Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzierzgowo. Pierwszy krok na drodze do wyborów nowego wójta


gmina-dzierzgowo-1Komisarz Wyborczy w Ciechanowie opublikował wczoraj postanowienie Nr 73/2016 z dnia 7 listopada 2016 r. o wygaśnięciu mandatu wójta Gminy Dzierzgowo Roberta Jelińskiego z powodu śmierci. To pierwszy krok na drodze do wyboru nowego wójta w wyborach przedterminowych. Jakie będą kolejne?


– Procedurę postępowania w przypadku konieczności przeprowadzenia przedterminowych wyborów regulują przede wszystkim przepisy ustawy kodeks wyborczy. Do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Ciechanowie wpłynęło pismo z urzędu gminy Dzierzgowo informujące o śmierci wójta. Komisarz Wyborczy w Ciechanowie wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu. To postanowienie jest publikowane i równocześnie wysyłane do Prezesa Rady Ministrów, który w drodze rozporządzenia zarządzi przedterminowe wybory w gminie Dzierzgowo, określi ich datę oraz kalendarz wyborczy zawierający wszystkie terminy niezbędne do przeprowadzenia wyborów nowego wójta. Do czasu wyborów nowego wójta, gminą zarządzać będzie osoba wskazana przez Prezesa Rady Ministrów – informuje Maria Lasocka dyrektor Delegatury KBW w Ciechanowie.

W praktyce oznacza to, że w ciągu tygodnia – dwóch tygodni, należy spodziewać się wskazania przez Prezesa Rady Ministrów tzw. komisarza, który będzie posiadał uprawnienia takie jak wójt i sprawować będzie swoją funkcję do czasu wyboru nowego wójta w wyborach bezpośrednich. Osobą tą może być ktoś zaproponowany przez gminę np. sekretarz gminy, ale Prezes Rady Ministrów komisarzem może ustanowić inną osobę z gminy lub spoza gminy Dzierzgowo. W przypadku Dzierzgowa w wystosowanym piśmie właśnie zaproponowano osobę sekretarza – Zdzisława Morawskiego.   Wybory wójta muszą odbyć się najpóźniej w ciągu 90 dni od daty przyczyny wygaśnięcia mandatu dotychczasowego wójta. Tak więc wyborów w gminie Dzierzgowo należy spodziewać się w styczniu 2017 roku.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
63 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
obserwatorka
obserwatorka
5 lata temu

dziwie się Panu R.K. żeby chciał kandydować , fajny chłopak, ma stałą pracę niech jej pilnuje, a stanowisko Wójta to nie taki słodki cukierek jak się komuś wydaje. na terenie gminy nie ma przemysłu, dużych firm, do miast daleko. co tu robić jak nie ma środków, a ludzie chcieliby to i tamto. i co byś niezrobil to i tak żle i tak za mało.

Swojak
Swojak
5 lata temu

Popieram P.Kucinskiego ,młody ,zaradny ,wykształcony ,pozdrawiam

KK
KK
5 lata temu

KK
Też bym na tym stanowisku widziała Pana Kucińskiego posiada jakieś doświadczenie,ma sporą wiedzie i olbrzymi potencjał -jest skromny i jak mi się zdaje ludzki,nie zakłamany .Do tego ludność Gminna go lubi i szanuje (co już udowodnione,wyborem na radnego Powiatowego).I język wspólny znajdzie z radą bo go cenią i sądzie ze jest duża szansa na owocną współprace.Do tego funkcję reprezentacyjne pełni bez zarzutu-Tylko Pan Kuciński skromny jest i wie że te stanowisko to olbrzymia odpowiedzialność i gmina ciężka nie wiadomo czy znajdzie chęci?
Zakończę tak!!
– Panie Rafale mała ojczyzna WZYWA!!!
I gwarantuje ,że bez zbędnej kampanii ,ulotek ,plakatów ma pan 89% poparcia.Taki mały sondażyk.

