Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W Turzy Małej i Lipowcu kierowcy dostali od dzieci ulotkiKierowco! Nie polujemy na ZEBRACH!!! – apelowały dzieci z Turzy Małej i Lipowca.

Uczniowie szkół podstawowych w Turzy Małej i Lipowcu Kościelnym  włączyli się w kampanię profilaktyczną mazowieckiej policji pod nazwą – Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH. Młodzi sprzymierzeńcy w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, przypominali kierowcom o ostrożności podczas zbliżania się i przejeżdżania przez przejścia dla pieszych.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach  edukacyjnych, poświęconych bezpieczeństwu na drodze, które przeprowadzali nauczyciele oraz policjanci. Uczniowie klasy IV z Turzy Małej przygotowali nawet prace plastyczne pt. „Bądź bezpieczny na drodze”. 27 i 28 października, dzieci przeprowadziły prawdziwą akcję na drodze. Pomagali im policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mławie oraz dzielnicowy asp. szt. Piotr Biedrzycki. Dzieci przygotowały plakaty pod hasłem: Kierowco, ZWOLNIJ! oraz plakaty z Zeberką promującą akcję Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH!!! Uczniowie rozdawali ulotki ze swoim apelem kierującym samochodami. Akcja prowadzona była na przejściach w pobliżu szkół, by zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa dzieci.

Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Potrącenie pieszego przez pojazd prawie zawsze kończy się poważnymi obrażeniami ciała bądź tragedią. Niestety znaczna część takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Wielu uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Aby walczyć z tym zjawiskiem mazowiecka drogówka realizuje kampanię profilaktyczną – Kierowco ! Nie polujemy na zebrach !!!

Mimo, że akcja dotyka jednego z najpoważniejszych problemów, realizowana jest w sposób niestandardowy i „z przymrużeniem oka”. Główna jej postać to ZEBRA, w języku potocznym będąca synonimem przejścia dla pieszych. Kampania na rzecz poprawy zachowań kierujących pojazdami w rejonach przejść dla pieszych jest realizowana w ramach projektu B&N ( Bezpieczny Niechroniony).

źródło i foto: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x