Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Ciemno jak … na Brackiej


brackaCiemna noc dla mieszkańców ulicy Brackiej zaczyna się wcześniej i trwa dużo dłużej niż dla mieszkańców innych ulic w Mławie. Nie dzieje się tak wcale z powodów astronomicznych, ale bardzo przyziemnych i prozaicznych. Po prostu przestało działać tam oświetlenie uliczne, a że dzień jest już krótszy, to ci z mieszkańców, którzy muszą wcześnie wyruszyć do pracy, lub wracają z niej później niż o 16 – tej, poruszają się w ciemnościach.

KSP Mława nabór

Tę kłopotliwą dla ulicy Brackiej sytuację sygnalizuje Kamil Przybyszewski, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 8 na Wólce.

– Praktycznie oświetlenie nie działa od 21 października. Kłopoty zaczęły się od momentu, gdy wymieniane były żarówki w oprawach oświetleniowych. Wtedy raz się lampy zapalały, by za chwilę pogasnąć. Zgłaszałem oczywiście to do urzędu miasta, ale ani nie doczekałem się żadnej odpowiedzi, co się stało, ani informacji kiedy uda się przywrócić oświetlenie na tej ulicy – mówi Kamil Przybyszewski.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

5 - liczba komentarzy w artykule "Ciemno jak … na Brackiej"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mławiak
Gość

Miasto nie chce zainwestować w nowe oświetlenie bo koniec roku trzeba zbierać na premię i trzynasta wypłatę a nie jakaś tam ul Bracka. W tamtym roku wymienili cześć oświetlenia na nowe w a na ten rok zbrakło kasy lub ktoś zapomniał.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Gość
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8

Zwykła wymiana lamp wyładowczych doprowadziła do awarii na całej linii…
Takie są realia mławskie- tak ktoś powiedział .
Szanowni Państwo- otóż nie. Jeżeli ma być zapewnione bezpieczeństwo, to wszystkiego jego filary muszą być niezachwiane.

.

Raksa
Gość

To jest polityka prorodzinna naszej ukochanej władzy. Mniej światła, więcej dzieci.

pankracy
Gość

Nie tylko Pan Przewodniczacy ma problem z odpowiedzią. Niedawno pisałem do Burmistrza w sprawie przejścia przy teperesach, minęło sporo czasu i cisza. Innym razem zwróciłem się z problemem oznakowania parkingów w SPP – brak oznakowania poziomego, które według przepisów powinno istnieć a którego próżno szukać w Mławie. Pan Burmistrz co prawda odpisał, że „przeprowadzono przegląd oznaczenia poziomego w SPP i zwrócono się do zarządcy SPP o odświeżenie niektórych linii”. To było we wrześniu, dziś mamy listopad a odświeżenia linii jak nie było tak niema. Ile jest więc warte słowo Pana Burmistrza?

kołowrotek
Gość

Też mi nowość.
Jest wiele uliczek w Mławie gdzie mieszkańcy sami zgłaszają by wyłączyć pod ich domem lampę bo świeci po nocach do sypialni czy gdzieś tam i nie daje spać. A teraz zamiast się cieszyć że mają ciemno to marudzenie.
Wszędzie powinny być czujniki i zapalałyby się lampy na ruch a nie bez potrzeby.
Tylko ten co to montuje musi mieć więcej praktyki życiowej by lampa nie gasła w momencie gdy się jest bezpośrednio pod nią..

wpDiscuz