KK
KK
5 lata temu
Reply to  KK

oj wielce się pomyliła osoba kryjąca się pod pseudonimem fink -nie jestem z rodziny ,nie jestem bliską znajomą Pana Kucińskiego-nic mi nie załatwił i nie chcę by załatwiał.Po prostu piszę co myślę ,wydaję mi się że jest to człowiek który doprowadzi do porozumienia i będziemy mogli budować i być dumni z Dzierzgowa.Bo wszystkim nam powinno na tym zależeć.Tylko realnie bez fanaberii ,wiadomo jakie są możliwości.A fink nie rozmawia z ludźmi ze swojej miejscowości ?wyjdźmy poza swoje domostwa i małe interesiki -myślmy o Gminie jak o wspólnym dobru -Dajmy coś od siebie a potem wymagajmy od innych…

MP
MP
5 lata temu
Reply to  KK

Pięknie napisane KK … Też tak uważam!!!

dzierzgowiak
dzierzgowiak
5 lata temu

Sołtys, albo jego żona na wójta

ok
ok
5 lata temu

Po przeczytaniu komentarzy widzę, że niektórzy nie mają za grosz wstydu, ani honoru.

mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy
5 lata temu

Wójta potrzebujemy przede wszystkim mądrego , by godnie nas reprezentował, prawdomownego i nie cwaniaka, który powie szczerze słuchaj nie nie mogę lub tak nie można , obejdzie się prawda bez obiecywanek i przede wszystkim będzie miał szacunek dla ludzi .. Takiego kandydata nam potrzeba…

dzierzgowiak
dzierzgowiak
5 lata temu

mam nadzieję, że następny wójt nie przyjdzie tylko po pensję. chciałbym,żeby to była jednak osoba z naszej gminy, człowiek młody i wykształcony(mieliśmy już takiego kandydata ale ciemnota nie doceniła). W NASZYM URZĘDZIE CZAS NAJWYŻSZY NA ODMŁODZENIE EKIPY. KOMUCHY NA EMERYTURĘ.mam też nadzieję, że znajdzie się odważny SWOJAK aby kandydować na to stanowisko.

.
.
5 lata temu
Reply to  dzierzgowiak

Ciemnota to głosowała na tego młodego „wykształconego”. Ładna rozróbę zrobił na koniec. Gdyby wygrał całą zastawe by wytłukł w Urzędzie a taka Amerykańska Śkoda:P

beneficjent
beneficjent
5 lata temu

No pewnie już było 2 swoich I co? Czasem trzeba zaufać obcemu!!!!!!!!!

MS
MS
5 lata temu

Szanowni Państwo,

Tak łatwo oceniacie drugiego człowieka, szkalując publicznie a pozostając samemu anonimowym. Proszę zająć się sobą i własnym życiem. Ale skoro macie już Państwo odwagę publicznie prać brudy, opluwać i obrażać innych, ośmieszać całą naszą gminę, to mam również głęboką nadzieję, że macie Państwo cywilną odwagę ujawnić się.

obserwator
obserwator
5 lata temu

Nie zgadzam się z poprzednikami, że kandydat na wójta powinien pochodzić z zewnątrz. Osoba nie będąca mieszkańcem gminy nie ma szansy wygrać wyborów. Tylko kandydat pochodzący z terenu gminy ma realne szanse piastować stanowisko wójta.

Pink
Pink
5 lata temu
Reply to  obserwator

Popieram, bo zna potrzeby gminy, ludzi i będzie chciał coś dla niej zrobić

obserwator
obserwator
5 lata temu

nie zgadzam się z poprzednikami w kwestii kandydata z zewnątrz na stanowisko wójta. osoba z zewnątrz nie ma najmniejszych szans wygrać wyborów. tylko kandydat z terenu gminy ma realne szanse na to stanowisko. społeczeństwo ufa tylko „swoim”.

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lata temu
Reply to  obserwator

Mieliście swojego i co zrobiła szanowna Rada jaka postępowała ze „swoim”, stwierdzenie „społeczeństwo ufa tylko swoim” jest nie na miejscu nie z obecną RG.

ola
ola
5 lata temu
Reply to  mieszkaniec

szacunek się ma taki na jaki się zasłużyło

dzierzgowo
dzierzgowo
5 lata temu
Reply to  ola

tylko obcy zrobi porządek

ola
ola
5 lata temu
Reply to  dzierzgowo

Tak? to juź psl nie ma nikogo kto by się wystawił z naszej gminy? Obcy to tylko może być Clint Eastwood

miły
miły
5 lata temu
Reply to  dzierzgowo

i od razu musi zacząc działać. bo te miejscowe ten tzw. :swojak :to ciocia to wujek to siostra kolegi to brat koleżanki itd. wszystko po linii .

?
?
5 lata temu
Reply to  miły

A co w tej gminie można podzialać ?

