Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mławskie cmentarze w deszczu


sliderW tym roku pogoda w Mławie wyjątkowo nie sprzyja odwiedzającym cmentarze a na nich rodzinne  groby swoich bliskich i dalszych znajomych.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W dniu dzisiejszym Kościół katolicki uroczyście wspomina znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych. Wspomnienie wszystkich świętych ma źródło w kulcie męczenników. W rocznicę ich śmierci odprawiano na grobach męczenników Eucharystię i czytano opisy męczeństwa. Pamięć o tych, którzy krwią potwierdzili swoją wiarę, była w pierwszych gminach chrześcijańskich pieczołowicie przechowywana. Dopiero jutro – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W polskiej tradycji obydwa dni są okazją do odwiedzania naszych bliskich, spoczywających nieraz na bardzo odległych cmentarzach.

Niesprzyjająca pogoda nie zniechęciła jednak mławian i gości do odwiedzin naszych cmentarzy. Tradycyjnie też, jak co roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej zbierało datki, przeznaczane później na renowację starych pomników na mławskim cmentarzu.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500