Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Do 13 listopada więcej policyjnych kontroli na drodgach


policja-sliderPrzed nami kolejny długi weekend a zatem także wzmożony ruch na drogach, związany z wyjazdami. W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa, już od czwartku mazowiecka policja rozpoczyna działania prewencyjno – kontrole pn. „Listopadowy weekend” . Działania potrwają do 13 listopada.

KSP Mława nabór

W czasie prowadzonych działań policjanci zwracać będą szczególną uwagę na kierujących, popełniających wykroczenia drogowe, tj. przekroczenia dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, niestosowanie się do znaków lub sygnałów drogowych, wyprzedzanie na skrzyżowaniu, zagrożenia powodowane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci sprawdzać będą także, czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach,  siedziskach. Będą także obserwować, czy kierowcy stosują się do zakazu korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy.  Już tradycyjnie policjanci kontrolować będą również stan trzeźwości kierujących.

Policjanci ruchu drogowego sprawdzać będą stan techniczny i prawidłowe wyposażenie pojazdu. Będą także kontrolować samochody ciężarowe o d.m.c. powyżej 12 ton pod względem zasadności wykonywania przejazdów podczas obowiązujących ograniczeń w ruchu, tj.: w dniu 10.11 w godz. 1800 – 2200, w dniu 11.11 w godz. 800 – 2200.

Policja przypomina także, że warunki na drodze są co raz trudniejsze z uwagi na opady deszczu i śniegu, miejscowe zamglenia, szybko zapadający zmrok. W takich warunkach warto zdjąć nogę z gazu i pomyśleć o bezpieczeństwie własnym oraz innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują również o ostrożność do pieszych. Nagłe wejście na jezdnię, spacer bez odblasku poza terenem zabudowanym po zmierzchu, może zakończyć się wypadkiem. Warto włączyć wyobraźnię i pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, warto także upominać swoich bliskich.

źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz