Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzień Pierwszaka w Szkole Podstawowej w Zawadach


dscn8911Dnia 27.10.2016 r. w Szkole Podstawowej w Zawadach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Pierwszaka, na którą z niecierpliwością czekali uczniowie klasy I. Cała impreza została zorganizowana właśnie dla nich. Społeczność szkolna  oraz rodzice uczniów mogli  obserwować, jak cała grupa śmiało i ciekawie prezentuje swoje umiejętności wokalne i recytatorskie i odważnie odpowiada na różne pytania.


Uroczystość prowadziły uczennice z klasy VI: Ola Klimek i Marta Tartas, które pierwszoklasistom zadawały, wylosowane przez nich,  pytania i zagadki, odbył się też konkurs na zbieżność odpowiedzi dziecka i rodzica. Kolejnym zadaniem pierwszoklasistów było malowanie własnych portretów i przyklejanie na nich piegów oraz rzuty do celu papierowymi kulami.

Aby zostać dobrym, pilnym i mądrym uczniem uczniowie wypili napój mądrości i odwagi – sok z cytryny.

Najmłodszym nie zabrakło słów wsparcia od starszych kolegów i koleżanek. Dobre rady przekazały uczennice klasy IV.

Następnie pierwszaki przekazały swoje prośby rodzicom w Liście Pierwszoklasisty do rodziców, prosząc m.in. o ciszę, spokój i pogodną atmosferę w domu, rozmowę, pochwałę i okazanie zainteresowania.

Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor Barbara Stańczak wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe medale i życzyła  sukcesów w nauce oraz podziękowała im za wzorowe zaprezentowanie swoich umiejętności, które przygotowali pod okiem wychowawczyni p. Ewy Sowińskiej.

Na pierwszaków w klasie czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

W tym dniu uczniowie doznali wielu wrażeń i radości. Było to ich wielkie święto , które na długo zostanie w pamięci.

dscn8902 dscn8915 dscn8914

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x