Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzierzgowo. Nauczyciele i opiekunki otrzymają zaległe wypłaty


sliderNauczyciele w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie oraz opiekunki w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej lada chwila otrzymają zaległe wynagrodzenia. Rada gminy na sesji w dniu 14 listopada podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie. Ponieważ wchodzi ona w życie z dniem podjęcia, możliwe będzie natychmiastowe uruchomienie wypłat.

Przed sesją odbywającą się w trybie zwyczajnym, obradowały komisje rady. Na nich właśnie zapadły ustalenia, że środki na wynagrodzenia w tych placówkach pochodzić będą z przesunięć nie wykorzystanych środków w budżetach wszystkich szkół  oraz zwiększenia dochodów, a nie z tzw. wolnych środków jak przewidywał projekt wniesiony wcześniej na sesji nadzwyczajnej. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku ośrodka pomocy społecznej. Te zmiany w budżecie gwarantują wypłatę zaległych wynagrodzeń, nie są jednak wystarczające by zapewnić środki na płace do końca roku budżetowego. Aby to zrobić bez takich jak obecnie perturbacji, rada gminy będzie musiała zwołać w tym miesiącu jeszcze jedno posiedzenie.

W trakcie obrad rady w tym punkcie nie było praktycznie dyskusji. Jedynym głosem była wypowiedź radnej Magdaleny Nowickiej.

– Chciałbym się odnieść do problemu jaki ostatnio wynikł dotyczący wynagrodzenia nauczycieli. Przedstawia się radę, że rada gminy nie zgodziła się na przesunięcie środków w budżecie. Szanowni państwo! Budżet uchwalamy na początku roku. Wówczas na podstawie wytycznych, które przedstawia pani skarbnik dyrektor szkoły opracowuje plan finansowy zadań jednostki. Następnie po tym planie finansowym opracowuje arkusz organizacyjny szkoły. Także jedno współgrać musi z drugim. Także środki finansowe, które mamy w budżecie muszą być odzwierciedlone w arkuszach i odwrotnie. … Jeżeli chodzi o zmiany w obrębie istniejącego budżetu placówki, my nie negujemy tego. Ale jeżeli ma być rozdysponowana rezerwa czyli wolne środki na to, to się szanowni państwo nie godzimy. Dla przykładu możemy podać że gimnazjum sobie poradziło, gdzie 80 tys. zostały środki zmniejszone, Rzęgnowo sobie poradziło, gdzie 30 tys. zostało zmniejszone, dlaczego Szkoła Podstawowa w Dzierzgowie nie mogła sobie z tym poradzić? … Mam nadzieję, że pan przewodniczący rady odczyta protokół Mazowieckiego Kuratora Oświaty, który wpłynął na ręce pana przewodniczącego i może bardziej, szerzej zobrazuje to, co przed chwilą powiedziałam – zaistniałą sytuację skomentowała  radna Magdalena Nowicka.

Wspomniany przez radną protokół, to pismo Mazowieckiego Kuratora Oświaty informujące o wynikach kontroli doraźnej przeprowadzonej w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie w kwestii „Zgodność organizacji pracy szkoły z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego”, które pod koniec sesji odczytał przewodniczący rady Jarosław Kowalski. Konkluzją pisma jest stwierdzenie przez kontrolujących nieprawidłowości w kontrolowanym obszarze a w konsekwencji podjęcie wobec dyrektora placówki działań przewidzianych w trybie nadzoru pedagogicznego. Szczegółowe informacje z przebiegu kontroli znajdą się w protokole pokontrolnym MKO, który dostępny będzie w biuletynie informacji publicznej kuratorium.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

193
KOMENTARZE

avatar
1500
Pan Tadeusz
Gość
Pan Tadeusz

Hogata na wójta! a nie jakiś komisarz

Dzierzgowianin
Gość
Dzierzgowianin

Na wójta powinien startować nasz komisarz moim zdaniem najlepiej by sie sprawdzil na tym stanowisku

dzierzgowo
Gość
dzierzgowo

DZIERZGOWIAK? WI???MA ” HOGATA ” o wszystkim świetnie poinformowana od szpiega z krainy deszczowców ”KARAMBA” działa na szkodę innych .Zawsze chce być najpiękniejszą najmądrzejszą od początku jest wrogiem ”SMERFÓW”pojedynczo wyłapuje ??? i niszczy ale ”SMERFY”sobie z nią poradzą razem z” PAPĄ SMERFEM” ;NOWYM PAPĄ;??????????

zażenowany
Gość
zażenowany

czytając ten protokół nasuwa się wiele pytań
mam nadzieje ze wkrótce uzyskamy odpowiedzi
np. na temat godzin z orzeczeniami – jednak radni mieli racje w tym przypadku i w wielu innych
kto kogo tak naprawdę oszukiwał?

dzierzgowo
Gość
dzierzgowo

DZIERZGOWIAK? Pani MARZENA N.jak by miała choć szczyptę honoru to już dawno wzięła d???ę w troki i odeszła z tego stanowiska ale kurpiaki tacy są

uuuuu
Gość
uuuuu

Po lekturze protokołu nasuwaja sie pytania:
1)dlaczego rada pedagogiczna zatwierdzała aneksy czyzby dostawali działke od przekretu??
2)dlaczego po pierwszej kontroli pani kontrolujaca nie stwierdzila uchybień??
3)JAK DLUGO PANI MARZENA N BEDZIE JESZCZE NA STANOWISKU??!!!!!!!!!!

melka
Gość
melka

Pan płaci Pani płaci My placimy

rodzic
Gość
rodzic

http://bip.kuratorium.waw.pl/dokumenty/form/2-3600743902-1403_f7umd.pdf

Ciekawa lektura a kto odpowie z te nieprawidłowości i ten „zjedzony chleb”

UWAGA!!!
Gość
UWAGA!!!

polecam skorzystanie z tego narzedzia Wyciągnij IP czyjegoś komputera i zdobyć adres IP !!!!

?
Gość
?

Tak ale jeśli ktoś korzystał z tego kompa choć raz z Facebook

...
Gość
...
olx
Gość
olx

Czytam i oczom nie wierze! a co takiego dobrego uczynił nasz radny powiatowy? gdzie byli nasi radni gdy inni walczyli w Warszawie o światła na 7, bądź walczą by na ich terenie nie było drobiarzy? U nas lekko ręko pozwolono na budowę kurników, nawet aktywna radna , która je będzie miała pod nosem nie protestowała. Może to kwestia tego, że za to by kasy nie dostała? Nie wiem skod takie poparcie dla Pana K – nie widać jego działań na rzecz wyborców. Może się mylę to proszę o informacje>

Mmmm
Gość
Mmmm

A czego ty oczekiwałeś-aś, że w ciągu miesiąca powstanie centrum rozrywki w Dzierzgowie, bo mamy radnego w powiecie? A może powinni autostradę tu budowac? Może komunikację podmiejską uruchomić? Ludzie opanujcie się. Nie oczekujmy że z dnia na dzień Dzierzgowo stanie sie przysłowiową Ameryką. Przecież w powiecie jest tylu radnych i tam każdy probuje uzyskać fundusze dla swojej gminy. Ci, którzy mają pojęcie na czym polega praca radnego powiatowego, wiedzą ile korzyści jest dla gminy jeśli mamy tam „swojego czlowieka”. Ale z pewnością niejedna Kochaniutka nie zauważa tego, tylko opowiada brednie

tablica :)
Gość
tablica :)

zgadzam się z w/w postem Mmmm. Jeśli chodzi o światła to akurat radni bardzo aktywnie zbierali podpisy widocznie olx nawet się tym nie interesowałeś skoro nawet nie masz takich informacji. A jeśli chodzi o kwestie kurników to kto ci zabronił brać udział w proteście każdy ma prawo protestować nie trzeba być radnym mamy przecież demokracje. Ale jeśli ty nie widzisz skąd takie poparcie dla radnego powiatowego to istotnie jesteś „tępa jak tabaka w rogu” to co tu pisać to i tak nie zrozumiesz.

Gość..
Gość
Gość..

Pani MN i te jej fałszywe uśmiechy już dawno powinien być ktoś inny starczy już manipulacji i krętactwa.
A ludzie niech otworzą oczy i uszy .

dzierzgowo
Gość
dzierzgowo

GARGAMEL? Rafał K.jest wpożo ale na wójta nich trzyma się z dala Pani M.N w????czy jak poprzednika ma dobrą posadę nich siedzi

MS
Gość
MS

Poziom niektórych poniżej wypowiedzi jest naprawdę żenujący. Próbując ośmieszać innych, ośmieszacie samych siebie. Zgadzam się z Postronnym, że nic z tego dobrego nie wynika, może tylko dla „Codziennika Mławskiego”, który cieszy się niebywałym jak dotąd zainteresowaniem. Rozumiem, że macie nudne i nieciekawe życie a jedynie wyżywanie się on-line na innych przynosi Wam chorą satysfakcję i odskocznię od szarego życia. Zróbcie coś ze sobą czy dla siebie, ale nie kosztem innych. To co wyprawia się ostatnio na łamach gazety jest żałosne.

E....
Gość
E....

co za aktywność, żebyście tak w życiu świetnie sobie radzili jak na forum.
A nie tylko czekacie na nowy komentarz i pożywkę. Wstyd,
SKOŃCZCIE TEMAT BO CAŁY POWIAT I OKOLICZNE MA UBAW.

postronny
Gość
postronny

Oj ludzie obrażacie się na forum .To przesada zarówno mieszkańcy jak i radni powinni się zastanowić nad sobą może do spowiedzi iść jeśli jesteście katolikami .Bo wszyscy robicie to samo ,obrażacie się ,a nic z tego dobrego dla gminy nie ma!!!!!!!!!!!

Goś...
Gość
Goś...

Pan RK to nie zupa pomidorowa żebyście go lubili, a swoją pracę wypełnia żetelnie i jest radnym jakiego nie było nigdy a jak tak się na wszystkim znacie to idźcie na medycynę nie ma ograniczenia wiekowego 🙂 dobranoc

żaba
Gość
żaba

jeśli mowa o radnym powiatowym to trzeba powiedzieć DZIEKUJE i tak dalej. Pan Rafał jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu. udowodnił , że to co się wydało niemożliwe dziś dzięki Panu Rafałowi jest realizowane –tak 3-mać.

Gggg
Gość
Gggg

A możesz sprecyzować swoją wypowieć ,cóż takiego pan radny powiatowy zrobił dla gminy bo chyba słabo jestem poinformowany .Jakoś nie zauważalna ta jego dobroć

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Droga Żabko a co takiego wielkiego i dobrego zrobił p.Rafał radny powiatowy bo póki co o niczym takim nie słyszałem. A biorąc za funkcje pieniążki powinien wykonywać ją rzetelnie i efektywnie a póki co efektów brak:)

obserwator
Gość
obserwator

Proszę Państwo to jest chyba rekord komentarzowy na tym portalu informacyjnym BRAWO,BRAWO,BRAWO …………………………………….

Papa
Gość
Papa

Uwaga smerfy zbliża się niebezpieczeństwo, wraca gargamel!

dzierzgowo
Gość
dzierzgowo

DZIERZGOWIAK?nowy Wójt i rada powinni zrobić porządek z Panią M.N.i jej sitwą dołączyć do niej Panią sk.bo w innym przypadku będzie jak za poprzednika w???ą go

zdzichu
Gość
zdzichu

Ale się wszyscy zainteresowali tematem 🙂 Szkoda że niema takiego zainteresowania przy obietnicach wyborczych burmistrza

szydlowiak
Gość
szydlowiak

Jestem mieszkańcem Szydlowa zazdroszczę wam takiej rady która potrafi swoich raci bronić. Moja RG z sz. To żołnierze czytajacy na komendę ale mam nadzieję że to też się wkrótce zmieni. Brawo Dzierzgowo jesteście przykładem dla wielu

Dzierzgowiak
Gość
Dzierzgowiak

chyba żeby ludzie mieli ubaw,a jak Szydłowo zazdrości nam rady to jednego już mogą sobie wziąć bo jest ich mieszkańcem ,a u nas się jakoś tak przyplątał

Dzierzgowiak 1
Gość
Dzierzgowiak 1

Chwila , chwila ale nam ten PAN pasuje ! Jeden co nie boi się powiedzieć co myśli ! Oby w następnej kadencji tez został radnym!

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Ha ha ha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ale się ubawiłem twoim komentarzem .Może ty go chcesz.Oby w następnej kadencji NIE został radnym!!!!

Ccc
Gość
Ccc

…a ja ci mowie ze zostanie ! Ha ha ha

foch
Gość
foch

nam-to znaczy komu??Szkoda, że nie mówił co myśli jak trzymał sztame z wojtem wczesniej..i szkoda, ze Pani Radna też wczesniej nic nie mówiła, nie pierwszą kadencję jest Radna..ale jak liczylo się na stołek-to się nie mówiło, a jak stołka się nie dostało, to dawaj wyciągać machlojki w ktorych sama brala udział..Żal, to wlasnie takich dwulicowych ludzi..więc nie opowiadajcie, że mamy sie kim chwalić. .!!

brr
Gość
brr

Dobrze piszesz. Przede wszystkim startowali z komitetu Wyborczego Wójta nie się czym chwalić DWULICOWCY!!!!!!!!!!

?!
Gość
?!

Pewnie przejrzeli na oczy..
Lepiej później niż wcale …

$
Gość
$

Popieram?!

Ha
Gość
Ha

My to możemy oddać Panią Dyrektor i to nawet z dopłatą i jeszcze tych nocnych pracowników co wzbogacają się kosztem pseudo nadgodzin i rujnuja budżet gminy. Teraz się skoncza extra wypłaty.

*\"
Gość
*\"

BRAWO HA!

Naucz#cielka
Gość
Naucz#cielka

Ha,na nową dyrektor szkoły chce,pragne E.Kucinską:)

:(
Gość
:(

Śmiechu warte! Pan Cz, Pan J.K, teraz E.K. kogo jeszcze wymyslicie i oczernicie z Szumska? PODłOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC!

