Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tadeusz Korzybski – nie tylko naukowiec ale i artysta


sliderZaprezentowana w Galerii Foyer przez Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej wystawa prac Tadeusza Korzybskiego pt. „Szkice architektoniczne i impresje z podróży po Czechosłowacji i Polsce”, pokazuje nam nieco inne oblicze wybitnego profesora i naukowca – oblicze artysty. Wśród uwiecznionych przez profesora miejsc znalazły się między innymi Płock, Gdańsk, Lublin czy Toruń.


– Prezentowany na wystawie cykl grafik i szkiców architektonicznych powstawał w latach 1973 – 1976, podczas podróży Tadeusza Korzybskiego po Polsce i byłej Czechosłowacji. Prace prezentowane na wystawie wystawiane były już w Warszawie w Klubie Inteligencji Katolickiej w roku 1986. Wówczas to właśnie sam profesor zaprojektował wszystko, układ wystawy, katalog a nawet plakat, który zapowiada naszą wystawę – mówiła Barbara Zaborowska prezes Towarzystwa  Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej.

Gośćmi honorowymi finisażu wystawy były osoby z rodziny profesora Tadeusza Korzybskiego, Blanka Wyszyńska – Walczak i Monika Wrońska, które opowiedziały wiele ciekawostek z życia rodzinnego, charakteryzujące postać profesora. Nieplanowaną niespodzianką wystawy było pojawienie się w Galerii Grzegorza Skawińskiego, lidera grupy Kombii,  który przy okazji pobytu w Mławie postanowił obejrzeć wystawę.

JK

Zapisz

Zapisz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x