie, technika tempery chudej.

Założycielka Pracowni Ikonograficznej w Płocku, która skupia ludzi zafascynowanych ikoną. Prowadzi warsztaty ikonopisania i złocenia dla początkujących i zaawansowanych.

Pierwszy nauczyciel o. Jacek Wróbel SJ, założyciel „Drogi ikony” w Warszawie, obecny mistrz Theodoros Papadopoulos z Larissy, założyciel Byzantine School of Iconography w Grecji.

Prywatnie żona i mama dwóch córek.

Wystawę można oglądać do 10 grudnia 2016 r. od poniedziałku do piątku w godz. otwarcia przychodni. Serdecznie zapraszam i polecam – to warto zobaczyć Janusz Dębski – opiekun Galerii „13”

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x