Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chodniki trzeba sprzątnąć


009Nasza czytelniczka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwo czyhające na pieszych poruszających się chodnikiem na ulicy Reymonta wzdłuż miejskiego parku.


– Chodniki trzeba sprzątnąć. Po ostatnich deszczach chodniki pokrywa śliska i niebezpieczna warstwa rozmiękłych i zalegających tam liści. Pośliznęłam się i omal się nie przewróciłam – opisuje swoją przygodę na ulicy Reymonta pani Dorota.

Rzeczywiście, chodnik na całej długości ulicy Reymonta od strony parku pokryty jest jeszcze barwnym kobiercem opadłych liści. W jesienne suche i pogodne dni jest nawet przyjemnie spacerować mając pod nogami miękki dywan liści. Co innego w sytuacji gdy leżące na twardym podłożu liście namiękną w trakcie opadów deszczu, tworząc śliską i zdradliwą powierzchnię.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach to właściciele nieruchomości mają obowiązek zapewnić uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż tych nieruchomości.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
5 lata temu

Moze i śmieszne ale wczoraj sie wywróciłam na tych liściach:-))oglądalam się czy ktoś nie patrzy i nie śmieje ze mnie,dobrze że nic się nie stalo.

Kasia
Kasia
5 lata temu
Reply to  Ewa

Darmowe badanie na osteoporozę – mamy jesień i trzeba nauczyć się chodzić. Wczoraj i przedwczoraj także szłam przy parku, liście pięknie szeleściły pod nogami, jest sucho, liście suche, a więc nie jest ślisko.

As
As
5 lata temu

A może trzeba po prosty wyciąć drzewa i będzie spokój. burmistrz już tak stopniowo robi

db
db
5 lata temu

A moim zdaniem straż miejska powinna właściciela pouczyć o jego obowiązkach wynikających z ustawy a jak będzie brykał to mu wlepić mandat za brak porządku

Wiesio
Wiesio
5 lata temu

Jak mówi klasyk „taki mamy klimat”.

mis
mis
5 lata temu

Tak to jest jak ludziom się nudzi. Dlatego zamiast narzekać, szczotka w rękę .

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Ludzie czasami z byle dupereli robią problem. Często chodzę ulicami przy parku i widzę jak służby porządkowe z parku sprzątają ulice wokół parku. Na tym zdjęciu wyraźnie widać, że liście nie zalegają od kilku dni tylko są w miarę świeże, a więc nie przesadzajmy Pani Doroto.To są uroki późnej jesieni. Jak przeszkadza, to faktycznie szczotkę w rękę i posprzątać, bo służby porządkowe nie będą przez cały dzień krążyły wokół parku, bo są i inne ulice, cały park miejski itd.

dorota
dorota
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

jak mam pracować za miejskie służby to nie bede płacić podatku i moge zamiatać

UM
UM
5 lata temu

Jest tyle innych pięknych ulic.

UM
UM
5 lata temu

Park Miejski, którego ogrodzenie widac na zdjęciu jest własnością UM czyli Mieszkancow. Pani Dorota jezeli jest Mieszkanką, powinna chodzić z miotłą i zamiatać chodnik zanim po nim przejdzie.

Duśka
Duśka
5 lata temu
Reply to  UM

😀 – bez komentarza

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x