Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Powołana została Mławska Rada Seniorów


fot. UMM

fot. UMM

KSP Mława nabór

Uchwałę o powołaniu Mławskiej Rady Seniorów oraz nadania jej statutu podjęli miejscy radni na sesji w dniu 25 października. Kolejnym krokiem aby nowo powołana rada mogła  rozpocząć działanie  będzie powołanie jej 15 członków wybranych na otwartym spotkaniu mieszkańców naszego miasta.  

Z inicjatywą utworzenia Mławskiej Rady Seniorów wystąpiła grupa seniorów uczestnicząca w projekcie „Dostępne Miasta – Senior (po)Mocny w partycypacji II”, realizowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Efektem końcowym tego projektu było podpisanie pomiędzy burmistrzem a seniorami kontraktu społecznego, w wyniku którego strony zadeklarowały powołanie w Mławie Rady Seniorów.

Rada Seniorów zrzeszać będzie przedstawicieli osób starszych niezrzeszonych, jak również przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz seniorów. Rada mieć będzie charakter konsultacyjny, doradczy, może podejmować inicjatywy w sprawach ważnych dla środowiska seniorów.

Podjęcie przez radnych miejskich uchwały o powołaniu rady i nadaniu jej statutu to pierwszy krok do jej funkcjonowania. Podjęta uchwała wejdzie w życie w ciągu 14 dni od jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego i dopiero wtedy można przystąpić do wyboru członków nowej rady. Po ogłoszeniu przez burmistrza naboru na członków Rady i zgłoszeniu kandydatów, wyboru maksymalnie 15 spośród nich  dokonają w głosowaniu tajnym na otwartym spotkaniu  mieszkańcy Mławy. Aby zostać kandydatem do Rady Seniorów trzeba być zgłoszonym przez uprawnioną organizację, lub jako osoba niezrzeszona uzyskać pisemne poparcie co najmniej 8 mieszkańców Mławy. Pierwsza kadencja nowej rady trwać będzie do 2018 roku. Kolejne kadencje będą już czteroletnie, tak jak kadencje samorządu. Działalność w radzie ma charakter społeczny i jest nieodpłatna.

Tak więc jeszcze w tym roku czekają mieszkańców Mławy powszechne i bezpośrednie wybory członków Mławskiej Rady Seniorów.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

15 - liczba komentarzy w artykule "Powołana została Mławska Rada Seniorów"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Toten
Gość

1.Tytuł tej informacji powinien być: „Radni podjęli uchwałę o powołanie Mławskiej Rady Seniorów”. 2.Zdjęcie przedstawia 7 osób z grupy inicjatywnej, która wystąpiła o powołanie rady seniorów.

z bliska
Gość
przyspawana do wózka—–nie napinaj się tak bo ci pęknie żyłka, wiem co trzeba robić , co może wplywać na zdrowie, gorzala na zdrowie nie wpływa wręcz przeciwnie, zamiast odstawiać takie balety, niech lepiej zajmą się przyziemnymi sprawami z Twego pisania wynika że tobie nic już nie pomoże, ani spotkania towarzyskie ani taniec, jedynie co może ci pomóc to spokojny spacerek przed snem—-a więc obódz sie bo jestes naprawdę zgorzkniała, i za szybko sie ze starzejesz , przez ten żal co d*pę sciska—-naprawdę może ci pęknąć ta żyłka i nie bedziesz mogła korzystać z tych zdrowotnych baletów zakrapianych gorzałą—a więc DOBRANOC,… Czytaj więcej »
El.za
Gość

Po Twoich komentarzach widać, że to Tobie owa żyłka pękła już chyba.
Dawni sie tak nie uśmiałam. Twoje komentarze są żałosne, stajesz sie śmieszny ze swoimi tekstami. Jak napisała „przyspawana do wózka” ten żal Ci chyba już za mocno dupe ścisnął i nie wiem czy dobrze zrobi Ci sen człowieku, ogarnij sie. Marna ta starość, to marna, ale spróbuj sie uśmiechnąć, a nie ziejesz ogniem jak smok wawelski. Spróbuj wziąć przykład z Pana Henia. On zawsze uśmiechnięty, nie narzeka jak Ty i pijanego nigdy go nie widziałam.

z bliska
Gość

Pani Heleno niech Pani mnie nie rozśmiesza—- swymi postami tez jestem osoba starsza,, ale nie stać mnie na chodzenie po balach, gdzie stoły uginają się od butelek z gorzałą trzeba przyznać że seniorzy mają zdrowie, doświadczenie co niektórych członków tej RADY jest dobrze znane zwłaszcza tej seniorki z Sanepidu Mławskiego, która swymi częstymi kontrolami i mandatami dała się dobrze we znaki mławskim kupcom, w znanych minionych słusznych czasach, ale to już historia, mimo to zostaje w pamięci, a skarbnicą historii jest nasza pamięć,

przyspawana do wózka
Gość

Żal d.pę ściska, że Cię nie stać finansowo czy też zdrowotnie do uczestnictwa w takich imprezach, które w sumie dla seniorów są bardzo wskazane ze względów zdrowotnych. Taniec poprawia nie tylko kondycję fizyczną ale i psychiczną. Taniec relaksuje, poprawia ogólne samopoczucie, spotkania towarzyskie także.
Wyjdź z tego fikcyjnego świata internetu do realu i od razu przestaniesz być złośliwy, uszczypliwy oraz nie będziesz ział jadem. Człowiek przed komputerem szybko gorzknieje i starzeje się.

ZOSIA z PŁOCKA
Gość

do Jarząbka: trzymaj się Krzysia szafy, bo wlazłeś w nią kopytkami tylko ci wachle falują

ZOSIA z MŁAWY
Gość

Cześć Zośka, a czemu Ty ciągle na mławskim portalu, mało ci płockich?

oSa
Gość

Kolejna rada powstała. Oby to był pomysł dobry i żeby coś dobrego mogła zrobić, bo dotychczas wszystkie rady to mogą sobie pogadać i tyle, jaśnie oświecony potrzebuje takiej rady, która tylko potakuje

wpDiscuz