Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Chodniki trzeba sprzątnąć


009Nasza czytelniczka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwo czyhające na pieszych poruszających się chodnikiem na ulicy Reymonta wzdłuż miejskiego parku.

KSP Mława nabór

– Chodniki trzeba sprzątnąć. Po ostatnich deszczach chodniki pokrywa śliska i niebezpieczna warstwa rozmiękłych i zalegających tam liści. Pośliznęłam się i omal się nie przewróciłam – opisuje swoją przygodę na ulicy Reymonta pani Dorota.

Rzeczywiście, chodnik na całej długości ulicy Reymonta od strony parku pokryty jest jeszcze barwnym kobiercem opadłych liści. W jesienne suche i pogodne dni jest nawet przyjemnie spacerować mając pod nogami miękki dywan liści. Co innego w sytuacji gdy leżące na twardym podłożu liście namiękną w trakcie opadów deszczu, tworząc śliską i zdradliwą powierzchnię.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach to właściciele nieruchomości mają obowiązek zapewnić uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż tych nieruchomości.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "Chodniki trzeba sprzątnąć"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ewa
Gość

Moze i śmieszne ale wczoraj sie wywróciłam na tych liściach:-))oglądalam się czy ktoś nie patrzy i nie śmieje ze mnie,dobrze że nic się nie stalo.

Kasia
Gość

Darmowe badanie na osteoporozę – mamy jesień i trzeba nauczyć się chodzić. Wczoraj i przedwczoraj także szłam przy parku, liście pięknie szeleściły pod nogami, jest sucho, liście suche, a więc nie jest ślisko.

As
Gość

A może trzeba po prosty wyciąć drzewa i będzie spokój. burmistrz już tak stopniowo robi

db
Gość

A moim zdaniem straż miejska powinna właściciela pouczyć o jego obowiązkach wynikających z ustawy a jak będzie brykał to mu wlepić mandat za brak porządku

Wiesio
Gość

Jak mówi klasyk „taki mamy klimat”.

mis
Gość

Tak to jest jak ludziom się nudzi. Dlatego zamiast narzekać, szczotka w rękę .

wpDiscuz