Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Zawkrze lepsze od Gwardii. Udana inauguracja


Słoneczne ogrody Mława

Od wygranej rozpoczęli przygodę z czwartą ligą siatkarze mławskiego Zawkrza. Na własnym parkiecie okazali się lepsi od konkurentów z Gwardii Legionowo. W barwach naszej ekipy udane powroty zaliczyli Piotr Domżalski, Serafin Gruźlewski i Damian Ankiewicz.

 Pierwszy z wymienionych siatkarzy występował w barwach klubu z Mławy nawet na poziomie drugiej ligi (spędził w niej dwa sezony). Pozostali występowali na parkietach trzecioligowych, zaliczając po kilkanaście spotkań.

 – Liczę na ich doświadczenie, w rezerwie jest jeszcze Jan Kanowski. W piątkowy wieczór ograniczył się do roli statystyka, ale jak przyjdzie taka konieczność, na pewno pojawi się na boisku – wyjaśnia trener zawkrzan Szymon Zejer.

Nasi gracze powinni zakończyć spotkanie po rozegraniu zaledwie trzech setów. W pierwszym oddali przeciwnikom tylko osiem punktów. Identyczny przebieg powinna mieć druga odsłona. Niestety mławianie po zmianie stron wyraźnie spuścili z tonu. Zaczęli popełniać proste błędy, z czego skwapliwie skorzystali goście. Od stanu 14:14 już dyktowali warunki na parkiecie. Objęli prowadzenie, którego już nie oddali do końca partii.

Stan pojedynku się wyrównał. Na szczęście w dwóch kolejnych setach wszystko wróciło do normy, czyli do wydarzeń w pierwszego. Zejer zaczął wpuszczać rezerwowych. Dwóch z nich wlało dużo energii w akcję Zawkrza. Damian Łuniewski i Mateusz Paluszkiewicz popisali się kilkoma udanymi atakami, w bloku nie próżnowali Ankiewicz i Łukasz Bober. Efekt był taki, że w dwóch ostatnich setach mławianie oddali gościom z Legionowa  zaledwie dwadzieścia siedem punktów (sami zdobyli pięćdziesiąt).

 W kolejnym meczu, w sobotę 5 listopada, Zawkrze zmierzy się na wyjeździe ze Startem Lipowiec Kościelny.

 KS Zawkrze Mława – Gwardia Legionowo 3:1 (8, -23, 18, 9)

Zawkrze: P. Domżalski, K. Kędzierski, D. Podlaski, T. Szwęch, D. Ankiewicz, Ł. Bober oraz Serafin Gruźlewski (libero), Karol Gołyński (libero) i Damian Łuniewski, K. Kłosowski, M. Paluszkiewicz

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500