Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławskie cmentarze w deszczu


sliderW tym roku pogoda w Mławie wyjątkowo nie sprzyja odwiedzającym cmentarze a na nich rodzinne  groby swoich bliskich i dalszych znajomych.


W dniu dzisiejszym Kościół katolicki uroczyście wspomina znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych. Wspomnienie wszystkich świętych ma źródło w kulcie męczenników. W rocznicę ich śmierci odprawiano na grobach męczenników Eucharystię i czytano opisy męczeństwa. Pamięć o tych, którzy krwią potwierdzili swoją wiarę, była w pierwszych gminach chrześcijańskich pieczołowicie przechowywana. Dopiero jutro – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W polskiej tradycji obydwa dni są okazją do odwiedzania naszych bliskich, spoczywających nieraz na bardzo odległych cmentarzach.

Niesprzyjająca pogoda nie zniechęciła jednak mławian i gości do odwiedzin naszych cmentarzy. Tradycyjnie też, jak co roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej zbierało datki, przeznaczane później na renowację starych pomników na mławskim cmentarzu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x