...
...
5 lata temu
Reply to  dzierzgowo

… Z czym lub z kim?

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lata temu
Reply to  ola

Proszę przeczytać to co napisał „Zdegustowany” tak to świadczy o wszystkich mieszkańcach Gminy Dzierzgowo.

Zdegustowany
Zdegustowany
5 lata temu

.. I machina ruszyła … Nie dajmy się zwariowac , dajmy już spokój tym wszystkim oszczerswom w jednych czy drugich. Zanim cos napiszemy zastanowmy się czy my jestesmy tak cudowni bo pewnie i na nas by się cos znalazło… Każdy z nas ma wady i zalety . Łatwo oceniać gdy jesteśmy anonimowi a drugim niszczymy życie …
Nie o to w życiu chodzi… Skończmy te brudy prać publicznie bo tylko to szkodzi i stawia nas wszystkich – mieszańców gminy w złym świetle !!!!

mobilny
mobilny
5 lata temu
Reply to  Zdegustowany

Jest to najmądrzejszy post jaki przeczytałem. A Rade to proponuję ocenić za 2 ‚ lata. Bo nie zawsze wilk taki straszny jak go malują

Mmm
Mmm
5 lata temu
Reply to  mobilny

…prawda!

ana
ana
5 lata temu

Rada Gminy wszystko kontroluje a nie zna podstawowych przepisów, są to zwykli ludzie, którzy z prawem i przepisami mają cokolwiek wspólnego od momentu objęcia pełnienia funkcji radnego. Jak można kontrolować szkołę nie znając podstaw „karty nauczyciela” i komentować jej wyniki na forum publicznym, jak słyszałem te zarzuty to, aż śmiech mnie ogarniał, że ludzie potrafią się tak błaźnić żeby aby podłożyć kłodę pod nogi innej osobie.

.
.
5 lata temu
Reply to  ana

Kontrola w szkole nie była przeprowadzona przez radnych tylko przez instytucje audytujaca znająca sie na rzeczy…

toboooo
toboooo
5 lata temu
Reply to  .

tyle kontroli i żadna nic nie wykazała??no wiec o co chodzi??

Iwa
Iwa
5 lata temu

Nowy wójt powinien być spoza Gminy osoba ,która Panów i Panią Radną postawi do piona ,bo w chwili obecnej to Rada najważniejsza może wszystkich obrażać a sami dobrego przykładu niestety nie dają.Czy pan K niby z Szumska nas nie oszukuje mieszka w innej gminie ,a w Dzierzgowie 200zł za sesję,czy pan Cz.nie ma prywatnych zatargów z Panią Dyrektor Podstawówki .Pracawnicy .Wstyd Panowie i Obłuda

kemoT
kemoT
5 lata temu
Reply to  Iwa

Widzę że wiedza o jednostkach samorządu terytorialnego jest u Ciebie na niskim poziomie jeśli myślisz że wójt może Radę Gminy postawić do pionu. To pies ogonem merda a nie odwrotnie.

mieszkanka
mieszkanka
5 lata temu

zgadzam się ,że to powinna być osoba z zewnątrz.Znam i bardzo cenię Pana Sekretarza ale z obecną Radą i ich podejściem do władzy wykonawczej nie poradzi.Droga Rado wiem,że sami Was wybraliśmy,ale to co teraz mówicie i robicie to zwykła złośliwość wobec wszystkich pracowników Urzędu i Szkoły,a nie pomoc i kontrola.Szczerze jest mi wstyd ,pocieszam się tylko ,że swój głos oddałam za panem z Dzierzgowo ,chyba jedynym myślącym w tej Radzie

czytający protokoły
czytający protokoły
5 lata temu
Reply to  mieszkanka

To co piszesz to przykre. Ale jak ty wybralas takiego radnego to ……… życzę sukcesu

mieszkanka
mieszkanka
5 lata temu

dlaczego uważasz ,że radny ,na którego oddałam swój głos robi coś złego ja nazwisk nie podaje nikomu nie ubliżam ,wyraziłam tylko swoje spostrzeżenia i swoją opinie ,którą wyrobiłam sobie o Radzie będąc na posiedzeniach Rady i na żywo słuchając ich wypowiedzi

znajoma
znajoma
5 lata temu

ciekawa jestem, czy rada nowemu wójtowi tez będzie robić pod górkę

mieszkanka
mieszkanka
5 lata temu
Reply to  znajoma

Jeśli ci Państwo z Rady dalej tak będą postępować to już chyba ich ostatnia kadencja.Pan K niby mieszkaniec Szumska powinien się zastanowić czy w naszej gminie może być Radnym ,a nie tam gdzie mieszka

