Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dziś rozpoczyna się akcja Znicz 2016


dsc_0066Przed nami kolejny, długi świąteczny weekend. Już od najbliższego piątku 28 października mazowiecka policja rozpoczyna wzmożone działania prewencyjne ZNICZ 2016. Akcja potrwa do 2 listopada. W tym czasie policjanci kontrolować będą drogi w rejonach cmentarzy oraz główne  ciągi  komunikacyjne.


ksp Mława
Reklama

Najbliższe święto to szczególny czas spotkań rodzinnych przy grobach bliskich. W związku z tym, jak co roku w tym okresie należy się spodziewać zwiększonego ruchu na drogach, zwłaszcza w rejonie cmentarzy oraz na drogach krajowych.  Wzmożony ruch to oczywiście  zwiększone ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Wszędzie tam, gdzie będzie to niezbędne do utrzymania porządku i bezpieczeństwa na drogach pojawi się znacznie większa ilość policyjnych patroli.

Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach będą:
–  pomagać w bezpiecznym przemieszczaniu się wszystkich uczestników ruchu drogowego
–  reagować na wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym, które są przyczynami zdarzeń drogowych
–  reagować na wykroczenia popełnianie przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc pieszych i rowerzystów
–  eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie
–  egzekwować przepisy dotyczące stosowania pasów bezpieczeństwa i przewozu dzieci
–  kontrolować zasadność poruszania się po drogach pojazdów  o DMC pow. 12 ton

Jednym z głównych zadań funkcjonariuszy pełniących służbę, zwłaszcza w rejonie cmentarzy będzie zapewnienie wszystkim pomocy w bezpiecznym dotarciu do celu. Policjanci będą także ręcznie kierować ruchem. Należy więc bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów  oraz znaków drogowych pamiętając, że w tych dniach w wielu miejscach może zostać zmieniona organizacja ruchu.

Święto zmarłych to czas gdy wiele osób wybiera się w dłuższą podróż samochodem.  Pamiętajmy, że jest to okres szybko zapadającego zmroku i niekorzystnych warunków atmosferycznych.  By bezpiecznie podróżować  warto pomyśleć o zapewnieniu sobie i swoim najbliższym maksymalnego bezpieczeństwa.

By to zrobić niezbędny jest zdrowy rozsądek i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
– należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, zachować właściwy odstęp pomiędzy pojazdami;
–  warto sprawdzić stan  techniczny pojazdu, zwłaszcza  jeżeli wybieramy się w dłuższą drogę;
– należy zwracać baczną  uwagę na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianie organizacji ruchu;
– szczególną uwagę należy zwrócić na przemieszczających się pieszych.

Pamiętajmy, że pieszy poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji Znicz mazowiecka drogówka będzie prowadzić też działania „Bezpieczni po zmroku”, sprawdzając czy piesi i rowerzyści poruszający się po drogach używają odblasków i prawidłowego oświetlenia. Policjanci zachęcają do używania odblasków po zmroku także w mieście.

Działania ZNICZ, będą prowadzone nie tylko na drogach i nie tylko przez policjantów ruchu drogowego. Służby patrolowo-interwencyjne będą pilnować porządku i bezpieczeństwa na cmentarzach i w ich rejonach. Policjanci czuwać będą  także nad bezpieczeństwem na dworcach kolejowych i autobusowych.

Policjanci zachęcają mieszkańców Mławy i osoby przyjezdne do korzystania z  linii autobusowych MKM, które najszybciej dowiozą nas w rejon miejskich cmentarzy.

Jeżeli zdecydujemy się na jazdę samochodem, korzystajmy tylko z wyznaczonych parkingów. Nie pozostawiajmy samochodu w miejscu, gdzie będzie to utrudniało ruch pieszych i kierujących. Pamiętajmy także by nie zostawiać w samochodzie, w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów. Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większej niż to niezbędne kwoty pieniędzy. Złodzieje będą chcieli wykorzystać panujący ruch i tłok, aby nas okraść.  Aby w tych dniach nie paść ofiarą złodziei,  zwracajmy uwagę na swoje rzeczy osobiste. Wyjeżdżając w podróż, poprośmy zaufaną osobę o zwrócenie uwagi na nasz dom lub mieszkanie.
źródło: asp.  Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x