Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Gmina Stupsk. Trwają warsztaty „Świadoma i bezpieczna”


slider1Od 10 listopada w gminie Stupsk rozpoczął się projekt „Świadoma i bezpieczna – bezpłatne warsztaty dla pań” Do udziału w projekcie zgłosiło się 28 kobiet, które wezmą udział w warsztatach z zakresu samoobrony ,pierwszej pomocy przedmedycznej , prewencji kryminalnej oraz dietetyki. Projekt ten jest efekt współpracy Gminy Stupsk, Posterunku Policji w Szydłowie oraz Akademii Sztuk Walki SENESHI.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Oficjalnego rozpoczęcia projektu dokonał Wójt Gminy – Jacek Świderski oraz Kierownik Posterunku Policji w Szydłowie – asp. sztab. Paweł Gołębczyk. Podczas pierwszych zajęć panie spotkały się z ratownikiem medycznym – Marcinem Szarpakiem oraz mł. asp. Krzysztofem Szymańskim , którzy zaznajomili uczestniczki z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Mimo, iż godzinne spotkanie to niewiele czasu aby zgłębić wszystkie wiadomości z tak szerokiej i jednocześnie ważnej tematyki to jesteśmy przekonani, że zajęcia przyczyniły się zwiększenia świadomości kobiet, a zdobyta wiedza pozwoli paniom sprawnie reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia osób potrzebujących pomocy.

Koordynatorami projektu są Elżbieta Mizerska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stupsku i Mariusz Olszewski- koordynator ds sportu.

O projekcie:

Zajęcia prowadzone będą w formie warsztatowej podzielonej na dwa bloki:
I BLOK (4 godziny) – zajęcia praktycznej samoobrony-symulacje zagrożeń, podstawowe sposoby obrony przed napastnikiem – zajęcia przeprowadzi wykwalifikowany instruktor systemu samoobrony Combat Hosinsul – Artur Możdzonek
II BLOK ( 4 godz.) – spotkania ze specjalistami z zakresu – ratownictwa medycznego ( pomoc w nagłych wypadkach, zasady bezpiecznego udzielania pierwszej pomocy)
– prewencji kryminalnej: zapobieganie niektórym rodzajom przestępstw , cyberprzemoc
– dietetyki – warsztaty ” Żyj w zgodzie z własnym ciałem”

Zajęcia odbywały będą się na hali sportowej w Morawach (co drugi czwartek) w godz. 19.00 – 20.00 W ramach projektu zaplanowanych zostało 8 spotkań.

 źródło i foto: Olszewski Mariusz UG Stupsk

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500