Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Do 13 listopada więcej policyjnych kontroli na drodgach


policja-sliderPrzed nami kolejny długi weekend a zatem także wzmożony ruch na drogach, związany z wyjazdami. W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa, już od czwartku mazowiecka policja rozpoczyna działania prewencyjno – kontrole pn. „Listopadowy weekend” . Działania potrwają do 13 listopada.


W czasie prowadzonych działań policjanci zwracać będą szczególną uwagę na kierujących, popełniających wykroczenia drogowe, tj. przekroczenia dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, niestosowanie się do znaków lub sygnałów drogowych, wyprzedzanie na skrzyżowaniu, zagrożenia powodowane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci sprawdzać będą także, czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach,  siedziskach. Będą także obserwować, czy kierowcy stosują się do zakazu korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy.  Już tradycyjnie policjanci kontrolować będą również stan trzeźwości kierujących.

Policjanci ruchu drogowego sprawdzać będą stan techniczny i prawidłowe wyposażenie pojazdu. Będą także kontrolować samochody ciężarowe o d.m.c. powyżej 12 ton pod względem zasadności wykonywania przejazdów podczas obowiązujących ograniczeń w ruchu, tj.: w dniu 10.11 w godz. 1800 – 2200, w dniu 11.11 w godz. 800 – 2200.

Policja przypomina także, że warunki na drodze są co raz trudniejsze z uwagi na opady deszczu i śniegu, miejscowe zamglenia, szybko zapadający zmrok. W takich warunkach warto zdjąć nogę z gazu i pomyśleć o bezpieczeństwie własnym oraz innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują również o ostrożność do pieszych. Nagłe wejście na jezdnię, spacer bez odblasku poza terenem zabudowanym po zmierzchu, może zakończyć się wypadkiem. Warto włączyć wyobraźnię i pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, warto także upominać swoich bliskich.

źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x