Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dwie kobiety potrącone na ulicy 3-go Maja


1118Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwie piesze. Do wypadku doszło we wtorek o 12:30 na przejściu dla pieszych  w centrum Mławy.


Jak wynika z ustaleń, kierujący samochodem marki Hyundai Santa Fe, 57- letni mieszkaniec Mławy, jadąc ulicą 3 Maja w kierunku Starego Rynku, potrącił znajdujące się na przejściu dwie kobiety, 26- letnią mławiankę oraz 47- letnią mieszkankę pow. mławskiego. Kobiety zostały przewiezione do szpitala w Mławie, doznały ogólnych potłuczeń ciała. 26- letnia  mławianka, z uwagi na ciążę,  pozostała w szpitalu na obserwacji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policja ostrzega – kierując samochodem , podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność, chwila roztargnienia może zakończyć się niebezpiecznym wypadkiem. Bezpieczeństwu na drodze nie sprzyjają także warunki pogodowe tj. opady deszczu, mgła, szybko zapadający zmierzch. W takich okolicznościach powinniśmy maksymalnie skupić swoją uwagę na drodze. Zasada ostrożności dotyczy także pieszych – zanim wejdziemy na przejście warto upewnić się czy kierowca nas widzi i nie wymusimy na nim gwałtownego, niebezpiecznego hamowania. Warto także nosić na wierzchniej odzieży, torbie lub plecaku elementy odblaskowe – także w mieście.

źródło: asp. Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława

1119 1117

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
Dorota
Gość
Dorota

w mławie żadko kto sie rozgląda na pasach tylko włażą jak święte krowy i co ma kierowca zrobić wtedy.Uważają że skoro mają pierwszeństwo to im się należy beż różnicy na inne okoliczności.Ludzie rozglądajcie się czasem i to wcale nie tyczy się tylko i wyłącznie młodych

Ktoś...
Gość
Ktoś...

Masz częściowo rację, część pieszych tak się zachowuje, ale jest również część kierowców, która pędzi przez miasto na złamanie karku.
Druga sprawa to, właśnie to, że policja nie zwraca uwagi na złe parkowanie aut, kierowcy parkują tuż przy samym przejściu, a czasami nawet koła samochodów są na pasach i pieszy musi dobrze zapuszczać żurawia, żeby zobaczył co jest na jezdni spoza aut

Ktoś...
Gość
Ktoś...

Na tych przejściach piesi powinni naprawdę uważać, samochody parkujące na 3-go Maja zasłaniają czasami całkowicie widoczność.
Czy policjanci nie powinni karać mandatami kierowców parkujących 5-10cm od pasow dla pieszych?

klik
Gość
klik

tam jest parking, to za co mają karać? To pieszy powinien się zawsze dokładnie rozejrzeć, bo jak znam życie i to przejście, to wchodzą prosto pod koła.

ramzes
Gość
ramzes

Np. za parkowanie poza miejscem do tego wyznaczonym – parking znajduje się kilkanaście metrów od przejścia – to tak na marginesie, jakbyś nie wiedział. Poza tym, tak informacyjnie – art. 49 prawa o ruchu drogowym mówi jasno:

„Zabrania się zatrzymania pojazdu:

1) na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania,

2) na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem”