Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Dzierzgowo. Pierwszy krok na drodze do wyborów nowego wójta


gmina-dzierzgowo-1Komisarz Wyborczy w Ciechanowie opublikował wczoraj postanowienie Nr 73/2016 z dnia 7 listopada 2016 r. o wygaśnięciu mandatu wójta Gminy Dzierzgowo Roberta Jelińskiego z powodu śmierci. To pierwszy krok na drodze do wyboru nowego wójta w wyborach przedterminowych. Jakie będą kolejne?

KSP Mława nabór

– Procedurę postępowania w przypadku konieczności przeprowadzenia przedterminowych wyborów regulują przede wszystkim przepisy ustawy kodeks wyborczy. Do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Ciechanowie wpłynęło pismo z urzędu gminy Dzierzgowo informujące o śmierci wójta. Komisarz Wyborczy w Ciechanowie wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu. To postanowienie jest publikowane i równocześnie wysyłane do Prezesa Rady Ministrów, który w drodze rozporządzenia zarządzi przedterminowe wybory w gminie Dzierzgowo, określi ich datę oraz kalendarz wyborczy zawierający wszystkie terminy niezbędne do przeprowadzenia wyborów nowego wójta. Do czasu wyborów nowego wójta, gminą zarządzać będzie osoba wskazana przez Prezesa Rady Ministrów – informuje Maria Lasocka dyrektor Delegatury KBW w Ciechanowie.

W praktyce oznacza to, że w ciągu tygodnia – dwóch tygodni, należy spodziewać się wskazania przez Prezesa Rady Ministrów tzw. komisarza, który będzie posiadał uprawnienia takie jak wójt i sprawować będzie swoją funkcję do czasu wyboru nowego wójta w wyborach bezpośrednich. Osobą tą może być ktoś zaproponowany przez gminę np. sekretarz gminy, ale Prezes Rady Ministrów komisarzem może ustanowić inną osobę z gminy lub spoza gminy Dzierzgowo. W przypadku Dzierzgowa w wystosowanym piśmie właśnie zaproponowano osobę sekretarza – Zdzisława Morawskiego.   Wybory wójta muszą odbyć się najpóźniej w ciągu 90 dni od daty przyczyny wygaśnięcia mandatu dotychczasowego wójta. Tak więc wyborów w gminie Dzierzgowo należy spodziewać się w styczniu 2017 roku.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

63 - liczba komentarzy w artykule "Dzierzgowo. Pierwszy krok na drodze do wyborów nowego wójta"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
obserwatorka
Gość

dziwie się Panu R.K. żeby chciał kandydować , fajny chłopak, ma stałą pracę niech jej pilnuje, a stanowisko Wójta to nie taki słodki cukierek jak się komuś wydaje. na terenie gminy nie ma przemysłu, dużych firm, do miast daleko. co tu robić jak nie ma środków, a ludzie chcieliby to i tamto. i co byś niezrobil to i tak żle i tak za mało.

Swojak
Gość

Popieram P.Kucinskiego ,młody ,zaradny ,wykształcony ,pozdrawiam

KK
Gość
KK Też bym na tym stanowisku widziała Pana Kucińskiego posiada jakieś doświadczenie,ma sporą wiedzie i olbrzymi potencjał -jest skromny i jak mi się zdaje ludzki,nie zakłamany .Do tego ludność Gminna go lubi i szanuje (co już udowodnione,wyborem na radnego Powiatowego).I język wspólny znajdzie z radą bo go cenią i sądzie ze jest duża szansa na owocną współprace.Do tego funkcję reprezentacyjne pełni bez zarzutu-Tylko Pan Kuciński skromny jest i wie że te stanowisko to olbrzymia odpowiedzialność i gmina ciężka nie wiadomo czy znajdzie chęci? Zakończę tak!! – Panie Rafale mała ojczyzna WZYWA!!! I gwarantuje ,że bez zbędnej kampanii ,ulotek ,plakatów ma… Czytaj więcej »
KK
Gość

oj wielce się pomyliła osoba kryjąca się pod pseudonimem fink -nie jestem z rodziny ,nie jestem bliską znajomą Pana Kucińskiego-nic mi nie załatwił i nie chcę by załatwiał.Po prostu piszę co myślę ,wydaję mi się że jest to człowiek który doprowadzi do porozumienia i będziemy mogli budować i być dumni z Dzierzgowa.Bo wszystkim nam powinno na tym zależeć.Tylko realnie bez fanaberii ,wiadomo jakie są możliwości.A fink nie rozmawia z ludźmi ze swojej miejscowości ?wyjdźmy poza swoje domostwa i małe interesiki -myślmy o Gminie jak o wspólnym dobru -Dajmy coś od siebie a potem wymagajmy od innych…

MP
Gość

Pięknie napisane KK … Też tak uważam!!!

dzierzgowiak
Gość

Sołtys, albo jego żona na wójta

ok
Gość

Po przeczytaniu komentarzy widzę, że niektórzy nie mają za grosz wstydu, ani honoru.

wpDiscuz