Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nocny pożar w Dębinach. Aktualizacja


policjanci-wyroda-koszewskiJedna osoba ucierpiała na skutek pożaru do jakiego doszło w budynku wielorodzinnym w miejscowości Dębiny gm. Szydłowo. Spłonęła część wyposażenia jednego z mieszkań. Akcję ratowniczą utrudniły nieprzejezdne drogi na trasie najkrótszego dojazdu do tej miejscowości.


– O godzinie 20:07 od policji wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu występującym na klatce schodowej budynku wielorodzinnego w miejscowości Dębiny. W mieszkaniu z którego wydobywał się dym przebywała jedna osoba będąca prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, która nie chciała otworzyć drzwi. Do zdarzenia początkowo zadysponowane zostały dwa zastępy JRG Mława oraz OSP Garlino i Piegłowo. Ze względu na to, że pojazdy JRG ugrzęzły na rozkopanej drodze dojazdowej, dodatkowo zadysponowany został zastęp OSP Szydłowo. Zastępy OSP zostały poprowadzone dalszą drogą i pierwsze dojechały do miejsca zdarzenia. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na ugaszeniu pożaru wewnątrz mieszkania i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Okoliczności zdarzenia ustala obecna na miejscu policja – informuje oficer dyżurny PSP Mława.

Aktualizacja 14.11.2016 r.

– Trwają czynności mławskiej policji w sprawie pożaru, który wybuchł w jednym z mieszkań  bloku, w miejscowości Dębiny, gm. Szydłowo.  Patrol  policji z posterunku w Szydłowie, który jako pierwszy przyjechał na miejsce zdarzenia, uratował życie nieprzytomnemu mężczyźnie. W jego mieszkaniu doszło do pożaru, w każdej chwili mogła eksplodować  buta z  gazem.

Do zdarzenia doszło w piątek, chwilę po 20.00 w Dębinach. W jednym z mieszkań bloku wybuchł pożar. Przed blokiem zgromadzili się lokatorzy. Jako pierwszy na miejsce  przyjechał patrol policji z posterunku w Szydłowie, mł. asp. Damian Wyroda oraz st. sierż. Grzegorz Koszewski. Policjanci dowiedzieli się, że w mieszkaniu, gdzie się pali pozostał  właściciel. W każdej chwili może także dojść do wybuchu butli gazowej, którą  ma w mieszkaniu. Policjanci wyważyli drzwi mieszkania, z jego wnętrza  zaczęły się wydobywać kłęby gęstego dymu. Na przedpokoju interweniujący patrol odnalazł nieprzytomnego mężczyznę. Policjanci wynieśli go na zewnątrz i udzielili pierwszej pomocy. Następnie wrócili do mieszkania aby odłączyć i wynieść z budynku butlę gazową.  Na miejsce pożaru dojechała   straż pożarna i pogotowie. Strażacy ugasili pożar, który wywołał prawdopodobnie sam właściciel, podpalając łóżko niedopałkiem papierosa .  Młody mężczyzna, z objawami zaczadzenia został przewieziony do szpitala w Mławie, gdzie pozostał na obserwacji.  Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło do tragedii -podaje Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x