Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Znów kolejni pijani za kierownicą


kontrola trzeżwości1Mławscy policjanci podsumowali weekend na drogach pow. mławskiego. I tym razem nie zabrakło nietrzeźwych za kierownicą. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 460 kierujących. Patrole zatrzymały 5 pijanych kierowców.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W niedzielę 6 listopada o godz. 21.15 na ul. Sienkiewicza w Mławie, kierujący samochodem marki Fiat Seicento, potrącił znajdującego się  na przejściu dla pieszych 18- letniego mławianina. Pieszy na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Kierującego samochodem zatrzymał interweniujący patrol. Okazało się, że jadący fiatem Sebastian G. lat 29, miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu. Stracił już prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Tego samego dnia o 4:20 na ul. Powstańców Styczniowych w Mławie, interweniujący patrol zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem  marki VW Passat. Piotr W. lat 35, mieszkaniec Mławy, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

W sobotę 5 listopada o godz. 14:30 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Wiśniewo, interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki Fiat Palio. Zatrzymany Artur K. lat 43, mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 1,90 promila alkoholu. Pijany kierowca został zatrzymany dzięki reakcji przypadkowego świadka, który powiadomił policję.

Także w sobotę, o godz. 20:05, patrol z posterunku w Szreńsku zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki VW Polo. Mariusz K. lat 27, zam. pow. mławski, miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Ponadto, jak się okazało, kierował samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Trwają czynności policji.

W piątek 4 listopada o godz. 9:45, w miejscowości Niedzbórz, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego motorowerem. Kierowca tego jednośladu, Sławomir J.  lat 41, mieszkaniec pow. ciechanowskiego, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu !

Podczas weekendu policjanci ukarali mandatami 87 osób, w tym 81 kierujących pojazdami oraz 5 pieszych i 1 pasażera samochodu. Główne przewinienia kierowców to jak zwykle nadmierna prędkość ale także nieużywanie pasów bezpieczeństwa, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym oraz niewłaściwe zachowanie względem pieszego. Przewinienia pieszych to brak elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Policja apeluje o sygnały, dotyczące nietrzeźwych kierujących oraz piratów drogowych. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 997. Twoja reakcja ma ogromne znaczenie.

źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Do Rady Miasta

Ostatnie zdanie odnosi się do Ratusza i jego reakcji na prowadzenie samochodu przez jego pracownika pod wpływem alkoholu. Cudowny przykład. Cudowny