Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miejski klub fitness będzie droższy niż pozostałe w Mławie


dsc_0062Miejscy radni zatwierdzili nowe stawki za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, które zaczną obowiązywać jeszcze w tym roku. W tej uchwale radni na wniosek burmistrza ustalili również stawki za korzystanie z klubu fitness, który mieścić się będzie w nowo wybudowanym budynku zaplecza szatniowo – sanitarnego na terenie MOSiR. Stawki te mają być nieco wyższe niż te, jakie płacą korzystający z prywatnych klubów fitness w naszym mieście. Na tej samej sesji radni przeznaczyli  90 tys. zł na uruchomienie i eksploatację nowo powstałego budynku.

Radni podejmując na sesji wspomnianą uchwałę, praktycznie o niej nie dyskutowali. Dyskusja taka odbyła się podczas poprzedzającego obrady rady miasta posiedzenia komisji budżetu. Na szczegółowe pytania radnych w zakresie planowanego wyposażenia klubu oraz proponowanych cen za korzystanie z niego odpowiadał dyrektor MOSiR Piotr Jankowski.

Według niego proponowane stawki są wyższe o około 2-5% w stosunku do stawek konkurencyjnych klubów w Mławie, ale nie chodzi o to, aby jedynie być konkurencyjnym na rynku. W założeniach MOSiR ma to być klub raczej dla osób uprawiających takie sporty amatorsko. – Chcemy stworzyć siłownię, która będzie służyła przede wszystkim tym mieszkańcom, którzy chcą uprawiać sporty siłowe bardziej rekreacyjnie niż zawodowo czy półprofesjonalnie mówił Piotr Jankowski. Podobne zdanie w dyskusji wyraził radny Lech Prejs. – Chodzi o to, aby do naszej siłowni nie przychodzili tzw. pakerzy, ale żeby to było raczej coś dla rodzin – mówił radny. Podobną opinię wyraził też radny Arkadiusz Dłubisz.

Dyrektor MOSiR przekonywał też radnych, do podjęcia decyzji o zakupie na wyposażenie klubu fitness urządzeń wyższej klasy. – Takie jest moje stanowisko, żeby kupić lepszy sprzęt. Oczywiście możemy kupić tańszy, ale wiadomo jego jakość będzie niższa – mówił Piotr Jankowski.  Według szacunków wyposażenie klubu fitness właśnie w taki sprzęt kosztować będzie 300 -400 tys. zł.

Według stawek uchwalonych przez miejskich radnych, najpełniejsza opcja –  miesięczny karnet OPEN bez ograniczeń pozwalający na korzystanie z siłowni, zajęć fitness, trampolin i sauny kosztować będzie 130 zł.  W cenniku przewidziane są oczywiście inne opcje korzystania z wybranych urządzeń, jak również zniżki dla grup, firm, czy legitymujących się Kartą Mławiaka.

Budowa zaplecza szatniowo – sanitarnego kosztowała miasto niemal 2,5 mln zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

14
KOMENTARZE

avatar
1500
Raksa
Gość
Raksa

Sprzet wyższej klasy nie znaczy droższy, a tańszy nie znaczy niższej klasy.

Do Rady Miasta
Gość
Do Rady Miasta

Zwracam uwagę na ogólnegy bałagan inwestycyjny w trakcie budowy nowych obiektów MOSIR. Nie wiem kto to planuje Szanowna Rado Miasta ale każda z tych inwestycji jest tak jakby budowana jako oddzielny segment wymagający każdorazowo zatrudniania dodatkowej obsługi. Zamiast pozbierać to wszystko do kupy i wybudować zwarty kompleks wymagający minimalnej obsługi, wybudowano moloch w którym liczba personelu niejednokrotnie bedzie przewyższać liczbę klientów.

Do Marek
Gość
Do Marek

Raczej nie. To bedzie raczej wypierdek FK niż przedsięwzięcie mające wpływ na mławski rynek w tej branży. Tak czy siak i tak zostanie w końcu przejęty przez kopaczy, pływaków, skoczków wzwyż itp, ktorzy i tak nie zapłacą za to ani złotówki. Moze raczej cena wynika z ogólno pojętej niechęci do pracy i braku umiejętności biznesowych. W sumie mniej klientów, mniej pracy a przeciez i tak podatnik zapewnia utrzymanie. Mieszkańcy mogli miec mozliwosc wyboru ale poprzez działania marketingowe zostały one znacznie ograniczone. Prosze popatrzeć na ofertę konkurencji w kwestii karnetu rodzinnego. Ręce opadają. Jak żyć Panie Burmistrzu przy takim Ekonomie w… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

A może chodzi po prostu o to, aby nie usunąć z rynku innych przedsiębiorców tej branży? Moim zdaniem dobry i przemyślany ruch.

Z daleka
Gość
Z daleka

W dalszej części:
Czyż to nie jest wspaniałe posunięcie włodarza miasta M, który to kolejny raz dopłaci to inwestycji z budżetu miasta, który to jest zrzutką wszystkich mieszkańców.
Jak zawsze powiedzą, że to prawie darmo, tylko Drodzy Państwo- to będzie pochodziło z Waszej kieszeni.

ramzes
Gość
ramzes

Inwestycja musi się zwrócić z nawiązką. Wszyscy chcą inwestycji w mieście a powszechnie wiadomo jak wygląda „skuteczność” ubiegania się o dotacje zewnętrzne i miasto musi niestety z własnych środków inwestować. W Ciechanowie czy mniejszym Działdowie tego problemu o dziwo niema ale to już inna bajka 🙂 Tak czy inaczej kasa musi się zgadzać. Zresztą w przyszłym roku ma być rewitalizacja parku na Wólce i przecież muszą być na to środki, prawda Panowie Radni? 😉

Z daleka
Gość
Z daleka

Muszę was rozczarować, moi mili. Stawka została tak sprytnie ustalona na taki sposób, który umożliwi włodarzowizastosowanie sztuczki z szafy marketingu politycznego. Wygląda to tak – Mieszkańcy lamentują nad wysokimi cenami karnetów i pojedynczych biletów do M. klubu fitness. Niektóre rodziny chciałyby skorzystać, lecz ceny im to uniemożliwiają- są zbyt wysokie, jak na mławskie zarobki. – Z pomocą przychodzi burmistrz miasta, który to specjalnie na tę okoliczność wystosował do Rady Miasta apel, a w konsekwencji dalej idać projekt uchwały, dotyczący dopłaty do Mławskiego klubu fitness w wysokości xxx. -Dzięki temu hojnemu gestowi ze strony burmistrza, mieszkańcy miasta M. zapłacą o 50… Czytaj więcej »

PrzewodniczącyZarządu Osiedla Nr 8
Gość
PrzewodniczącyZarządu Osiedla Nr 8

Przepraszam za błąd w moim poniższym poście. Pozwolę go sobie sprostować. Zatem nie powinno być: „W moim mniemaniu Miejski Klub Fitness ma mieć…” Właściwie miałem na myśli: „Jak rozumiem to Miejski Klub Fitness ma tak wygórowane ceny by odstraszać…”

PrzewodniczącyZarządu Osiedla Nr 8
Gość
PrzewodniczącyZarządu Osiedla Nr 8

Ceny na pewno zachęcą do korzystania na amatorski sposób- to jakiś żart! Cenny powinny być tak ustalone by każda rodzina z miasta mogła sobie pozwolić na korzystanie z tej siłowni. Należałoby uruchomić pakiet dla rodzinno-siłowy, w korzystnej cenie w całym okresie trwania. Jeśli miasto będzie trzymać się kurczowo stawek wyższych od 2% do 5%, to naturalnie siłą rzeczy mieszkańcy wybiorą tańsze siłownie, które mogą zaoferować jakieś bonusy dla swoich użytkowników. W końcu to ceny są regulatorem na rynku popularności danej inwestycji wespół z jakością. W moim mniemaniu Miejski Klub Fitness, ma mieć tak wygórowane ceny by odstraszać mławskie rodziny do… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Co do rodzinnego charakteru klubu, to Szanowny Radny Dlubisz z Radnym Prejsem i Biznes Dyrektorem MOSIR zapomnieli podczas przedstawiania propozycji cen dla RM uwzględnić KARNETU RODZINNEGO i przysługującej zniżki podczas jego wykupienia.:):):) No po prostu jaja. Takie bzdury tylko w Mławie. Cyrk

Marek
Gość
Marek

Przepraszam za Mój poprzedni wpis. Nie załapałem o co tak naprawdę chodzi w tym cenniku. Proszę Państwa oto Radni Miasta Mlawy i Dyrekcja MOSIR zrobi Fitness Klub dla Siebie. Cena dla MOSIRU będzie pewnie wynosiła 0zl, bo to pracownicy a dla UM 50% ceny, bo to jednostka budżetowa. No ale ćwiczyć z Pospulstwem to żadna przyjemność, to cena musi odstraszać.

Mazi
Gość
Mazi

Jeśli przyjdzie tzw. „paker” to mu podziękują??!! Śmiem twierdzić że kultura osobista wspomnianego już przez mnie pakera, jest dużo wyższa od naszych grajków. Pozdrawiam.

Marek
Gość
Marek

Ale ubaw!!! W dobie internetu i ogólnie dostępnych informacji, płacąc publicznymi środkami Dyrektor MOSIR powinien przedstawić biznesplan z podaniem jakich urządzeń i jakiej firmy potrzebuje. Chyba ma jakiś plan zakupów? Czy tradycyjnie, bedzie kasa to się zobaczy? Co do rodzin z dziećmi uczęszczających do klubów, to takie rodziny wlasnie przychodzą do takiego juz działajacego klubu. Problem tylko w tym, ze ani Dyrektora ani w.w Radnych Ja w tym klubie nie widzę. Życzę natomiast miłych wrażeń ćwiczącymi w przyszłości w nowym FK razem z piłkarzami Mlawianki:).

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Super, żeby nie przychodzili pakerzy to stawki za korzystanie muszą być wyższe niż w prywatnych klubach.
Pakerzy nie mają kasy na taki ekskluzywny klub, ale zwykły, szary Kowalski pracujący w LG za minimalną krajową już będzie miał taką kasę.
Całe szczęście, że np. LG zafunduje swoim pracownikom karnety, ale sprzedawczyni z prywatnego sklepiku czy pracownik z innej małej firmy zarabiający grosze już nie będzie miał takiego bonusu.