Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

O „Księdze pamięci Żydów mławskich” w ZS nr 1


slider24 października 2016 roku o godzinie 1200 w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie odbyło się zebranie nauczycieli bibliotekarzy powiatu mławskiego. Spotkanie rozpoczęło się wykładem rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie Leszka Zygnera, w którym uczestniczyli również wybrani uczniowie ze wszystkich klas Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie.


Doc. dr Leszek Zygner przedstawił ideę wydania „Księgi pamięci Żydów mławskich”, której jest redaktorem. Zapoznał również uczniów i nauczycieli bibliotekarzy z sylwetkami zasłużonych Żydów związanych z Mławą: Ali Gołomb – Grinberg (pielęgniarki z getta warszawskiego), Josefa Opatoszu (ojca nowelistyki jidysz), Victora Younga (muzyka, kompozytora hollywoodzkiego) oraz Wiktora Altera (polityka). Po ciekawym wykładzie przyszedł czas na dyskusję. Uczniowie mogli uzyskać od prelegenta odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące historii Mławy.

Po zakończonej dyskusji Pani Dyrektor Urszula Makowska i uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie podziękowali panu rektorowi, wręczając symboliczne kwiaty. Na pamiątkę spotkania w bibliotece szkolnej pozostała „Księga pamięci Żydów mławskich” z dedykacją doc. dr Leszka Zygnera.

Spotkanie zorganizowali nauczyciele bibliotekarze Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie – Pani Marlena Krystkiewicz i Pani Marta Ziębicka przy współudziale Biblioteki Pedagogicznej w Mławie.

źródło: ZS nr 1 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x