Naucz#cielka
Gość
Naucz#cielka

Tyle – a Pani E.K juz niech nie daje prostujących komentarzy musisz sie pogodzic ,ze wiekszos za Twoja Mądrosc Cie nie trawi 🙂 dobrej nocy

:(
Gość
:(

Pani pseudo Naucz#cielko jesteś w błędzie nie jestem E.K. wypowiedziałem się jak każdy bo tak uważam. I TYLE! dobrej nocy 🙂

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Mgr to chyba kupiłas ,takiej tę…….ty to dawno nie widziałem ,a nauczycielka to pseudo ,pozdrawiam , dalej sie chwal ,ze mąz w gminie robi ,smiech ,smiech ,smiech ,Ty spac nie będziesz

dzierzgowianka
Gość
dzierzgowianka

E.K jestes p………dła ,a taki ładny usmiech brrrryyyyyy

Nauczyciell
Gość
Nauczyciell

Dosc prezentow ,przesada 🙁

Naucz#cielka 2
Gość
Naucz#cielka 2

O podłosci powinnas mowic jako ostatnia 🙂

.
Gość
.

Masz rację 🙁 ale wydaje mi się że co niektórym strach nie pozwala racjonalnie myśleć

Gggg
Gość
Gggg

Widać Szumsk ma pecha do ludzi.Ale pam J.K. to już nie z Szumska tylko z Dębska!!!!!!!!!

*
Gość
*

Ubaw to mają ale z osób które próbują odwrócić uwagę odbiegając od tematu i czepiając się Bogu ducha winnych ludzi!

brr
Gość
brr

Przybłędów w Szydłowie nie potrzeba zwłaszcza takich jak ten Pan

Emeryt
Gość
Emeryt

Czytam komentarze i zajrzałem na stronę gminy Dzierzgowo poczytałem protokoły z sesji i niestety ci którzy piszą o wzajemnych przepychankach Rada Urząd mają rację.Niestety zachowanie radnych nie pomagało i niestety wiele dobrych pomysłów przepadło i duża kasa z dofinansowania też ogromna szkoda bo jesli się nie mylę to 500tys.A ta dofinansowana droga powiatowa 200tys z kasy gminy to nie jest sukces to raczej błąd

bolo
Gość
bolo

jeśli jesteś emerytem to doskonale wiesz ile czaasu trwały obietnice na temat drogi powiatowej. gmina daje 200tyś ale ma inwestycje za 4mil. zapytaj się ile Wieczfnia dołożyła do ostatniej inwestycji i dopiero pisz. błędem to było by budować cos po cos i dla kogo na pewno nie dla społeczności Dzierzgowa nie wiem co by nam pomogła instalacja solarna która prawdopodobnie była zaprojektowana

Słucham starszych
Gość
Słucham starszych

Oj bolo dokładanie bogatemu powiatowi kasy na ich własną inwestycje niestety to słaby ruch rady .Szkoda że droga przez Maje zrobiona nie będzie chociaż to gminna i też już długo czekamy.Niestety powiat biedniejszy a dofinansowanie unijne dostał powiat i co jakoś z gminą się nie podzielił.Emeryt ma rację popieram jego wpis

henio
Gość
henio

O droge w mająch zapytaj sołtysa on ci wytłumaczy pewne fakty mam nadzieję że nie jest taki „ciemny”na jakiego wygodna. A więzi rodzinne ?

Emerytka ?
Gość
Emerytka ?

A ja gratuluje odwagi niektórym radnym a w szczególności -Pani tak tu przywoływanej i panu CZ -pseudonim ”samo zło”.Mieli odwagę powiedzieć głośnio to o czym wszyscy w zaciszach domowych mówi,na rynku w Dzierzgowie i pod drzwiami w szkolnymi przed wywiadówką .Dzięki nim na światło dzienne wyszły pewne sprawy ,które od tak wielu lat były skrywane bez karnie i były ciąg dalszy.Można polemizować co dobre co złe -każdy ma prawo -ale tego że ich głos jest słuszny to nie ma wątpliwości ,że głośny -bo cichego nie słuchano-że boli -bo żal…………………………..A ktoś w gminie musiał przejąć funkcję kontroli bo nikt niczego nie… Czytaj więcej »

Ziom
Gość
Ziom

Pewnie ze tak Pani Emerytko! Jestem za! ..tyle lat było cicho sza aż w końcu ktoś się odważył!

?
Gość
?

Emerycie chyba miales czarne klapki na oczach czytajac te protokoły, zresztą i nie ty jeden … Ludzie o co wam chodzi? Nic się nie dzieje – nie pasuje , cos się robi też nie dobrze! Rada siedziala cicho – nie dobrze bo tylko siedzą kaske biorą i nawet sie nie odezwą, teraz wzieli sie i w końcu coś chcą dla tej gminy zrobić też nie dobrze bo za głośno. Drogi robią co wszyscy z nich korzystamy – źle nie robią też źle! Sami za 4 ml nie zrobimy a za 200 tys będziemy mieć! – ale nie, trzeba się czepiac… Czytaj więcej »

/./.
Gość
/./.

przewija się temat remizy przecież to była rada z lat 2010 -2014 w której wójt miał znacząco większość a niemal wszystkich radnych i co się stało nie wprowadził remizy do realizacji nawet niebyło jej nigdy w budżecie dlaczego? Bo gmina niemiała nawet złotówki środków własnych. A się mówiło że radni z Dzierzgowa nie chcieli remizy, radni z Dzierzgowa zawsze byli za remizo tylko nigdy gminy nie było stać za 1 700 000 ją wybudować policzcie odsetki prowizje itd. a co z innymi świetlicami przecież Rzęgnowo też miało projekt to tez wina poprzedniej rady. Dziwne radni się pozmieniali a rada znów… Czytaj więcej »

swoj
Gość
swoj

Ale co tu ludziom tłumaczyć jak to obroncy szkoly bez pojecia i oni twierdza ze w kilka minut przeczytali tyle protokołów.

1223
Gość
1223

Brednie człowieku piszesz stara rada i obecna to w większości te same osoby

przemek
Gość
przemek

cenzura działa lepiej za komuny pozdrawiam moderatora

przemek
Gość
przemek

Państwo radni dokonajcie samooceny – czas na refleksie.

Booo
Gość
Booo

Zgadzam się Rada powinna spojrzeć prawdzie w oczy.że te krytyczne komentarze to jednak prawda.Blokowaliście inicjatywy i wasza praca polegała na wykazaniu że nikt nic nie robi tylko Rada i tylko rada ma rację.Szkoda bo przez ten spór tylko gmina traciła.Radni wiedzą o czym mowa.Prawda droga Rado?

Szczery!
Gość
Szczery!

Rada powinna spojrzeń prawdzie w oczy?! O czym Ty mówisz i jaką prawdę widzisz człowieku?! Gmina może traciła ale na tym, że wszystko było robione po cichu tak, żeby pewne sprawy nie ujrzały światła dziennego. Układy i układziki ! Teraz kiedy wszystko wychodzi na jaw próbujecie to zatuszować! Takie to oto dobro preferujecie!