....
....
5 lata temu
Reply to  mieszkanka

tam gdzie mieszka ten pan K.to go nie chcą..bo wiedzą co to za człowiek! ..aż dziwne ze mieszkańcy Szumska pozwolili by tacy ludzie reprezentowali ich wioskę..dwóch radnych z jednej wsi..jeden lepszy od drugiego!!

Gość
Gość
5 lata temu
Reply to  ....

Ten Pan Ka własnie ma kandydować na Wójta Gminy Dzierzgowo…

Jjj
Jjj
5 lata temu
Reply to  Gość

Czytam i nie dowierzam co za brednie ludzie mogą jeszcze wymyśleć…

Pink
Pink
5 lata temu
Reply to  mieszkanka

Chwila ale mieszkańcy Szumska wiedzieli ze pan K mieszka w Debsku wiec o co chodzi po co się zastanawiać… każdy ma wolny wybor

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lata temu
Reply to  Pink

mylisz się Pan K. powinien wiedzieć,że tam może być Radnym gdzie faktycznie mieszka,a nie gdzie jest zameldowany,a mieszkańcy faktycznie popełnili ogromny błąd mogli popierać Pana Z.Radnego z poprzedniej kadencji

.
.
5 lata temu
Reply to  znajoma

A ja ciekawa jestem czy prztszly wojt również będzie traktował gminę jak własną działalność i będzie podejmował decyzję samodzielnie a radę stawiał przed faktem dokonanym. I czy wszystkie instytucje w Dzuerzgowie obsadzi swoimi ludźmi. Póki co gdzie się nie ruszyć to państwo W.

jak..
jak..
5 lata temu

też mam nadzieję,ze to będzie ktoś z zewnątrz,kto nie będzie związany z obecną Radą Gminy…Kandydat musi jednak się zastanowić czy jest na tyle silny,by pracować w takim otoczeniu..

majka
majka
5 lata temu
Reply to  jak..

wójt to kolego organ wykonawczy wiec nie widzę tu żadnego związku z radą gminy – a rada taka jest i inna nie będzie wiec jak ktoś się porywa na tą funkcje to niech się zastanowi bardzo dokładnie

ann
ann
5 lata temu
Reply to  majka

Proponuje Pana Kucińskiego Rafała (pracownik gminy ) ,niech przestaną gadać a zaczną działać ,jeszcze troszkę kasy z uni można ogarnąć , droga przez Maje asfaltowa by się przydała 🙂

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lata temu
Reply to  ann

Popieram !!!!!

wscipski
wscipski
5 lata temu
Reply to  ann

w majach już szanse mieliście na asfalt a teraz to trzeba odnowa w kolejki stawać. Sołtys przespał temat i tyle.

ann
ann
5 lata temu
Reply to  wscipski

Pewnie śpioch jakiś:) Ale jak juz wpadniemy na mete to I chodniki bedą I ławeczki na piwko

Moll
Moll
5 lata temu
Reply to  ann

Kto ma chleb to szuka chlebka………

KK
KK
5 lata temu
Reply to  ann

KK
Też bym na tym stanowisku widziała Pana Kucińskiego posiada jakieś doświadczenie,ma sporą wiedzie i olbrzymi potencjał -jest skromny i jak mi się zdaje ludzki,nie zakłamany .Do tego ludność Gminna go lubi i szanuje (co już udowodnione,wyborem na radnego Powiatowego).I język wspólny znajdzie z radą bo go cenią i sądzie ze jest duża szansa na owocną współprace.Do tego funkcję reprezentacyjne pełni bez zarzutu-Tylko Pan Kuciński skromny jest i wie że te stanowisko to olbrzymia odpowiedzialność i gmina ciężka nie wiadomo czy znajdzie chęci?
Zakończę tak!!
– Panie Rafale mała ojczyzna WZYWA!!!
I gwarantuje ,że bez zbędnej kampanii ,ulotek ,plakatów ma pan 89% poparcia.Taki mały sondażyk.

fink
fink
5 lata temu
Reply to  KK

chyba z rodziny p.Kucinskiego jestes??owszem, fajny chlopak, ale niech nie zapomina, ze to Jelinski przyczynił się do tego ze został Radnym Powiatu..:(a z Radą Gminy dogada się napewno, bo tez z Szumska i sztame trzyma z panem K.i p anem CZ..więc radę da napewno.Wiec jak widać wbrew pozorom-nie jest bezstronny:(A szkoda…

Inny
Inny
5 lata temu
Reply to  fink

To teraz najlepiej żeby osoby z tej samej miejscowości się nie znały…. śmiechu warte! No tak Jelinski sam oddał na niego tyle głosów ze został radnym.

