Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miejski klub fitness będzie droższy niż pozostałe w Mławie


dsc_0062Miejscy radni zatwierdzili nowe stawki za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, które zaczną obowiązywać jeszcze w tym roku. W tej uchwale radni na wniosek burmistrza ustalili również stawki za korzystanie z klubu fitness, który mieścić się będzie w nowo wybudowanym budynku zaplecza szatniowo – sanitarnego na terenie MOSiR. Stawki te mają być nieco wyższe niż te, jakie płacą korzystający z prywatnych klubów fitness w naszym mieście. Na tej samej sesji radni przeznaczyli  90 tys. zł na uruchomienie i eksploatację nowo powstałego budynku.


Radni podejmując na sesji wspomnianą uchwałę, praktycznie o niej nie dyskutowali. Dyskusja taka odbyła się podczas poprzedzającego obrady rady miasta posiedzenia komisji budżetu. Na szczegółowe pytania radnych w zakresie planowanego wyposażenia klubu oraz proponowanych cen za korzystanie z niego odpowiadał dyrektor MOSiR Piotr Jankowski.

Według niego proponowane stawki są wyższe o około 2-5% w stosunku do stawek konkurencyjnych klubów w Mławie, ale nie chodzi o to, aby jedynie być konkurencyjnym na rynku. W założeniach MOSiR ma to być klub raczej dla osób uprawiających takie sporty amatorsko. – Chcemy stworzyć siłownię, która będzie służyła przede wszystkim tym mieszkańcom, którzy chcą uprawiać sporty siłowe bardziej rekreacyjnie niż zawodowo czy półprofesjonalnie mówił Piotr Jankowski. Podobne zdanie w dyskusji wyraził radny Lech Prejs. – Chodzi o to, aby do naszej siłowni nie przychodzili tzw. pakerzy, ale żeby to było raczej coś dla rodzin – mówił radny. Podobną opinię wyraził też radny Arkadiusz Dłubisz.

Dyrektor MOSiR przekonywał też radnych, do podjęcia decyzji o zakupie na wyposażenie klubu fitness urządzeń wyższej klasy. – Takie jest moje stanowisko, żeby kupić lepszy sprzęt. Oczywiście możemy kupić tańszy, ale wiadomo jego jakość będzie niższa – mówił Piotr Jankowski.  Według szacunków wyposażenie klubu fitness właśnie w taki sprzęt kosztować będzie 300 -400 tys. zł.

Według stawek uchwalonych przez miejskich radnych, najpełniejsza opcja –  miesięczny karnet OPEN bez ograniczeń pozwalający na korzystanie z siłowni, zajęć fitness, trampolin i sauny kosztować będzie 130 zł.  W cenniku przewidziane są oczywiście inne opcje korzystania z wybranych urządzeń, jak również zniżki dla grup, firm, czy legitymujących się Kartą Mławiaka.

Budowa zaplecza szatniowo – sanitarnego kosztowała miasto niemal 2,5 mln zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Raksa
Raksa
5 lata temu

Sprzet wyższej klasy nie znaczy droższy, a tańszy nie znaczy niższej klasy.

Do Rady Miasta
Do Rady Miasta
5 lata temu

Zwracam uwagę na ogólnegy bałagan inwestycyjny w trakcie budowy nowych obiektów MOSIR. Nie wiem kto to planuje Szanowna Rado Miasta ale każda z tych inwestycji jest tak jakby budowana jako oddzielny segment wymagający każdorazowo zatrudniania dodatkowej obsługi. Zamiast pozbierać to wszystko do kupy i wybudować zwarty kompleks wymagający minimalnej obsługi, wybudowano moloch w którym liczba personelu niejednokrotnie bedzie przewyższać liczbę klientów.

Do Marek
Do Marek
5 lata temu

Raczej nie. To bedzie raczej wypierdek FK niż przedsięwzięcie mające wpływ na mławski rynek w tej branży. Tak czy siak i tak zostanie w końcu przejęty przez kopaczy, pływaków, skoczków wzwyż itp, ktorzy i tak nie zapłacą za to ani złotówki. Moze raczej cena wynika z ogólno pojętej niechęci do pracy i braku umiejętności biznesowych. W sumie mniej klientów, mniej pracy a przeciez i tak podatnik zapewnia utrzymanie. Mieszkańcy mogli miec mozliwosc wyboru ale poprzez działania marketingowe zostały one znacznie ograniczone. Prosze popatrzeć na ofertę konkurencji w kwestii karnetu rodzinnego. Ręce opadają. Jak żyć Panie Burmistrzu przy takim Ekonomie w MOSIRze? Jak?

Marek
Marek
5 lata temu

A może chodzi po prostu o to, aby nie usunąć z rynku innych przedsiębiorców tej branży? Moim zdaniem dobry i przemyślany ruch.

Z daleka
Z daleka
5 lata temu

W dalszej części:
Czyż to nie jest wspaniałe posunięcie włodarza miasta M, który to kolejny raz dopłaci to inwestycji z budżetu miasta, który to jest zrzutką wszystkich mieszkańców.
Jak zawsze powiedzą, że to prawie darmo, tylko Drodzy Państwo- to będzie pochodziło z Waszej kieszeni.

ramzes
ramzes
5 lata temu

Inwestycja musi się zwrócić z nawiązką. Wszyscy chcą inwestycji w mieście a powszechnie wiadomo jak wygląda „skuteczność” ubiegania się o dotacje zewnętrzne i miasto musi niestety z własnych środków inwestować. W Ciechanowie czy mniejszym Działdowie tego problemu o dziwo niema ale to już inna bajka 🙂 Tak czy inaczej kasa musi się zgadzać. Zresztą w przyszłym roku ma być rewitalizacja parku na Wólce i przecież muszą być na to środki, prawda Panowie Radni? 😉

Z daleka
Z daleka
5 lata temu

Muszę was rozczarować, moi mili.
Stawka została tak sprytnie ustalona na taki sposób, który umożliwi włodarzowizastosowanie sztuczki z szafy marketingu politycznego.
Wygląda to tak
– Mieszkańcy lamentują nad wysokimi cenami karnetów i pojedynczych biletów do M. klubu fitness. Niektóre rodziny chciałyby skorzystać, lecz ceny im to uniemożliwiają- są zbyt wysokie, jak na mławskie zarobki.
– Z pomocą przychodzi burmistrz miasta, który to specjalnie na tę okoliczność wystosował do Rady Miasta apel, a w konsekwencji dalej idać projekt uchwały, dotyczący dopłaty do Mławskiego klubu fitness w wysokości xxx.
-Dzięki temu hojnemu gestowi ze strony burmistrza, mieszkańcy miasta M. zapłacą o 50 procent mniej niż wynosiła wcześniejsza referencyjna cena, a o 45 procent taniej, niż w innych mławskich body clubach.
Czyż to nie jest wspaniałe posunięcie włodarza miasta

PrzewodniczącyZarządu Osiedla Nr 8
PrzewodniczącyZarządu Osiedla Nr 8
5 lata temu

Przepraszam za błąd w moim poniższym poście. Pozwolę go sobie sprostować. Zatem nie powinno być: „W moim mniemaniu Miejski Klub Fitness ma mieć…” Właściwie miałem na myśli: „Jak rozumiem to Miejski Klub Fitness ma tak wygórowane ceny by odstraszać…”

PrzewodniczącyZarządu Osiedla Nr 8
PrzewodniczącyZarządu Osiedla Nr 8
5 lata temu

Ceny na pewno zachęcą do korzystania na amatorski sposób- to jakiś żart!
Cenny powinny być tak ustalone by każda rodzina z miasta mogła sobie pozwolić na korzystanie z tej siłowni.
Należałoby uruchomić pakiet dla rodzinno-siłowy, w korzystnej cenie w całym okresie trwania.
Jeśli miasto będzie trzymać się kurczowo stawek wyższych od 2% do 5%, to naturalnie siłą rzeczy mieszkańcy wybiorą tańsze siłownie, które mogą zaoferować jakieś bonusy dla swoich użytkowników. W końcu to ceny są regulatorem na rynku popularności danej inwestycji wespół z jakością.
W moim mniemaniu Miejski Klub Fitness, ma mieć tak wygórowane ceny by odstraszać mławskie rodziny do korzystania z tego obiektu, a dać asumpt innym miejskim Body Clubom do do bardziej atrakcyjnych cen, na niekorzyść MKF, który to powstał z publicznych pieniędzy, dla wysokich cen, które są zaporowe.

Marek
Marek
5 lata temu

Co do rodzinnego charakteru klubu, to Szanowny Radny Dlubisz z Radnym Prejsem i Biznes Dyrektorem MOSIR zapomnieli podczas przedstawiania propozycji cen dla RM uwzględnić KARNETU RODZINNEGO i przysługującej zniżki podczas jego wykupienia.:):):) No po prostu jaja. Takie bzdury tylko w Mławie. Cyrk

Marek
Marek
5 lata temu

Przepraszam za Mój poprzedni wpis. Nie załapałem o co tak naprawdę chodzi w tym cenniku. Proszę Państwa oto Radni Miasta Mlawy i Dyrekcja MOSIR zrobi Fitness Klub dla Siebie. Cena dla MOSIRU będzie pewnie wynosiła 0zl, bo to pracownicy a dla UM 50% ceny, bo to jednostka budżetowa. No ale ćwiczyć z Pospulstwem to żadna przyjemność, to cena musi odstraszać.

Mazi
Mazi
5 lata temu

Jeśli przyjdzie tzw. „paker” to mu podziękują??!! Śmiem twierdzić że kultura osobista wspomnianego już przez mnie pakera, jest dużo wyższa od naszych grajków. Pozdrawiam.

Marek
Marek
5 lata temu

Ale ubaw!!! W dobie internetu i ogólnie dostępnych informacji, płacąc publicznymi środkami Dyrektor MOSIR powinien przedstawić biznesplan z podaniem jakich urządzeń i jakiej firmy potrzebuje. Chyba ma jakiś plan zakupów? Czy tradycyjnie, bedzie kasa to się zobaczy? Co do rodzin z dziećmi uczęszczających do klubów, to takie rodziny wlasnie przychodzą do takiego juz działajacego klubu. Problem tylko w tym, ze ani Dyrektora ani w.w Radnych Ja w tym klubie nie widzę. Życzę natomiast miłych wrażeń ćwiczącymi w przyszłości w nowym FK razem z piłkarzami Mlawianki:).

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Super, żeby nie przychodzili pakerzy to stawki za korzystanie muszą być wyższe niż w prywatnych klubach.
Pakerzy nie mają kasy na taki ekskluzywny klub, ale zwykły, szary Kowalski pracujący w LG za minimalną krajową już będzie miał taką kasę.
Całe szczęście, że np. LG zafunduje swoim pracownikom karnety, ale sprzedawczyni z prywatnego sklepiku czy pracownik z innej małej firmy zarabiający grosze już nie będzie miał takiego bonusu.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x