Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Miejski klub fitness będzie droższy niż pozostałe w Mławie


dsc_0062Miejscy radni zatwierdzili nowe stawki za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, które zaczną obowiązywać jeszcze w tym roku. W tej uchwale radni na wniosek burmistrza ustalili również stawki za korzystanie z klubu fitness, który mieścić się będzie w nowo wybudowanym budynku zaplecza szatniowo – sanitarnego na terenie MOSiR. Stawki te mają być nieco wyższe niż te, jakie płacą korzystający z prywatnych klubów fitness w naszym mieście. Na tej samej sesji radni przeznaczyli  90 tys. zł na uruchomienie i eksploatację nowo powstałego budynku.

KSP Mława nabór

Radni podejmując na sesji wspomnianą uchwałę, praktycznie o niej nie dyskutowali. Dyskusja taka odbyła się podczas poprzedzającego obrady rady miasta posiedzenia komisji budżetu. Na szczegółowe pytania radnych w zakresie planowanego wyposażenia klubu oraz proponowanych cen za korzystanie z niego odpowiadał dyrektor MOSiR Piotr Jankowski.

Według niego proponowane stawki są wyższe o około 2-5% w stosunku do stawek konkurencyjnych klubów w Mławie, ale nie chodzi o to, aby jedynie być konkurencyjnym na rynku. W założeniach MOSiR ma to być klub raczej dla osób uprawiających takie sporty amatorsko. – Chcemy stworzyć siłownię, która będzie służyła przede wszystkim tym mieszkańcom, którzy chcą uprawiać sporty siłowe bardziej rekreacyjnie niż zawodowo czy półprofesjonalnie mówił Piotr Jankowski. Podobne zdanie w dyskusji wyraził radny Lech Prejs. – Chodzi o to, aby do naszej siłowni nie przychodzili tzw. pakerzy, ale żeby to było raczej coś dla rodzin – mówił radny. Podobną opinię wyraził też radny Arkadiusz Dłubisz.

Dyrektor MOSiR przekonywał też radnych, do podjęcia decyzji o zakupie na wyposażenie klubu fitness urządzeń wyższej klasy. – Takie jest moje stanowisko, żeby kupić lepszy sprzęt. Oczywiście możemy kupić tańszy, ale wiadomo jego jakość będzie niższa – mówił Piotr Jankowski.  Według szacunków wyposażenie klubu fitness właśnie w taki sprzęt kosztować będzie 300 -400 tys. zł.

Według stawek uchwalonych przez miejskich radnych, najpełniejsza opcja –  miesięczny karnet OPEN bez ograniczeń pozwalający na korzystanie z siłowni, zajęć fitness, trampolin i sauny kosztować będzie 130 zł.  W cenniku przewidziane są oczywiście inne opcje korzystania z wybranych urządzeń, jak również zniżki dla grup, firm, czy legitymujących się Kartą Mławiaka.

Budowa zaplecza szatniowo – sanitarnego kosztowała miasto niemal 2,5 mln zł.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

14 - liczba komentarzy w artykule "Miejski klub fitness będzie droższy niż pozostałe w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Raksa
Gość

Sprzet wyższej klasy nie znaczy droższy, a tańszy nie znaczy niższej klasy.

Do Rady Miasta
Gość

Zwracam uwagę na ogólnegy bałagan inwestycyjny w trakcie budowy nowych obiektów MOSIR. Nie wiem kto to planuje Szanowna Rado Miasta ale każda z tych inwestycji jest tak jakby budowana jako oddzielny segment wymagający każdorazowo zatrudniania dodatkowej obsługi. Zamiast pozbierać to wszystko do kupy i wybudować zwarty kompleks wymagający minimalnej obsługi, wybudowano moloch w którym liczba personelu niejednokrotnie bedzie przewyższać liczbę klientów.

Do Marek
Gość
Raczej nie. To bedzie raczej wypierdek FK niż przedsięwzięcie mające wpływ na mławski rynek w tej branży. Tak czy siak i tak zostanie w końcu przejęty przez kopaczy, pływaków, skoczków wzwyż itp, ktorzy i tak nie zapłacą za to ani złotówki. Moze raczej cena wynika z ogólno pojętej niechęci do pracy i braku umiejętności biznesowych. W sumie mniej klientów, mniej pracy a przeciez i tak podatnik zapewnia utrzymanie. Mieszkańcy mogli miec mozliwosc wyboru ale poprzez działania marketingowe zostały one znacznie ograniczone. Prosze popatrzeć na ofertę konkurencji w kwestii karnetu rodzinnego. Ręce opadają. Jak żyć Panie Burmistrzu przy takim Ekonomie w… Czytaj więcej »
Marek
Gość

A może chodzi po prostu o to, aby nie usunąć z rynku innych przedsiębiorców tej branży? Moim zdaniem dobry i przemyślany ruch.

Z daleka
Gość

W dalszej części:
Czyż to nie jest wspaniałe posunięcie włodarza miasta M, który to kolejny raz dopłaci to inwestycji z budżetu miasta, który to jest zrzutką wszystkich mieszkańców.
Jak zawsze powiedzą, że to prawie darmo, tylko Drodzy Państwo- to będzie pochodziło z Waszej kieszeni.

wpDiscuz