Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mławskie cmentarze w deszczu


sliderW tym roku pogoda w Mławie wyjątkowo nie sprzyja odwiedzającym cmentarze a na nich rodzinne  groby swoich bliskich i dalszych znajomych.

KSP Mława nabór

W dniu dzisiejszym Kościół katolicki uroczyście wspomina znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych. Wspomnienie wszystkich świętych ma źródło w kulcie męczenników. W rocznicę ich śmierci odprawiano na grobach męczenników Eucharystię i czytano opisy męczeństwa. Pamięć o tych, którzy krwią potwierdzili swoją wiarę, była w pierwszych gminach chrześcijańskich pieczołowicie przechowywana. Dopiero jutro – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W polskiej tradycji obydwa dni są okazją do odwiedzania naszych bliskich, spoczywających nieraz na bardzo odległych cmentarzach.

Niesprzyjająca pogoda nie zniechęciła jednak mławian i gości do odwiedzin naszych cmentarzy. Tradycyjnie też, jak co roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej zbierało datki, przeznaczane później na renowację starych pomników na mławskim cmentarzu.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz