Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Chodniki trzeba sprzątnąć


009Nasza czytelniczka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwo czyhające na pieszych poruszających się chodnikiem na ulicy Reymonta wzdłuż miejskiego parku.


– Chodniki trzeba sprzątnąć. Po ostatnich deszczach chodniki pokrywa śliska i niebezpieczna warstwa rozmiękłych i zalegających tam liści. Pośliznęłam się i omal się nie przewróciłam – opisuje swoją przygodę na ulicy Reymonta pani Dorota.

Rzeczywiście, chodnik na całej długości ulicy Reymonta od strony parku pokryty jest jeszcze barwnym kobiercem opadłych liści. W jesienne suche i pogodne dni jest nawet przyjemnie spacerować mając pod nogami miękki dywan liści. Co innego w sytuacji gdy leżące na twardym podłożu liście namiękną w trakcie opadów deszczu, tworząc śliską i zdradliwą powierzchnię.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach to właściciele nieruchomości mają obowiązek zapewnić uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż tych nieruchomości.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

11
KOMENTARZE

avatar
1500
Ewa
Gość
Ewa

Moze i śmieszne ale wczoraj sie wywróciłam na tych liściach:-))oglądalam się czy ktoś nie patrzy i nie śmieje ze mnie,dobrze że nic się nie stalo.

Kasia
Gość
Kasia

Darmowe badanie na osteoporozę – mamy jesień i trzeba nauczyć się chodzić. Wczoraj i przedwczoraj także szłam przy parku, liście pięknie szeleściły pod nogami, jest sucho, liście suche, a więc nie jest ślisko.

As
Gość
As

A może trzeba po prosty wyciąć drzewa i będzie spokój. burmistrz już tak stopniowo robi

db
Gość
db

A moim zdaniem straż miejska powinna właściciela pouczyć o jego obowiązkach wynikających z ustawy a jak będzie brykał to mu wlepić mandat za brak porządku

Wiesio
Gość
Wiesio

Jak mówi klasyk „taki mamy klimat”.

mis
Gość
mis

Tak to jest jak ludziom się nudzi. Dlatego zamiast narzekać, szczotka w rękę .

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Ludzie czasami z byle dupereli robią problem. Często chodzę ulicami przy parku i widzę jak służby porządkowe z parku sprzątają ulice wokół parku. Na tym zdjęciu wyraźnie widać, że liście nie zalegają od kilku dni tylko są w miarę świeże, a więc nie przesadzajmy Pani Doroto.To są uroki późnej jesieni. Jak przeszkadza, to faktycznie szczotkę w rękę i posprzątać, bo służby porządkowe nie będą przez cały dzień krążyły wokół parku, bo są i inne ulice, cały park miejski itd.

dorota
Gość
dorota

jak mam pracować za miejskie służby to nie bede płacić podatku i moge zamiatać

UM
Gość
UM

Jest tyle innych pięknych ulic.

UM
Gość
UM

Park Miejski, którego ogrodzenie widac na zdjęciu jest własnością UM czyli Mieszkancow. Pani Dorota jezeli jest Mieszkanką, powinna chodzić z miotłą i zamiatać chodnik zanim po nim przejdzie.

Duśka
Gość
Duśka

😀 – bez komentarza