Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Punkt Pierwszego Kontaktu dla osób i rodzin z problemem uzależnień otwarty


sliderStowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Droga” w Mławie uruchomiło Punkt Pierwszego Kontaktu dla osób i rodzin z problemem uzależnień.


Konferencja poświęcona powstaniu Punktu Pierwszego Kontaktu odbyła się 20 października 2016 w sali Klubu Aktywności Społecznej przy ul. Mariackiej 20. Na uroczystość otwarcia przybyli m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych, instytucji i jednostek organizacyjnych gminy i powiatu.

Prezes Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „Droga” w Mławie Andrzej Walenciak opowiedział o  historii powstania i działalności Stowarzyszenia. Zapoznał też przybyłych z zakresem, sposobem działania i rolą Punktu.

W dalszej części programu przedstawiony został opis realizacji projektu „Z wiedzą o sobie do skutecznych działań dla innych” dofinansowanego ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie”, w wyniku, którego przy współpracy z MOPS powstał Punkt. Ośrodek działa przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, ul. Mariacka 20 w budynku parafialnym.

Punkt Pierwszego Kontaktu czynny jest w godzinach: środa 15.30-16.00, piątek 15.30-16.00 oraz w niedziele 16.00-18.00. Biuro znajduje się w budynku parafialnym, ul. Mariacka 20, wejście naprzeciwko zakrystii. Dodatkowo można umówić się na rozmowę i spotkanie po numerem telefonu: 505 101 119 każdego dnia w godzinach 12.00-18.00. e-mail:[email protected]

JK

Stowarzyszenie „Droga” zostało zarejestrowane w dniu 31 grudnia 2015 r.   powstało z nieformalnej grupy abstynenckiej działającej od 3 lat w ramach   Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. Zarejestrowane zostało 31grudnia 2015 r.Głównym celem Stowarzyszenia  jest prowadzenie działalności na rzecz ogółu społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych substancji chemicznych oraz uzależnień behawioralnych (np. zakupoholizm, internet, hazard itp.).  Celem stowarzyszenia jest też chęć niesienia pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej w tym również pomocy w rozwiązywaniu ich skomplikowanych problemów życiowych. Cele te realizowane są  na wielorakie sposoby takie jak prowadzenie działalności informacyjnej, profilaktycznej, abstynenckich grup spotkaniowych, grup wsparcia, klubów itp.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
a
a
5 lata temu

Może Pani z MDK powinna się tu zgłosić ? 🙂 Co ze sprawą prowadzenia pod wpływem alkoholu w trakcie pełnienia swoich obowiązków ?? Czemu nikt o tym nie pisze !?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x