3
Gość
3

Jeśli wiesz o jakiś zatuszowanych sprawach nie zgodnych z prawem to dlaczego nie powjadomisz organów ścigania.Ja również uważam ,że było celowe postępowanie zeby był spór Rada Urząd .A ty jako Sprawiedliwy!poczytaj wypowiedzi radnych sprzed miesiąca albo dwóch

Zzzzz
Gość
Zzzzz

W szkole łamane są wszelkie prawa! Dyrekcja najpierw daje, a teraz odbiera godziny nauczycielom! proszę się temu przyjrzeć! Bo to tylko wierzchołek góry lodowej…

BMW
Gość
BMW

drogi BOOO dopytaj się za jako kasę wójt zrobił plac zabaw albo ile kosztowała droga na pole w Przędborach a gmina beczała i musiała zaołacic

Milo
Gość
Milo

A rada gdzie wtedy była ,że godziła się na nie potrzebne -Twoim oczywiście zdaniem-inwestycję.Tak wnikliwie liczą każdy grosz a tu co taka gafa.Sam więc przyznajesz tym wpisem,że rada jest nieudolna i mało zna się na tym co do niej należy.Bo przecież jej funkcja to kontrola .

dzierzgowo
Gość
dzierzgowo

dzierzgowiak ta Pani J.w szkole to jak szpig z krainy deszczowców nawet dzieci w to wplątała

Nerwowa
Gość
Nerwowa

Może ta pani po prostu pomyliła zawody, do szpiegowania przyjmują ale w innej szkole.

obecny
Gość
obecny

Jedna pani sołtys na sesji jak usłyszała temat szkoły (MKO) to az jej okulary zaparowały. I 150 zł wzięła i nawet na odczytanie nie poczekała a szkoda bo było czego posłuchać

ala
Gość
ala

Wydaje mi się że W gminie lepiej być sołtysem niż radnym bo kasa prawie ta sama a odpowiedzialność nie wymierna

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

A co tą Panią łączy z krainą Deszczowców ?

!
Gość
!

Drodzy Parafianie ocknijcie się w końcu! Spójrzcie obiektywnie na to co wyprawia się w szkole! Nie dajcie się zwariować… Myślę, że wysoka jakość jest tańsza niż poprawianie błędów! Nie da się poprawić usterek w ramach gwarancji!

Poirytowany
Gość
Poirytowany

Pani ze świetlicy tak się kamufluje… Kiedyś na sesji tak ładnie biła brawo teraz też się to udziela?

tutti-frutti
Gość
tutti-frutti

DRODZY MIESZKAŃCY DZIERZGOWA
zróbcie sobie zebranie i tam skaczcie sobie do oczu do woli,
a nie ośmieszacie się swoim warcholstwem na forum publicznym.
Nikt za Was nie głosował ani na wójta, ani na radnych
SAMI SOBIE ZGOTOWALIŚCIE SOBIE TEN LOS,
a więc sami teraz przełykajcie te swoje gorzkie pigułki.
Naprawdę, jesteście żałośni w swoich swarach.

vvv
Gość
vvv

Każdy ma prawo do własnego zdania i może je upubliczniac w jakikolwiek sposób i nic nikomu do tego. Nie pasuje nie czytaj.

Nerwowa
Gość
Nerwowa

zgadzam się, w końcu mamy demokrację.

samorządowiec
Gość
samorządowiec

Jak ci radni ktorzy tu wypisuja komentarze sie nie wstydza jeszcze po smierci oczerniać wójta nie pomysla co czuje rodzina czytając te bezsennowne komentarze. Rada robi z siebie takich obrońców i dobrych ludzi a na każdym kroku tylko czekali żeby wbić szpilke wójtowi w plecy o czym wiele ludzi o tym dobrze wie. Radni – prości ludzie bez większego wykształcenia którzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy i bawią się w komsję śledczą. Niech się zastanowią dlaczego u nas nie ma remizy zrobionej wielcy działacze a byli przeciwni zeby coś robić w tej gminie a teraz udają ze tak dla Gminy… Czytaj więcej »

Gosc
Gość
Gosc

Skąd ty możesz wiedzieć jakie kto ma wyksztalcenie? Ale pewnie ty jesteś prof. hab. Podejdź do wyborów, wygraj i pokaż co potrafisz. Pewnie w ciagu tygodnia będzie super remiza w Dzierzgowie.

samorządowiec
Gość
samorządowiec

Uderz w stół nożyce się odezwą. Prawda boli długo nie trzeba było czekać na odpowiedz osób urażonych

Gosc
Gość
Gosc

Tak się składa że akurat ja mam wyższe wykształcenie i nigdy tego nie podkreślałam ani nie wywyższałam się ale strasznie mnie denerwuje jeśli ktoś mówi o drugim człowieku że jest mało wykształcony. Sam tytuł przed nazwiskiem to nie wszystko

samorządowiec
Gość
samorządowiec

czyżby Pani Radna sie w końcu ujawniła….

Gosc
Gość
Gosc

Nie, nie jestem radną, nie jestem ani pracownikiem Gminy ani szkoły. Ale widzę co się dzieje w Dzierzgowie

samorządowiec
Gość
samorządowiec

jak na osobę nie związana z tym wszystkim jesteś dobrze poiformowana na kazdy temat czy to nie przypadek

Gosc
Gość
Gosc

Jestem mieszańcem tej gminy więc wiem co się dzieje. Poza tym kim ty jesteś żebym tłumaczyła ci się co na dany temat wiem i co sądzę.

samorządowiec
Gość
samorządowiec

także sie nie tłumacz bo tylko winni sie tłumaczą …

ulka
Gość
ulka

Jak jestes taki do przodu to napisz jakim kosztem chciał wojt odnowić remize!oczywiście kto miał się zająć jej odnowa tez było słychać, czyż to nie przypadek ze ta sama firma która miała podjąć się prac wystawiala faktury na ” remont” w szkole, o ile można to nazwać remontem.

samorządowiec
Gość
samorządowiec

było slychać czy masz pewność ? jesteś bardzo poinformowana osobą. Najlepiej zawsze szukać dziury w całym, nic nie miec nic nie robić i tylko narzekać.

ulka
Gość
ulka

Spokojne bo Ci ciśnienie podskoczy (chyba ze jestes osoba z tamtej firmy to się nie dziwie) remizy były obiecywane nie tylko w Dzierzgowie. Ps Mam pewnosc

samorządowiec
Gość
samorządowiec

ja jestem bardzo spokojnym człowiekiem i o moje cisnenie sie nie musisz martwić ale na twoim miejscu bym się zastanowił nad tym jak można żle mówić o osobach nie żyjących a pewnie co niedziela do kościoła chodzisz z rekoma złożonymi…. no ale niestety są tacy ludzie

ulka
Gość
ulka

A czy ja powiedziałam zle o osobie niezyjacej? nie wydaje mi sie. Powiedzialam prawdę a raczej dokończyłam temat remizy który Ty sam rzuciles.

1223
Gość
1223

Ulka zajrzyj do protolowów z posiedzeń Rady może wtedy mniej głupot będziesz pisać.Jak byk jest napisane kto nie dał kasy na remizę.Niestety to Radni się niezgodzili i dotacja poszła więc oczym tu dyskusja.Wszystko Rada robiła żeby dokopac.Taka niestety jest prawda i rzeczywistości nie zakrzyczycie

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Droga Ulicą jeśli chcesz być dobrze poinformowana to poczytaj protokoły z sesji dowiesz się prawdy kto niechciał z kim wspołpracoeać.kto nie dał przeprowadzić rewitalizacji remizy i dlaczego przepadły środki z dotacji.Jeśli poczytasz to wtedy dydkutuj bo narazie to same bzdury piszesz.Radni rzuczli kłody po nogi i wójtowi i wszystkim pracownikom urzedu blokując ich inicjatywy.na szczęście są senopisy z sesji moża przeczytać prade niestety czasu już droga Rsdo nie cofniesz

Gosc
Gość
Gosc

Mieszkanko sięgnij po słownik ortograficzny i dopiero wtedy zacznij dyskutować. Twój wpis poraża ilością błędów.

Boo
Gość
Boo

Prawda w oczy kole bo swoich słów zapisanych nie da się cofnąć Prawda?A Mieszkanka niestety ma rację .Też tak myślę .A ty nie udawaj takiego polonisty

Gosc
Gość
Gosc

Może jestem polonistą, nie pomyślałeś o tym? A ja myślę że Mieszkanka nie ma racji i co? Nie mogę mieć innego zdania?

Q×
Gość

Jasne ,że możesz Mieszkanka też może. To ty naskoczyłeś na jej komentarz .Jeśli jesteś polonistą to chyba z gramatyką jesteś na bakier .Składnia twoich zdań porażająca.Tylko dzieciom swojej wiedzy nie przekazuj.

ops
Gość
ops

Takie było myślenie wójta zeby kredyt poganial kredyt. A odnowiona remiza nie byłaby remiza strażacka tylko zarządzali by nią i czerpali z niej korzyści osoby z rodziny wójta, spokrewnione, Arka czy inne ustrojstwo. A to miała finansować gmina. A dziś byśmy zostali z dlugami o jakich sie nie śniło. Kredyt to może zaciągnąć gmina która ma przynajmniej na bieżące wydatki, i zapłatę zusu za pracowników. A wojt brał kredyt bo nawet na to nie było.

Fan Arki
Gość
Fan Arki

Oj ludzie co za brednie .Opanujcie Arkie nazywasz ustrojstwem. Czy wiesz jaka to jest frajda dla naszych dzieci występy na scenie to co według ciebie powinien Wojt robić Was tylko drogi interesują a kultura i rozwój dzieci to szkoda funduszy .Jest jedna takie okrrślenie CIEMNOTA

BMW
Gość
BMW

Fanie Arki a może i ty byłeś z całą rodziną na wyjazdowych warsztatach , może należysz do zarządu.

Prezes
Gość
Prezes

Ty i Twoj stary należycie chyba! Cała ta rada to jedno wielkie buractwo, ciemnota, słoma z butów itd. Tych określeń można wymieniać setki i każde pasuje idealnie! Pośmiewisko z Dzierzgowa robią na cały powiat, a nawet województwo!

.
Gość
.

A wojt to byl wyksztalcony? Szpile w plecy? opanuj się… gdyby współpracował z radą chociaż trochę to taki stan rzeczy w gminie nie miałby miejsca. Otoczył się ludźmi którzy go buntowali i wykorzystywali jego pozycje dla wlasnych korzysci. I co teraz go maja wychwalac pod niebiosa? Niestety jego działania nie były korzystne dla gminy. A prości ludzie czasami są mądrzejsi od tych wykształconych. Wykształcenie a inteligencja nie zawsze idą w parze.

Boo
Gość
Boo

Czy naprawde wiesz o czym piszesz byleś choć raz na posiedzeniu Rady zrozumiałeś co radni mówili czym się zajmowali .Szkoda,że mieszkańcy tak mało się interesują co się dzieje w samorządzie tylko takie brednie piszą. Żaden .Wójt sam nigdy nie podejmie żadnej decyzji,Rada wszystko blokowała pocxytaj z sesji może coś zrozumiesz

.
Gość
.

Wójt nie jest w gminie od podejmowania decyzji. Jest organem wykonawczym – niby chodzisz na te posiedzenia rady i czytasz te protokoły A podstawowych rzeczy nie wiesz. Nie czuj się mądrzejszy od innych bo po twoich wypowiedziach można wywnioskować co innego. Wielu wielu rzeczy jestes nieswiadomy w sprawach samorzadowych. Chciałeś zabłysnąć to trzeba było się brokatem posypać.

++
Gość
++

Oj powtarzasz się zabolała prawda czyżby któryś z najjaśniej nam panującej rady .Też czytam protokoły z sesji i twoje słowa o zadłurzaniu gminy to przesada. Wiesz jakie kredyty na np.Szydłowo a jak wygląda gmina .Otworz oczy człowieku.Mniej jadu .Boo popieram!!

.
Gość
.

Powtórzyło się ze względów technicznych… a po komentarzach widac u kogo sie te nozyce odezwaly i kto jest tu oaza spokoju. ‚Z głupimi sie nie dyskutuje po pokonają doswuadczeniem’. Weź relanium i się nie rzucaj.

.
Gość
.

Przepraszam za literowki*

.
Gość
.

Wójt nie jest w gminie od podejmowania decyzji. Jest organem wykonawczym – niby chodzisz na te posiedzenia rady i czytasz te protokoły. I dobrze ze grupa ludzi podejmuje decyzje a nie jedna osoba ktora zreszta nie miala do tego glowy. Dobrze ze blokowali niedorzeczne pomysly bo tylko ogromne kredyty by teraz zostaly. Juz dawno rada powinna zrobic z wojtem zrobic porzadek za te jego decyzje podjete po cichu. Tak nie robi czlowiek znajacy swoje kompetencje i przepisy o samorzadzie. Nie czuj się mądrzejszy od innych bo po twoich wypowiedziach można wywnioskować co innego. Wielu wielu rzeczy jestes nieswiadomy w sprawach… Czytaj więcej »

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Chej zapędziłeś się człowieku wstyd!!!!!!Każdy ma prawo do własnego zdania chyba ,że Rada już podjeła uchwałę ,że w naszej gminie znosi wolność słowa!!!

Gggg
Gość
Gggg

Uderz w stół,a nożyce się odezwą.Spokojnie człowieku nie tak agresywnie !!!!!!!Daj spokój co ty wypisujesz!!!!!!

Mal
Gość
Mal

Zgadzam się od początku kadencji wszystkie pomysly osób z poza Rady był przez nich negatywnie odbierane,Radni musieli zawsze mieć racje. I to Radni mieli złych doradców a staciliśmy na tym sporze my mieszkańcy.Ludzie poczytajcie protokoły z sesji i wtedy się wypowidajcie.To. Radni powinni się zastanowić nad sobą żeby więcej takich rzeczyy nie było

ola
Gość
ola

brawo radny z Szumska brawo radni

uuuuu
Gość
uuuuu

Jestem osoba postronna nie pochodze z kregu radnych ani z kregu obroncow pani N. i wojta.
Ale jak tak chcieliscie nie wydawac tych pieniedzy na sesje trzeba bylo zaprosic prokurature i juz dawno by bylo po sprawie i nikt tyle by na ten temat nie pisal bo by nie bylo artykulow.
Mamy duza sale w Dzierzgowie. Spotkajcie sie wszyscy w remizie i pogadajcie co dalej troche k… i ch… pojdzie poobrzucacie sie blotem i kazdemu ulzy.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Gość
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

jeśli piszemy to prośba piszmy z sensem i to co chcemy osiągnąć w naszej gminie a nie rzucamy jakieś hasła. przestańcie już pisać o tych sweterkach skarpetach tabletkach laptopach itd. Skoncentrujmy się na temacie czego tak naprawdę dotyczy w/w artykuł

MS
Gość
MS

Hejtu ciąg dalszy??? Nie odpowiada Wam Rada, którą sami wybraliście Państwo w demokratycznych wyborach w wolnej Polsce?

Wstyd, iż nie potraficie uszanować pamięci zmarłego i jego w bólu pogrążonej rodziny!

Mówicie o wolności słowa? Ale czy wolność słowa to bezkarne i anonimowe „wyżywanie się w sieci” na waszych znajomych, kolegach, sąsiadach? Kto Wam dał takie prawo?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Zgadzam się ,dajmy zmarłemu spokój a rodzinie nie róbmy więcej przykrości -minimum szacunku dla wszystkich od wszystkich…..

11111
Gość
11111

popieram bardzo rozsądna wypowiedź. najłatwiej jest krytykować tylko wydaje mi się ze niektórzy się pogubili w tym bałaganie lub to robią świadomie nie patrząc na dobro gminy i jej mieszkańców

Kościuszko
Gość
Kościuszko

Stoję na tym rynku , ale pani dyr. z podstawówki na sesji nie widać ,czy jako pierwsza opuszcza tonący okręt edukacji. Chyba nie chciała posłuchać opinii kuratorium na temat zarządzania w szkole,gdzie są przepracowane panie ,chyba odsypiały nocne nadgodziny. INNI nie mają nawet pół etatu, a w Dzierzgowie jak słychać nasi magistrzy pracują na dwa etaty . Skąd nabrać kasy na te pobory .Nawet budżet Warszawy by tego nie wytrzymał , gdyby wymyślił jeszcze jakieś nocne nadgodziny od 22 do 6 .

obcy
Gość
obcy

Proszę przeczytać protokół z kontroli przeprowadzonej w dniu 14.09.2016r., z którego wynika, że nie wydano żadnych zaleceń pokontrolnych ( pkt 3 protokołu) oraz nie ujawniono nieprawidłowości (pkt 4 protokołu ) strona http://bip.kuratorium.waw.pl/bip/form/r604176651142. Czy wy Państwo Radni potraficie czytać ze zrozumieniem ? I dlaczego Pan Przewodniczący nie przeczytał protokołu na ostatniej Sesji? No tak jest okazja, żeby zorganizować następne Komisje, Sesje i leci kasa za każde posiedzenie. Ciekawe komu Pani Dyrektor przeszkadza, komu zależy z Państwa Radnych na usunięciu jej z tego stanowisko? Ludzie opamiętajcie się wszyscy mają z was bekę.

Gosc
Gość
Gosc

W tym momencie to wszyscy mają bekę z Ciebie. Jesteś bardzo nie na czasie. Kontrol była przeprowadzona w październiku bo pani która ją przeprowadzala wcześniej nie miała dostępu (albo nie chciała mieć )do wszystkich dokumentów. A skoro w szkole wszystko jest ok to po co wieczorami nauczyciele siedzieli i „tworzyli” nowe dokumenty. Wstyd! Ale p. Dyrektor jest bardzo sprytna, lepiej jeśli wszyscy będą „umoczeni” i wszyscy będą za to odpowiadać. Pozdrawia Radę Pedagogiczną.

ooooooo
Gość
ooooooo

Ludzka głupota nie zna granic ile w was jest jadu, nienawiści.

brr
Gość
brr

W waszym mniemaniu wszyscy są winni tylko nie wy Szanowni Radni. Może powinniście pracować w śledczej a nie być radnymi. Znowu chcecie coś wytworzyć mało wam jeszcze kłopotów?

Ccc
Gość
Ccc

Czysta głupota! A co ta rada wytworzyła ? Ze znowu ma wytwarzać ! Narazie wszystko idzie w dobrym kierunku , w tym co przynajmniej powinno!

lalalala
Gość
lalalala

W dobrym kierunku na samo dno……..

Lululu
Gość
Lululu

My jestesmy na dnie! Tylko kto nas do tego DNA doprowadził ?Przez kogo ta afera… ?kto zaczął? ..teraz pewnie tego żałuje! …bo strach i brak wsparcia! Mam nadzieje że uda się odbić!

Xx
Gość
Xx

Czytam i niedowierzam jak starannie ktoś chce ominąć temat czepiając się nieistotnych rzeczy ( sweterka, laptop) a bądźmy szczerzy wychodzi na to ze jednak rada MIAŁA RACJĘ bo skoro kuratorium pisze o nieprawidłowościach i nadzorze pedagogicznym to nie oszukujcie już się i nie osmieszajcie drodzy ” przyjaciele szkoły ..” Po prostu przemilczcie ten temat i pochylcie głowy.. To tylko dobra rada…

obserwator
Gość
obserwator

pofatygowalem się i znalazłem protokoły z wczesniejszych kontroli MKO w szkole podst. i o dziwo!!nic tam nie znaleziono. .czekam z niecierpliwością na protokół z tej ostatniej kontroli, o której mowa w artykule, bo na razie jeszcze się nie ukazał na stronie kuratorium..Moze niepotrzebnie ale nasuwa mi się myśl:Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf…

uważny
Gość
uważny

Tak? Ciekawe wnioski? Bo na stronie MKO jest tylko jeden protokół kontroli z 2015 roku gdzie sprawdzono czy nauczyciele posiadają odpowiednie kwalifikacje żeby uczyć w szkole. nic dziwnego że wynik był w porządku, bo szkoda żeby nauczyciele bez wykształcenia tu uczyli. daj więc sobie spokój i nie siej propagandy

oHoo
Gość
oHoo

Rzeczywiście tak pięknie wszystko wypadło, że tylko pogratulować! Szereg nieprawidłowości, nadzór pedagogiczny nad dyrekcją HAHA pffy co to tam dla co niektórych! Naprawdę lepszej propagandy siać nie trzeba!

uuuuu
Gość
uuuuu

http://bip.kuratorium.waw.pl/bip/form/r604176651142,Szkola-podstawowa-im-marsz-J-Pilsudskiego.html Panie uwazny slabo Pan „interneta” uzywa (jak to powiedzial jeden z Nas) o to link do ostatniej kontroli z 14.09.2016 i rzeczywiscie kontrola przebiegla ok.

uważny
Gość
uważny

Dzięki za link. Może rzeczywiście słabo interneta używam. Tyle że ten protokół to mówi o tym, że dyrektorka prawidłowo prowadzi nadzór pedagogiczny nad nauczycielami – a nie nad budżetem. I męczą mnie wrzutki obrońców, które są na inny temat. Tym co zapomnieli przypomnę, w tej jednej szkole zabrakło 100 tys. na wynagrodzenia – to jest temat o którym warto podyskutować, a nie czy pani dyr zwołała radę pedagogiczną w terminie

uuuu
Gość
uuuu

Ja tylko wrzucilem ostatnia kontrole ktora jest dostepna na MKO. Nowszych nie zauwazylem.

ODP uuu
Gość
ODP uuu

… To nie z ostatniej tylko przed ostatniej kontroli!

oooo
Gość
oooo

Oczy ludziom muszą zamydlic i stary protokół wstawili. Kontrola odbyła sie w PAŹDZIERNIKU a nie we wrzesniu i kontrolowały 2 OSOBY a nie 1.

nieznajomy
Gość
nieznajomy

Xx czytałeś ten protokół, że piszesz takie brednie. To ty się ośmieszasz, nie umiesz czytać „nieprzyjacielu szkoły”. pora żebyś pochylił głowę wraz z innymi tobie podobnymi.

Xx
Gość
Xx

Czytałem z września ale bardziej mnie interesuje ostatni a jego jeszcze nie ma ! … Wiec poczekamy zobaczymy czy będzie taki cudowny.. A póki co nie wprowadzajcie ludzi w maliny..

brr
Gość
brr

Nie macie wstydu, co miesiąc nasyłacie kontrole z kuratorium pachnie mi to zemstą.

$$$
Gość
$$$

Chyba raczej śmierdzi i to na odległość, aż z Przasnysza zalatuje.

uuuuu
Gość
uuuuu

Pani Marzena N. ucieka od konsekwencji. Szpital, zwolnienie chorobowe to plan na przyszłośc tej Pani. Ale Pani Marzeno N. sprawiedliwość dopada każdego, także dopadnie i Panią.

tutti-frutti
Gość
tutti-frutti

Widać, że Dzierzgowo to bardzo nowoczesna wieś pod względem… dostępu do ” interneta” 😀
Szkoda… że tylko pod tym względem
Pod artykułami na codzienniku wyraźnie widać, że ludzie są tam bardzo
swarliwi
konfliktowi
warcholscy itp.itd.

Mieszkać w takiej miejscowości to porażka.

Opamiętajcie się, bo te dyskusje ośmieszają Was.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

lepiej mieszkać w Przasnyszu ? -nie ośmieszaj Nas!!! A ośmieszać to ośmieszają nas ludzie którzy myślą, że pozjadali wszystkie rozumy do mają Mg ,przed nazwiskiem i pogardę w oczach dla zwykłych hodowców krów.Tu nie o waśnie ,konflikty chodzi ale o przyszłość naszych dzieci -z której pod płaszczykiem stanowiska na rzecz własnych interesów okradane są nasze dzieci .I kochani nic nie mam do grona pedagogicznego bo większość jest bardzo kompetentna i sumienna i dziękuję za wykształcenie i wychowanie – naszych dzieci -lecz . że w szkole źle się dzieje to raczej nie trzeba znać praw karty nauczyciela by to dostrzec.

Burzliwy
Gość
Burzliwy

Ja to powiem tak żal mi nauczycieli ze pracują w takim bagnie. Ale też nie rozumiem dlaczego żadne z nich nie powiedziało STOP tylko w ostatnim czasie jeszcze bardziej pogrążyli się „pracujac” noca. A teraz co zostaliście sami na polu walki bo Wasza Przywodczyni zwinela żagle przed burza.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Nie zgodzę się-że żal to żal -Ale ty nie chcesz pracować nie masz rodziny ,dzieci ,opłat-Wiemy ile jest miejsc pracy dla nauczycieli i jaki mają wybór -ja na ich miejscu nie wiem czy też bym tak nie zrobił -dla dzieci i chleba!!!Nikt nie wie jak by postąpił dopóki życie go nie zmusi….

Wena
Gość
Wena

Przywódczyni wyręczała się radą pedagogiczną ratując własny tyłek, a teraz się na nią wypięła!

Zdegustowany
Gość
Zdegustowany

A gdzie jest Pani dyrektor? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Dj
Gość
Dj

Panią Dyrektor odnajdą w „Zerwanych Wieziach”

beneficjent
Gość
beneficjent

Każda dyskusja jest dobra ale na temat. Proszę przestańcie pisac brednie bo to już nudzi spoleczenstwo

beneficjent
Gość
beneficjent

Ludzie dajcie sobie po razie A nie piszecie brednie
Czytając tę komentarze to mi się chcę płakać nad waszą inteligencją. Poza wpisem zzz to reszta to żenada

Elka
Gość
Elka

Teraz to już chyba wszyscy mieszkańcy gminy widzą,że Rada robiła na złość Panu Wójtowi.Czy teraz można znaleść środki ,a w pażdzierniku nie było to możliwe.Trochę to żałosne .Wstyd drodzy Radni!!!

oSa
Gość
oSa

oj Elka – na tej sesji radni zrobili to samo co na poprzedniej. Nie dali pieniędzy zaplanowanych na budowę drogi na wypłaty. to skarbnik stojąc pod murem znalazła te pieniądze w budżecie, a radni się na to zgodzili. Czy to źle? jeżeli ktoś robił coś złośliwie to raczej śp wójt, wielokrotnie oszukując radnych. A w październiku właśnie wójt postawił radnych pod murem – nie dał czasu na zastanawianie się tylko- nie będzie inwestycji tylko trzeba dać na pensje. okazało się że można inaczej? można

Elka
Gość
Elka

Osa jakie inwestycję co takiego powstaje w naszej gminie.Ja tylo czytam protokoły z sesji i niestety nic mądrego nasi szanowni radni nie mówią,Czy inwestycją nazywasz dofiinansowanie powiatowej drogi.Drogi,która nie jest własnością gminy.

mi..
Gość
mi..

no właśnie!!nie zastawiajcie się inwestycją powiatowej drogi, bo to nie inwestycja gminy..Gmina raczej nic dobrego dla mieszkańców nie zrobiła. !!

boo
Gość
boo

Mylisz się mi, to nie tylko powiatowa inwestycja gmina na ten cel daje powiatowi 200 tyś.zł Elka ma rację to powiat powinien za swoją kasę drogę naprawić,gmina ma swoje drogi ,pani sołtys z Ł setki razy prosiła o naprawę i nic.Rada kasy na miała na to ,a dla powiatu były

235
Gość
235

kilkadziesiąt lat walczono o tą drogę a wy dziś piszecie takie brednie ze aż skoda

oSa
Gość
oSa

No widzisz i sama wystawiasz laurkę wójtowi, że nic nie robił przez dwie kadencje, a radni przeszkadzali mu w tym nic nie robieniu bo coś chcieli zrobić. A droga powiatowa leży w gminie i to my nią jeździmy, nikt inny., więc jak można w niż zainwestować, to ja popieram. lepsze to niż nic. Jakby tak dalej było to upadniemy jak ten Kościuszko. a ty jak chcesz to żyj w przekonaniu że gdyby nie ci złośliwi radni to gmina dawno mlekiem i miodem by płynęła

Elka
Gość
Elka

No cóż oSa jeśli myślisz ,że pomoc powiatowi w naprawie jego własnej drogi jest okej to poczytaj dzienniki ustaw kto powinien i o co dbać mamy swoje drogi szkoda ,że powiat nie da kasy na parking przy kościele.A gminy na to nie stać. Nikomu laurek nie wystawiam tylko szkoda, że w naszej gminie to tylko wzajemne podkładanie sobie kłód.

oSa
Gość
oSa

Uczepiłaś się tego powiatu jak nie wiem co. Masz w gminie radnego powiatowego to go zapytaj, dlaczego nie robi tej drogi bez dokładki gminy. Bo we wszystkich gminach jak chcą mieć zrobioną to się dokładają. Dlaczego u nas zawsze musi być inaczej? Powiat jednak to temat poboczny. fakty są takie że to u nas w gminie był i jest bałagan. Piszący tu komenty chetnie obrzucają radnych błotem. Ale czy naprawdę było tak że radni są wyłącznie źli a wójt był tylko kryształowy? Udajecie że nic nie widzieliście i nic nie wiecie?

