Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rusza V edycja „Bezpiecznej Mławianki ”. Jeszcze można się zapisać


bm-2016Zgodnie z obietnicą, rusza V edycja autorskiego programu profilaktycznego mławskiej policji pod nazwą „Bezpieczna Mławianka”. Kurs samoobrony dla kobiet, połączony z zajęciami warsztatowymi jest całkowicie bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są od dziś do 10 listopada br. Kurs potrwa do 20 grudnia.


Organizatorem  już drugiej w tym roku edycji lokalnego programu, skierowanego do wszystkich mieszkanek powiatu jest Starosta Mławski, Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie. Poprzednie edycje programu spotkały się z dużym uznaniem i zainteresowaniem mieszanek – jest to zatem najlepsza rekomendacja.  Kursantki pod okiem instruktora i trenera personalnego trenować będą  proste i skuteczne techniki samoobrony.

V edycja będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ specjalnie dla pań zaplanowano warsztaty prowadzone przez terapeutę pt. „Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem stawiać dziecku granice”. Największy ciężar wychowawczy spoczywa bowiem najczęściej na mamach. W wychowaniu łatwo jednak popełnić błąd – jak go uniknąć, jak nie stracić cierpliwości, jak mądrze wychowywać ? …. Bezpieczne Mławianki otrzymają odpowiedź na te i wiele innych pytań.

W planie kursu już tradycyjnie będą także zajęcia  z dziedziny prewencji kryminalnej oraz spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej. Strażacy uczyć będą panie działania w miejscu wypadku drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Udział w kursie pozwala na przełamanie psychicznych barier przed obroną oraz wyćwiczenie prostych techniki samoobrony.  Zapisy uczestniczek   do V edycji programu potrwają do 10 listopada, lub do wyczerpania miejsc. Z uwagi na bezpieczeństwo, w  kursie mogą wziąć udział maksymalnie 24 panie. Wszystkie panie, na czas trwania kursu, zostaną bezpłatnie ubezpieczone.

Współorganizatorem V edycji programu jest Burmistrz Miasta Mława, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Mławska Hala Sportowa, Komenda Powiatowa PSP w Mławie oraz Akademia Sztuk Walki Senshi.  Zajęcia z technik samoobrony poprowadzi doświadczony trener oraz funkcjonariusz  mławskiej policji,  Artur Możdżonek – 2 Dan Taekwondo ITF.  Pełen plan szkolenia dostępny jest na stronie internetowej KPP w Mławie.

Co zrobić, by wziąć udział w kursie i dołączyć do grona Bezpiecznych Mławianek ?

 – Zgłoś swój udział, dzwoniąc pod numer  23 654 72 66, kom. 506 890 706.

–  Spiesz się, liczy się bowiem kolejność  zgłoszeń.

–  Nie zastanawiaj się „Czy dasz radę” – bo dasz sobie radę !

–  Jeśli udało Ci się zarejestrować , przyjdź na inauguracje i wypełnij  kartę zgłoszeniową.

W  V edycji kursu mogą wziąć udział wyłącznie panie, które do tej pory nie uczestniczyły w programie „Bezpieczna Mławianka”. Zgłoszenia przyjmowane są  w dni robocze, w godz. od 8:00 – 16:00  w dniach  7-10.11.2016 r.

Spotkanie inaugurujące kurs odbędzie się 15 listopada 2016 r., o godz. 17:30 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x