Gosc23
Gosc23
5 lata temu
Reply to  fink

Pan Jeliński to chyba bardziej popierał p.Grażynę do powiatu. Na szczęście LUDZIE (a nie p. Jeliński) wiedzieli kogo wybrać.

KK
KK
5 lata temu
Reply to  fink

oj wielce się pomyliła osoba kryjąca się pod pseudonimem fink -nie jestem z rodziny ,nie jestem bliską znajomą Pana Kucińskiego-nic mi nie załatwił i nie chcę by załatwiał.Po prostu piszę co myślę ,wydaję mi się że jest to człowiek który doprowadzi do porozumienia i będziemy mogli budować i być dumni z Dzierzgowa.Bo wszystkim nam powinno na tym zależeć.Tylko realnie bez fanaberii ,wiadomo jakie są możliwości.A fink nie rozmawia z ludźmi ze swojej miejscowości ?

fink
fink
5 lata temu
Reply to  KK

no i kampania wyborcza rozpoczęta..;)….

KK
KK
5 lata temu
Reply to  fink

Nie rozumie -sam bierzesz w tym udział .

XYZ
XYZ
5 lata temu

Oczywiście, pan sekretarz – no bo kto by inny. W tej gminie już chyba nic się nie zmieni…chyba że na gorsze….

Janek
Janek
5 lata temu
Reply to  XYZ

zgadzam się ze powinien to być sekretarz przecież nowy wójt przez te parę miesięcy to nawet na głowie by stawał to nic nie zdąży upracować.
A ktoś musi przede wszystkim posprzątać w tym zakłamanym urzędzie

XYZ
XYZ
5 lata temu
Reply to  Janek

W tej gminie do posprzątania to potrzeba odpowiedniej ‚ekipy sprzątającej’… a Pan Sekretarz… obstawi kurnikami całe Dzierzgowo…

..
..
5 lata temu
Reply to  XYZ

Póki co to zawdzieczacie kurnika w Laczynie wójtowi Jelinskiemu, ktory jak twierdzil w wypowiedzi w gazecie nie mial a raczej nie wiedzial ze ma z kims to konsultowac… no i macie pachnacy interes. A cale zycie twierdzil ze wiatraki sa mega szkodliwe. Sekretarz jako komisarz będzie robił tylko i wyłącznie to co niezbędne. Ale że szkołami mógłby zrobić porządek. Ile czasu trzeba dokładać do interesu.

dooo
dooo
5 lata temu
Reply to  ..

nie skladajcie winy na Jelinskiego,bo wszyscy wiedzą,ze za kurniki w naszej gminie odpowiedzialny jest sekretarz..:(a co do szkół, to uważam, ze na tak biedną gmine wystarczylaby jedna szkoła podst.i jedna dyrektorka. .

kandydat...........
kandydat...........
5 lata temu

Mam nadzieje ze dziś postawicie na osobe poza waszej gminy.
Młodą mądrą z doświadczeniem zawodowym
Musicie zdać sobie sprawę ze wybierając kandydata z zewnątrz nie zwiezie wam wagonu chętnych do pracy w UG.
Niezależny kandydat t o jedyne rozwiązanie dla Dzierzgowa.
mam nadzieje ze nie dacie się złapać na tanie chwyty !!!!!

Kot
Kot
5 lata temu

Nie zwiezie do pracy bo juz wszystko po obsadzane … A tani chwyt to Ty bo reklamę zrobiles sobie słabą i chocbys nie wiem co obiecywał to w naszej gminie przez te dwa lata nowy wójt to nic nie zwojuje bo za dużo trzeba posprzatać a zresztą i tak nic nie będziesz miał do powiedzenia bo Rada Cie postawi do pionu… Wiec życzę powodzenia

63
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x