Elka
Gość
Elka

Szkoda,że powiat nie kieruje się twoim tokiem myślenia i nie chce finansować świateł na s7 bo to nich droga tylko Krajowa ,a korzystamy my mieszkańcy powiatu i to nam są światła potrzebne .A jeśli chodzi o złośliwość Radnych to mam wyrobione zdanie na ten temat bo byłam kilka razy na sesji i słyszałam ich słowa.To była zwykła przepychanka kto silniejszy ,a nie wspólna praca dla dobra gminy.Bardzo bym chciała,żeby taka sytuacja się już nie powtórzyła i dlatego o tym pisałam.

zzz
Gość
zzz

Analizując temat naszej gminy nasuwa mi się myśl w kwestii pewnej części radnych
Ci ludzie walczą o dobro ogółu za co dziś oceniani nie zawsze pozytywnie
Widać , że wśród nas są prawdziwi patrioci którym los naszej małej ojczyzny nie jest obojętny.
Niestety trzeba lat aby historia to opisała i oceniła ale mamy przykład niepodległości dzieki takim obywatelom jak nasi radni możemy dziś cieszyć się wolnością.

nnnnn
Gość
nnnnn

Na czym polega ta walka? Rada ośmieszyła się na ostatniej sesji – nagle zmienili decyzję i środki przesunęli, znaczy że można. Wójtowi nie pozwolili ale sami to mogą. Rzucali mu kłody pod nogi i do czego doprowadzili?

MW
Gość
MW

Byle co wiesz i byle co piszesz.

Gosc
Gość
Gosc

Do czego doprowadzili????? Czy Wójt zmarł w niejasnych okolicznościach? ?? Czy ktoś przyłożył do tego rękę? Nim udostępnisz jakiś komentarz 2razy zastanów się co piszesz.

nnnnn
Gość
nnnnn

„Gosc” to ty się zastanów co piszesz. Rada nie ma sobie nic do zarzucenia taka dobra, taka amerykańska. Pytanie mówią same za siebie.

brr
Gość
brr

No proszę uderz w stół a nożyce się odezwą.

xxx
Gość
xxx

Hip hip hura.

postronny
Gość
postronny

Dlaczego nie ma wszystkich komentarzy? Nie podobają się komu: portalowi czy Pani Radnej?

wy
Gość
wy

postronny zawieche złapałeś a taki przebiegły i co wpadka ……………………..;-)

@
Gość
@

Trochę techniki i się człowiek gubi

postronny
Gość
postronny

Pani Radna, gdzie Pani ma laptopa zgubiła, czy co? Bez ściągi opowiada Pani bzdury.
Z tytułem mgr poniża się Pani.

Pdw
Gość
Pdw

Są gusta i guściki. Ale sweterek „the best”. Popieram pierwszy komentarz. Może gdyby Ci wpaniali radni zrezygnowali ze swoich diet to zmniejszylyby się koszty tej gminy. A tak na marginesie po ostatnich akcjach i zagraniach członków rady,chyba powinni oni wszyscy zrezygnować ze stołków.

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

Komentarz godny uwagi. Radni, ciekawe czy zrozumiecie w/w sugestie?

ann
Gość
ann

Kasy im nie dac za posiaduwy ,tylko zwrot za Dojazd i zaraz nie będą się pchać do koryta ,tak jak do tròjek w szkole wybierają ,metoda strusia I nikt nie chce 🙂 Kase by przekazali na lepszy cel …..obłudna rada ….moze kazdy z nich ma plany kandydatury na wójta roku

zdziwnony
Gość
zdziwnony

proponuje abyś został prezydentem lub ostatecznie premierem jak masz takie poronione pomysły to proponuje zmienić ustawę o samorządzie albo twórz wniosek o likwidacje tej gminy a nie przyrównuj samorządowców do trójek klasowych widzę ze kompletnie nie znasz ani prawa ani obyczajów panujących w strukturach samorządowych

Kandydat
Gość
Kandydat

Radni muszą pewnie zwołać kolejną sesję w tym miesiącu żeby podbudować budżet gminy pobierając dietę…
Nasza wspaniałomyślna Rada Gminy! A ten Pan w tym modnym sweterku zawsze na 1 planie nawet na zdjęciach, podziwiam go za jego medialność oraz umiejętność odnajdywania się w każdej sytuacji.
Pozdrawiam

Gosc23
Gość
Gosc23

Nie szata zdobi czlowieka. A ten Pan to akurat mówi to co myśli i to, co powinno być głośno powiedziane. Panie Jurku oby tak dalej

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Tak ten Pan mówi co myśli,tylko czemu tak bardzo często takie brednie ,z jego mądrych ust wypływają

nowy
Gość
nowy

Takich osób jak ten Pan potrzeba w naszej gminie.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Pomijając to że ten pan nie jest mieszkańcem tej gminy!

znajoma
Gość
znajoma

To dlaczego jest Radnym w Dzierzgowie, skoro mieszka w gminie Szydłowo?

mieszkanka
Gość
mieszkanka

Dlatego ,że większość ludzi myli adres zamieszkania z adresem zameldowania.Może i ten Pan jest zameldowany u nas ,ale gospodarstwo domowe i miejsce zamieszkania to już inna gmina

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Może i potrzeba ludzi mądrych ale dobrze napisałeś ,że mieszkańców,a ten Pan mieszka w Dębsku.I mandat Radnego naszej gminu mu się nie należy według obowiązujących przepisów.

Gosc111
Gość
Gosc111

Nie szata zdobi człowieka. A ten Pan akurat mówi to, co myśli i to, co powinno być głośno powiedziane. Tak trzymać

sąsiadka
Gość
sąsiadka

Jeszcze jedna sesja i Pan Radny „modny sweterek” zamieni na gajerek.

Uuuu
Gość
Uuuu

..ale dieta to grosze w porownaniu do tych tysięcy za nadgodziny i „nocki” ..

lalalala
Gość
lalalala

Tak, tak tak żal żal żal ………. Rada ma teraz tyle pracy, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby mieć też ” nocki „

Tratata
Gość
Tratata

…tyle że rada do tego się nie poniży jak co niektórzy…

brr
Gość
brr

Rada już i tak się poniżyła

..
Gość
..

Poczekamy do wyjaśnienia tematu szkoły i zobaczymy kto się poniżył… A protokół pewnie lada dzień…

Bell
Gość
Bell

Gołym okiem widać, które komentarze buraczanych radnych…

~~~
Gość
~~~

Jak to mówią tonący brzytwy się chwyta… choć w tym przypadku dawno już popłynął!